KUR'AN KURSU İÇİN ARSA BAĞIŞI


Açıklama: Mevcut Kuran Kursu'nun fiziki şartlarının uygun olmaması nedeniyle İnebolu İlçe Müftüsü Telat Ergin'in yeni Kur'an Kursu yapımı için bir süredir çaba gösterdiği yer arayışı olumlu sonuçlandı.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 05 Nisan 2021
Geçerli Tarih: 15 Nisan 2021, 10:20
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1822


Mevcut Kuran Kursu'nun fiziki şartlarının uygun olmaması nedeniyle İnebolu İlçe Müftüsü Telat Ergin'in yeni Kur'an Kursu yapımı için bir süredir çaba gösterdiği yer arayışı olumlu sonuçlandı.

İnebolu Yukarıhatıpbağı Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Müftü Ahmet Hamdi Efendi Camii'nin 1276 m2'lik arsasını Türkiye Diyanet Vakfı İnebolu Şubesi'ne devretti.

Merhum Akif Şivetoğlu öncülüğünde 2003 yılında kurulan dernek tarafından hayırseverlerin yardımlarıyla yaptırılan Ahmet Hamdi Efendi Camii yanında bulunan arsanın devri için Dernek Yönetimi ve Diyanet Vakfı İnebolu Şubesi arasında protokol imzalandı.

Devir işleminin ardından dernek üyeleri toplanarak derneğin feshini kararlaştırdı.

Toplantıya katılan İnebolu Müftüsü Telat Ergin, Dernek Başkanı Ekrem Çakılcı ile dernek yönetimi ve üyelerinin yanı sıra derneğin kurulduğu günden bu yana emeği geçenlere teşekkür etti. Müftü Ergin, dernek yöneticilerine Türkiye Diyanet Vakfı'nın Teşekkür Belgesini takdim etti.

Toplantının adından Kuran-ı Kerim okunarak dernek yönetiminden ve üyelerinden vefat edenlere dua edildi.