İNEBOLU BELEDİYESİ'NDEN ÇOCUKLARA "KİTAP VE OYUNCAK" KUMBARASI


Açıklama: İnebolu Belediyesi’nce sosyal sorumluluk projesi kapsamında, ilçemiz Cünürye ve Aşağıhatıpbağı Mahallelerinde belirlenen noktalara kitap ve oyuncak kumbaraları bırakıldı. Kumbarada biriken kitap ve oyuncaklar çocuklara hediye edilecek.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 03 Haziran 2022
Geçerli Tarih: 01 Mart 2024, 11:39
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1940


İnebolu Belediyesi’nce sosyal sorumluluk projesi kapsamında, ilçemiz Cünürye ve Aşağıhatıpbağı Mahallelerinde belirlenen noktalara kitap ve oyuncak kumbaraları bırakıldı. Kumbarada biriken kitap ve oyuncaklar çocuklara hediye edilecek.

Minik öğrencilerle birlikte İnebolu Belediyesi tarafından alınan oyuncak ve kitapları kumbaraya atarak projeyi başlatan Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, çocuklara yönelik çalışmaları önemsediğini söyledi.

İnebolu Belediyesi olarak güzel bir geleceğin mutlu çocuklar ve kitap okuyan insanlar tarafından kurulacağını kaydeden Belediye Başkanı Özay, “Projemiz her türlü eğitim kitabı, dergi, hikaye, edebiyat eserleri ile eğitim ve öğretim amaçlı tüm kitapları kapsıyor. Diğer yandan da bu uygulama içerisinde çocuklarımız içinde oyuncak alma imkanı bulamayan çocuklarımıza destek vermiş olacağız. Uygulama ile proje kapsamında çocuklar ve gençler sevinecek, yardımseverler belli noktalara koyduğumuz kumbaralara ihtiyaç sahibi çocuklar için okunabilir durumda kitap ve sağlam durumdaki oyuncakları paylaşarak destek verebilecekler. İnanıyorum ki kitap ve oyuncak kumbarası projesi sayesinde yüzlerce İnebolulu çocuğa ulaşacağız. Tüm hemşehrilerimizi bu güzel yardımlaşmaya davet ediyorum” dedi.

Başkan Özay, minik öğrenciler ile günün anısına fotoğraf çektirdi.