GENÇ ORMANCILARA EĞİTİM VERİLDİ


Açıklama: Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünce, son dönemde orman teşkilatına katılan işçi personelin eğitilmesi amacıyla düzenlenen eğitimlerin ilki İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde İnebolu, Bozkurt ve Çatalzeytin Orman İşletme Müdürlüklerinde çalışan işçi personelin katılımıyla gerçekleştirildi.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 08 Haziran 2023
Geçerli Tarih: 20 Temmuz 2024, 17:56
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2077


Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünce, son dönemde orman teşkilatına katılan işçi personelin eğitilmesi amacıyla düzenlenen eğitimlerin ilki İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde İnebolu, Bozkurt ve Çatalzeytin Orman İşletme Müdürlüklerinde çalışan işçi personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Evrenye bölgesinde gerçekleştirilen eğitim, Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu’nun talimatları ve Bölge Müdür Yardımcısı Burçin Irmak başkanlığında, Silvikültür Şube Müdürü Ahmet Nezir ve Basın İletişim Şube Müdürü Turan Küçük tarafından uygulamalı olarak verildi.

İnebolu Orman İşletme Müdürü Azmi Şenel de bilgi birikimi ile eğitime katkı sağladı.

Eğitimlerde, İş Kanunu ve toplu sözleşme ile kazanılan hak ve sorumluluklar, aidiyet duygusu ve kurumsallık ile iş tanımları, yapılan damga ölçme ve işaretleme işlemleri, gençlik bakımı, tabii ve suni tensil çalışmaları, fidan dikimi, ekimi ve benzeri ormancılık faaliyetleri konularında çalışmalar yaptırıldı.

Eğitim faaliyetleri ilgili olarak Kastamonu OBM’den yapılan açıklamada, “Amacımız aramıza yeni katılan işçi arkadaşlarımıza iş hayatında kullanacakları yetkinlikleri ilk aşamada doğru öğretilme gayesi ile verilmiştir. Hedefimiz olan tüm personelin kalifiye olması ve teknik beceri konusunda azami bilgi birikimine sahip olmasını sağlamaktır. Emin adımlarla tüm çalışanlarımızın mümkün olacak en kalifiye elemanlar olmalarını sağlayana kadar eğitimlere devam edilecektir” denildi.