İNEBOLU TERSANESİ'NDEN ÇOCUKLARA HEDİYE


Açıklama: İnebolu Tersanesi’nin katkılarıyla çocuklara “Maske-Mesafe-Temizlik” kurallarını anlatan boyama kitapları hazırlandı.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2021
Geçerli Tarih: 18 Ekim 2021, 23:39
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1828


İnebolu Tersanesi’nin katkılarıyla çocuklara “Maske-Mesafe-Temizlik” kurallarını anlatan boyama kitapları hazırlandı.

İnebolu Tersanesi ve İnebolu Belediyesi işbirliğinde Maske-Mesafe-Temizlik temalı boyama kitapları ile hikaye kitapları  hazırlandı.

İnebolu Tersanesi’nin katkılarıyla hazırlanan kitaplar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi ilçemize gönderildi.

Boyama kitaplarında Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay’ın İnebolu’nun tarihçesi hakkındaki yazısı yer aldı. Kitabın arka kapağında ise İnebolu Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Karavelioğlu’nun çocuklara ve velilere hitaben yazdığı mesajına yer verildi. Geçtiğimiz aylarda vefat eden ağabeyi İlhan Karavelioğlu anısına kitabı hazırladıklarını belirten İhsan Karavelioğlu, “Sevgili çocuklar, son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hastalığına karşı korunma yöntemi olan Maske-Mesafe ve Temizlik kurallarını anlatan bir boyama kitabı hazırladık. Kitap içindeki bilgilendirici yazıları okuyup günlük hayatınızda da uygulamanızı sizlerden rica ediyoruz. Geleceğimizin emaneti siz değerli çocuklarımızın sağlıklı bir hayat sürmeleri hepimiz için çok önemli. Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını koruyalım. Lütfen kurallara uyalım” ifadelerini kullandı.

Kitaplar dağıtımı, okulların kapalı olması nedeniyle pandemi kuralları çerçevesinde Belediye Başkanı Özay ve belediye personelinin yanı sıra gazetemiz tarafından gerçekleştiriliyor.