AHMET ERGÜN ÇOCUK PARKI


Açıklama: Her birimiz misafir olduğumuz fani dünyada günümüzü tamamlıyoruz.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 05 Haziran 2020
Geçerli Tarih: 30 Ekim 2020, 21:58
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1709


Her birimiz misafir olduğumuz fani dünyada günümüzü tamamlıyoruz.

Gök kubbede hoş sada bırakmaya çalışırken, kırmamaya, dökmemeye, gayret ediyoruz.

Kaçınılmaz sona adım adım yaklaşıyor, yaşadığımız hayatın pamuk ipliğine bağlı olduğunu çok iyi biliyoruz.

Tek gerçek şu ki; hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışıyoruz.

Dün birlikte yaşamaktan mutlu olduğumuz insanların, bugün yokluğuna alışmak zorunda kalıyoruz.

Tabii ki bu ayrılık en çok geride kalan aile yakınlarını derinden yaralıyor. Anne-baba, kardeşler, eş ve cocuklar...

Herkesin ayrılık acısına verdiği tepki de farklı oluyor. Kimi daha ilk günden kaderine razı bir görüntü verirken, kiminin ise durumu kabullenmesi uzun süre alabiliyor.

Fakat görünen o ki, bu dünyadan göçen bazı değerlerin adını unutturmamak için sevenleri çeşitli uğraşlar veriyor ve istenen sonuç elde edilirse, geride kalanların mutluluğu kelimelere sığmıyor.

Evet; 11 Ocak 2019 tarihli köşe yazımda dile getirdiğim "AHMET ERGÜN İSMİ KAPALI SPOR SALONU YANINDA YAPILMASI PLANLANAN PARKA VERİLEBİLİR" önerim gerçekleşiyor. Yine o yazımda dikkat çekmek istediğim şu cümledeki gibi "ORTAYA ATILAN FİKİRLER İSTENİRSE, ÜZERİNE GİDİLİRSE, TAKİP EDİLİRSE OLUYOR, EĞER İLGİLENİLMEZSE PEK ÇOK ÖNERİ GİBİ TOZLU RAFLARDA YERİNİ ALIYOR" uyarımın dikkate alındığı görülüyor. 

Bu projenin gerçekleşmesi Şerife-Nurhayat Ergün kardeşlerin yoğun çabası ve İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Hüner Özay'ın da fikri benimsemesiyle oluyor. Aslında bir taşla iki kuş vuruluyor. Hem İnebolu'muz çocukların cıvıl cıvıl oynayacağı bir parka kavuşuyor, hem de uzun yıllar İnebolu sporuna katkı vermiş Kardeşimiz Ahmet Ergün'ün adı yaşatılmış oluyor. Aile adına Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.

Bu arada otobüsle İnebolu'ya gelenlerin ve İnebolu'dan gidenlerin olumlu yada olumsuz fikirlere sahip olacakları İnebolu otogarının dış cephesini aşı boyalı İnebolu evi görünümüne dönüştürme projesinin çok yerinde bir karar olduğunu düşünüyor ve Belediye Başkanımızı kutluyorum.

İnebolu otogarının renkli bir siması olan, uzun yıllar o sektöre hizmet veren, aynı zamanda İnebolu Gençlik ve Spor kulübünün başkanlığını yapan ve 26 Kasım 2016 yılında kaybettiğimiz "ABİMİZ SADIK REİS İSMİNİN DE İNEBOLU ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNE VERİLMESİ " önerimi de hatırlatmakta yarar görüyorum. İnanıyorum ki Merhum Sadık Reis'in ailesi ve sevenleride bu girişimden çok mutlu olacak ve minnettar kalacaklardır.

Günümüzde bu yetkiye sahip olanlar için de gelecekte başkaları aynı özveriyi gösterip isimlerini gündeme getirebilir, unutturmamaya vesile olabilirler.

Benim nazarımda yapılan hizmetler kadar topluma faydalı işler yapmış insanların isminin yaşatılması da önemli bir hizmettir. 

Bu vesileyle bu dünyadan göçmüş tüm İnebolu sevdalılarına Allah'tan rahmet diliyorum.