AHMET RÜZGAR'DAN BETON SANTRALİ YATIRIMI


Açıklama: İnebolu Belediyesi'nin ilçemizin ihtiyacı olan beton santrali kurulması için Musa Mahallesi Kurtköy mevkiindeki 3 bin 24 metrekare arsayı kiralama ihalesini hemşehrimiz işadamı Ahmet Rüzgar'ın sahibi olduğu Artok Grup şirketlerinden Tarihi Yarımada İnşaat Ltd. Şti. kazandı
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 06 Kasım 2020
Geçerli Tarih: 02 Aralık 2020, 13:04
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1768


İnebolu Belediyesi'nin ilçemizin ihtiyacı olan beton santrali kurulması için Musa Mahallesi Kurtköy mevkiindeki 3 bin 24 metrekare arsayı kiralama ihalesini hemşehrimiz işadamı Ahmet Rüzgar'ın sahibi olduğu Artok Grup şirketlerinden Tarihi Yarımada İnşaat Ltd. Şti. kazandı.

Belediye Encümeni tarafından 4 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilen ihaleye iki firma katıldı. Aylık 12 bin TL+KDV'den başlayan ihalede en yüksek teklifi 13 bin 500 TL+KDV ile Ahmet Rüzgar verdi. Ankara'dan katılan diğer firma ise ihaleden çekildi.

İHALE ONAYLANINCA KESİNLEŞECEK

Musa Mahallesi Kurtköy Mevkiinde bulunan 3 bin 24 metrekare arsanın beton santrali yapımı için 10 yıllığına kiralandığı ihale Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay'ın onaylamasıyla kesinleşmiş olacak.

BETON SANTRALİ KURULACAK

İşadamı Ahmet Rüzgar, ihalenin kesinleşmesinin ardından söz konusu arsaya beton santrali kurmak için çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Arsa üzerine 90'lık santral kuracaklarını ve kurulacak santralin saatte 100 metreküp beton üreteceğini belirten Ahmet Rüzgar, 90'lık santral için ÇED raporu istenmediğini ifade etti.

TEK BETON'U AHMET RÜZGAR SATIN ALDI

İnebolu'da beton santrali kurmak için belediyeden arsa kiralayan Ahmet Rüzgar, Bozkurt ilçesinde faaliyet gösteren Tek Beton'u da satın aldığını açıkladı.

İnebolu ve Bozkurt'ta her iki santralin ayrı ayrı faaliyet göstereceğini belirten Ahmet Rüzgar'ın satın aldığı Tek Beton'da 90'lık santralin yanı sıra 6 mikser, 2 pompa, 3 çimento aracı, 2 tır, 2 kepçe ve 1 araç bulunduğu öğrenildi.