EVDEN ÇIKAMAYANLARIN TEMEL İHTİYAÇLARINI VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU KARŞILAYACAK


Açıklama: Türkiye genelinde artan koronavirüs vakalarının önüne geçmek için Ramazan Bayramı'nı da kapsayacak şekilde 17 günlük tam kapanma uygulamasında evlerinden çıkamayan vatandaşların temel ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerince karşılanacak.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2021
Geçerli Tarih: 18 Ekim 2021, 22:44
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1832


Türkiye genelinde artan koronavirüs vakalarının önüne geçmek için Ramazan Bayramı'nı da kapsayacak şekilde 17 günlük tam kapanma uygulamasında evlerinden çıkamayan vatandaşların temel ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerince karşılanacak.

İnebolu Kaymakamı Selçuk Yosunkaya imzasıyla ilgili kurumlara gönderilen yazıya göre, 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasındaki Tam Kapanma Tedbirleri kapsamında özellikle tek başına yaşayan ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile ağır hasta vatandaşların sağlık başta olmak üzere 112, 155 ve 156 numaralar üzerinden bildirdikleri temel ihtiyaçları karşılanacak. Yürüme mesafesinde  temel ihtiyaçlarını gideremeyecek diğer vatandaşlar da köy muhtarları ve imam hatiplerden yardım isteyebilecek.

İlçemiz Belediye sınırları içerisinde Belediye Başkanlığı ve Emniyet kolluk birimi araç ve personelleri bu hizmeti yerine getirecek.

Köylerde ise, Jandarma kolluk birimi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı araç ve personelleri Vefa Sosyal Destek Grubu olarak vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için hizmet verecek.

Yürüme mesafesinde temel ihtiyaçlarını gideremeyecek diğer vatandaşlar da mağduriyet yaşamaması için ihtiyaçlarını gidermek için köy muhtarları ve imam hatipler de Vefa Sosyal Destek Grubu'nda yer alacak.