ERGÜN KARA'YA İYİ HABER


Açıklama: Yaptığımız haberler üzerine, Kastamonu'da faaliyet gösteren Sağlam İnşaat firması sahibi hemşehrimiz Engin Usta duyarlılık göstererek, ilçemiz Hamit Köyünde elektriği, suyu ve tuvaleti olmayan ahşap bir barakada yaşam mücadelesi veren Ergün Kara'yı 1 oda, mutfak ve tuvaleti bulunan 35 metrekarelik bir eve kavuşturmak için harekete geçti.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2020
Geçerli Tarih: 23 Ekim 2020, 02:16
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1705


Yaptığımız haberler üzerine, Kastamonu'da faaliyet gösteren Sağlam İnşaat firması sahibi hemşehrimiz Engin Usta duyarlılık göstererek, ilçemiz Hamit Köyünde elektriği, suyu ve tuvaleti olmayan ahşap bir barakada yaşam mücadelesi veren Ergün Kara'yı 1 oda, mutfak ve tuvaleti bulunan 35 metrekarelik bir eve kavuşturmak için harekete geçti.

İlçemize bağlı Hamit Köyünde 15 yıldır elektriği, suyu ve tuvaleti olmayan ahşap bir baradaka yaşam mücadelesi veren Ergün Kara ile ilgili haberimiz üzerine hayırsever hemşehrilerimiz duyarlılık göstermişlerdi.

Kastamonu’da faaliyet gösteren Sağlam İnşaat’ın sahibi hemşehrimiz Engin Usta, haberimiz üzerine harekete geçti.

Gazetemizi ziyaret ederek bilgi veren Engin Usta, derme çatma barakada yaşayan Ergün Kara’ya içinde 1 oda, mutfak ve tuvaleti bulunan 35 metrekarelik bir ev yaptırmak için çalışma başlattıklarını bildirdi.

YER SAHİPLERİ İNŞAAT İÇİN ONAY VERDİ

Önce yer sahipleriyle görüşerek muvakafatlarını alan Engin Usta malzeme siparişi de verdi.

Evinin yapılacağına çok sevinen Ergün Kara da, eline kazma kürek alarak inşaatın yapılacağı alanda çalışmaya başladı.

Sağlam İnşaat’ın sahibi Engin Usta’ya ve tüm hayırsever hemşehrilerimize duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ederiz.