TEKİRDAĞ ŞEHİT ŞERİFE BACI'YA SAHİP ÇIKTI


Açıklama: Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile Tekirdağ Tekirdağ Tüm Kastamonulular Derneği (TÜMKASDER) Başkanı Rasim Gürsoy’un girişimiyle, İstiklal Savaşı’nda İnebolu’dan Kastamonu’ya cephane taşırken donarak şehit olan Şerife Bacı’nın ismi Süleymanpaşa ilçesi Çınarlı mahallesindeki bir parka verildi.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2022
Geçerli Tarih: 20 Temmuz 2024, 18:12
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1993


Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile Tekirdağ Tekirdağ Tüm Kastamonulular Derneği (TÜMKASDER) Başkanı Rasim Gürsoy’un girişimiyle, İstiklal Savaşı’nda İnebolu’dan Kastamonu’ya cephane taşırken donarak şehit olan Şerife Bacı’nın ismi Süleymanpaşa ilçesi Çınarlı mahallesindeki bir parka verildi.

Şehit Şerife Bacı Parkı’nın açılışına Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Uzunlar, Şenol Karaküçük ve Gökhan Saygı, TÜMKASDER Başkanı Rasim Gürsoy, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları ve sivil toplum temsilcileri ile çok sayıda mahalle sakini de ilgi gösterdi.

TÜMKASDER Başkanı Gürsoy, açılışta yaptığı konuşmada, Şerife Bacı gibi ülkemizin Kurtuluş Savaşında önemli bir değerin adını Tekirdağ'da bir parkta yaşatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bu önemli projede hem İstiklal şehidimizin adını yaşatmanın hem de geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğlenip büyüdüğü, bu parka her geldiklerinde Şerife Bacı'nın hayat hikayesini okudukları bir mekanın oluşmasında emeği ve desteği için Süleymanpaşa belediye başkanımız Sayın Cüneyt Yüksel ve ekibine minnettarım" dedi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de konuşmasında, "Çocuklarımızın eğlenceli alanlarda vakit geçirebilmeleri için büyük bir gayret sarf ediyoruz. Fakat bu parkın ayrı bir önemi var. Kastamonu dernek başkanımıza bu konuda teşekkür etmek istiyorum. Şehit Şerife Bacı'mızın ismini o bana söyledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizlere bu vatanı emanet ederken çok zorlu günler yaşadılar. Onunla birlikte bir sürü Şerife Bacı'larımız, annelerimiz, bacılarımız ciddi mücadeleler verdiler. Sadece onlar değil; 1071'den günümüze Türk milletinin özgürlüğü için şehit olmuş binlerce isimlerimiz var. Bizler de onların isimlerini yaşatmak için mücadele ediyoruz ve etmek zorundayız. Çünkü bizler de ileride tarih olacağız ve bizlerin isimlerin yaşatılacağı yerlerimiz olacaktır. Bizler de inşallah ecdadımıza layık olmak layık torunlar oluruz. Her kim ki bir karış vatan toprağı için canını verdiyse, Rabbim onları Peygamber Efendimize komşu eylesin, mekânları cennet olsun" ifadelerini kullandı.

TÜMKASDER Başkanı Rasim Gürsoy, Tekirdağ'da İstiklal mücadelesinde önemli yeri olan Şerife Bacı için böyle bir park kuran Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel’e günün anlam ve önemini ifade eden plaket takdiminde bulundu ve kurdele kesiminden sonra park çocukların kullanımına açıldı.