7/24 GÜVENLİĞİMİZİ SAĞLAYAN EVLATLARIMIZ


Açıklama: Toplum içinde huzur ve düzenin sağlanıp korunması için kurulan kolluk kuvvetlerinden birisi polis teşkilatıdır.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2020
Geçerli Tarih: 13 Temmuz 2020, 04:33
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1671


Toplum içinde huzur ve düzenin sağlanıp korunması için kurulan kolluk kuvvetlerinden birisi polis teşkilatıdır. Huzur, refah, güven ve rahatlığı sağlayan kahramanlardır onlar. 10 Nisan 1845 yılından itibaren görevlerini canla başla sürdürmektedir polislerimiz.

Toplumun her kesiminden insanların yer aldığı polis teşkilatı yaz-kış, gece-gündüz demeden asayişi sağlamayı canla-başla sürdürmektedir.

Toplumun güvenliğini sağlayan kolluk kuvveti olan polislerimiz kutsal görevlerini canları pahasına yerine getirmektedir. Huzuru sağlamak insanların can güvenliği korunmasında etkin görev alırlar. Şehir merkezlerinde kamu güvenliği polislerimiz tarafından sağlanmaktadır. Polislik mesleği toplumun en kutsal mesleklerinden biridir. O yüzden şartları uyan gençlerimizi polis olmaya bu kutsal görevi yapmaya teşvik edelim.

Bizim gönül rahatlığı ile dışarı çıkarak kendimizi toplumda güvende hissetmemizi sağlayıp yaşamamıza renk ve anlam katanlardır polisimiz.

Polisler toplumsal yaşamdaki huzur ve asayişin en önemli unsurlarıdır.

Belki farkında değiliz belki ama biz uyurken, çalışır ve eğlenirken polisimiz gece gündüz görev yaparak bizlere hizmet etmeye devam etmektedir.

Sorunsuz bir toplum beraberinde ülkenin gelişimi ve halkın huzurla yaşamını sürdürmesinde etkinlik gösterir. Polisimiz bizim için ellerinden gelenin fazlasını yaparak yaşam kalitemizin artmasında da yardımcı olmaktadırlar. Polislerimiz bizler için gece gündüz hizmet veren, uykusuz kalan ve bizim için canlarını tehlikeye atan kardeşlerimizdir. Polislerimizi polis haftasında değil her gün hatırlamalıyız.

Sevgilerimizi ve saygılarımızı her zaman gösterelim Şu zor günlerimizde her daim halkın yanında olan polisimiz içimizden biridir. Bu münasebetle şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize de hayırlı ömürler dileriz.

Tüm Kahraman Polislerimizin 175.Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun.