TEŞEKKÜRLER YUSUF KURTOĞLU


Açıklama: Caddemizde sessiz sedasız bir işyeri kapandı geçtiğimiz günlerde...
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 03 Eylül 2021
Geçerli Tarih: 25 Eylül 2021, 18:57
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1854


Caddemizde sessiz sedasız bir işyeri kapandı geçtiğimiz günlerde...

Tam 40 yıldır ilçemizde hizmet veren,

32 yıldır işyeri komşuluğu yaptığım Diş Hekimi Yusuf Kurtoğlu aktif meslek hayatını noktaladı.

Tabelâ indirildi, işyeri boşaltıldı.

Verdiği hizmetle sadece İnebolu'yla sınırlı kalmayan ve bölge insanına şifa dağıtan bu muayenehane herhangi bir esnaf dükkanı değildi. 

Dile kolay tam 40 yıl, binlerce insanın tercih ettiği bir sağlık neferiydi Yusuf Kurtoğlu...

Dişinin ağrısından duramayıp gecenin bir yarısı arayan hastaları için sıcak yatağından kalkan, saat mefhumu gözetmeksizin memleketinin insanına hizmet eden biriydi Yusuf abi. 40 yılda kimbilir neler yaşanmıştı, ne anılar biriktirilmişti.

Olağanüstü durumlar dışında her sabah aynı saatte işyerini açar, hasta yoğunluğuna göre akşam belli bir saatte işyerini kapatırdı.

Düzenli, tertipli ve dürüst kişiliği ile sevilirdi. 

Özellikle ayın belirli günleri düzenli olarak gelen temizlikçi bayanlara muayenehanesini tepeden tırnağa temizlettirir, hijyene azami gayret gösterirdi.

Öz be öz İnebolu'nun evladıydı.

Okuyup kariyerini İnebolu dışında sürdüren pek çok insanın aksine memleketinde kalmayı ve hizmet etmeyi tercih etmişti. Eminim ki bölge insanının kendisine daha çok  ihtiyacı olduğunu düşünmüştü. Burada parantez açmak gerekirse kariyerini ülkemizin farklı yerlerinde ya da dış ülkelerde devam ettirip memleket insanına bir şekilde faydası dokunan değerlerimizin de hakkını teslim etmek gerekiyor.

Evet amacımız memleketine 40 yıl aralıksız diş hekimi olarak hizmet eden ve sessiz sedasız aktif çalışma hayatını noktalayan büyüğümüz Yusuf Kurtoğlu'na yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etmek, unutulmayacağını ve her daim hatırlanacağını ifade etmek.

Bundan sonraki hayatını sağlık ve afiyet içinde geçirmesi için Allah'a dua etmek...