HOŞGELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN


Açıklama: Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş, feyiz ve bereket iklimi olan bir Ramazan ayına daha kavuşmuş bulunmaktayız.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2020
Geçerli Tarih: 04 Temmuz 2020, 01:25
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1682


Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş, feyiz ve bereket iklimi olan bir Ramazan ayına daha kavuşmuş bulunmaktayız. Sabır ve metanet ayı olan Ramazan insanda şükran hisleri  yandıran, yoksulların, çaresizlerin hallerinden anlama duygusu, şuuru veren, insanı yüksek ve yüce değerlere ulaştırarak erdemli hale getiren Allah’ın bize bahşettiği bir süreçtir. Ramazan oruç ayıdır. Bu ayda kuracağımız iftar sofralarımızı dostlarımızla birlikte yetim, öksüz, fakir ve yoksullarla paylaşırız. Biliriz ki ne zenginlik müminler arasında bir statü oluşturur ne de fakirlik. Aksine mümin ahlakı tıpkı camide saf tuttuğu gibi her yer ve zamanda bir ve beraber olmayı esas alır. Çünkü Ramazan yardımlaşma, paylaşma, kaynaşma ve gerçekten kardeş olma ayının zirvesidir. Bilvesile sadakalarımızla, zekatlarımızla, maddi ve manevi yardımlarımızla, yoksul ve muhtaç kimselere katkıda bulunmalı, duygularını paylaşmalıyız.

 Ramazan ayı Kur’an, ibadet ayıdır. Bu ayda Yüce Kitabımızı daha çok okumalı, onu  anlamaya çalışmalı ve yaşamanın gayreti içinde olmalıyız. Her türlü değerlerimizin, geleneklerimizin, inançlarımızın törpülenerek bencilliğin, yalnızlığın arttığı bu zamanda fert ve toplum olarak huzura, sevgiye, kardeşliğe ve yardımlaşmaya daha da önem vermeli, zamanın aşındırmasına karşı yeniden kadim değerlerimizle donanmalıyız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Ramazan ayının şahsım, halkımız, milletimiz, ülkemiz ve bütün insanlık için hayırlar, huzur ve barış getirmesini, bizleri manevi yönden yüceltmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hoş geldin hayatımıza tekrar On bir Ayın Sultanı Ramazan, hoş geldin! 

24 Nisan Ramazan ve Cumamız mübarek olsun! Selam ve Dua ile.

İftar sofralarını, zekat ve sadakalarımızı bu Ramazan yardım kuruluşlarıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı unutmayalım.