İNEBOLU'NUN KALBİ DEPREM BÖLGESİNDE


Açıklama: İnebolu Kaymakamlığı ve İnebolu Belediyesi’nin koordinesinde depremzede vatandaşlarımız için başlatılan kampanya kapsamında gıda ve yardım malzemelerinden oluşan 3 tır ile yakacak odun yüklü 5 tır deprem bölgesine ulaştırıldı.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2023
Geçerli Tarih: 14 Haziran 2024, 12:58
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2020


İnebolu Kaymakamlığı ve İnebolu Belediyesi’nin koordinesinde depremzede vatandaşlarımız için başlatılan kampanya kapsamında gıda ve yardım malzemelerinden oluşan 3 tır ile yakacak odun yüklü 5 tır deprem bölgesine ulaştırıldı.

Toplanan yardım malzemelerinden oluşan 3’üncü tır Hatay’ın Antakya ilçesine gönderildi.

25 Ağustos Spor Salonu’nda toplanan yardım malzemeleri, kamu kurumu personelleri ve gönüllülerin katılımıyla elden ele taşınarak tıra yüklendi. Hafta sonu olmasına rağmen yoğun katılımla tıra yüklenen malzemeler daha sonra Hatay’a gönderildi.

İnebolu’dan deprem bölgesine gönderilen 3. yardım tırının uğurlanmasında bir konuşma yapan Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, tarihimizde son 100 yılın en büyük afetiyle karşı karşıya kaldığımızı söyledi.

Böyle bir çaplı bir afeti gene el birliğiyle bütün Türkiye’nin gücünü birleştirerek aşabileceğimizi belirten Kaymakam Baycar, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi biz de bu afetin yaralarının sarılması noktasında elimizden gelen desteği vereceğiz, veriyoruz. İnebolu’dan sayın  Valimizin başkanlığında başlatılan Kastamonu çapındaki kampanyaya ilçemiz olarak elimizden gelen desteği veriyoruz. Bugün gıda, hijyen, giyim, battaniye, ısıtıcı vesaire gibi yardımlardan oluşan üçüncü tırımızı gönderiyoruz. Tırımız inşallah Hatay Antakya istikametine gidecek. Orada ihtiyaç olduğu iletildi bizlere Sayın Valimiz tarafından. Bunun dışında 3 tırımızdan başta 2 tır da odun ve kömürden müteşekkil olan Göçkün muhtarımızın organize ettiği tırlarımızı da gönderdik. Onların da yerine ulaştığı bilgisi geldi” dedi.

“İNEBOLU’NUN KALBİ DEPREM BÖLGESİNDE”

Münferit yardım malzemelerinin de deprem bölgesine ulaştırılmaya çalışıldığını belirten Kaymakam Baycar şunları söyledi:

“Rabbim bir daha tekrarını yaşatmasın. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz, yaralılara da Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Biz yanlarındayız. Bedenen fiziken buradayız ama kalben emin olun bütün Türkiye’deki vatandaşlarımızın olduğu gibi İnebolu’nun da kalbi, gönlü, yüreği Kahramanmaraş’ta, Antep’te, Diyarbakır’da, Kilis’te, Adıyaman’da, Osmaniye’de. İnşallah bunun da üstesinden geleceğiz. Yaralı saracağız.  Eksi 20’ye yaklaşan soğukta mucize kurtuluşlar çıkıyor, bebekler çıkıyor, bunun bilimsel olarak izahı mümkün değil. Ama bunlar bir mucize. Vatandaşlarımıza da moral ve motivasyon oluyor. Bizleri de kamçılıyor bunlar. Daha fazla yardım etmek istiyoruz. Elimizden geleni zorluyoruz. Ben hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Burada tüm İnebolu var, belediye personelimize, kolluk kuvvetlerimiz emniyet, jandarma, sahil güvenliğimize, vakıf çalışanlarımıza, öğretmenlerimize, muhtarlarımıza, imamlarımıza, vatandaşlarımıza, 7’den 70’e çocuklarımıza, gençlerimize, hep içerde şahit olduk arabayı tutmuş bir şeyler yapmaya gayret ediyorlar. Biz böyle bir milletiz.”

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay da konuşmasında, “Kaymakamlıkla Belediyemizin ortak çalışması sonucu halkımızın teveccühleriyle topladığımız üçüncü tırımız da hazır. Allah’ın izniyle ihtiyaç sahibi arkadaşlarımıza kardeşlerimize gönderiyoruz. Hatay ilçesine göndereceğiz üçüncü tırımızı. Allah yardım edenlerden razı olsun. İnşallah vatanımıza, milletimize böyle acılar bir daha göstermesin. İlçemize de yavaş yavaş afetzedelerden gelmeye başlıyor insanlar.   Onlara da elimizden geldiğince yardım edeceğiz. Yardımları toplamaya devam edeceğiz. Halkımıza sağduyularından dolayı, emniyet güçlerine, jandarmamıza, polisimize, belediye personelimize, öğretmenlerimize, tüm halkımıza, ayrıyeten tek tek teşekkür ediyorum. Sağolsunlar varolsunlar, Allah razı olsun hepinizden. İnşallah Allah bir daha milletimize böyle bir acı göstermesin. El birliğiyle bunun da altından daha güçlü olarak kalkacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İlçe Müftüsü İsmet Ataç’ın konuşmasının ardından 3. yardım tırı yola çıktı.