MUHTARLAR DERNEĞİ'NDEN CİMER'E AYI ŞİKAYETİ


Açıklama: İnebolu Muhtarlar Derneği Başkanı Emrullah Kuruahmet, ilçemizde son aylarda artan ayıların can ve mal güvenliğini tehdit eden saldırılarına önlem alınması için CİMER üzerinden Tarım ve Orman Bakanlığı’na başvurdu.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 13 Ekim 2023
Geçerli Tarih: 12 Nisan 2024, 19:42
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2177


İnebolu Muhtarlar Derneği Başkanı Emrullah Kuruahmet, ilçemizde son aylarda artan ayıların can ve mal güvenliğini tehdit eden saldırılarına önlem alınması için CİMER üzerinden Tarım ve Orman Bakanlığı’na başvurdu.

Dernek adına yapılan başvuruda şu ifadelere yer verildi:

“İlçemizde köylerde ve  mahallelerde son 2 aydır yaşanan ayıların meyve ve arı kovanlarına saldırısı artmıştır. Ayılar meyve ağaçlarının dallarını hatta ağaçları da kırmakta ve vatandaşlarımız bu yüzden büyük zarar  çekmektedir. Arı kovanlarını parçalamakta ve bu zararı vatandaş kendisi çekmektedir. Bakanlığınızca bu konuda gerekli önlemlerin acilen alınmasını yoksa ilerleyen zamanlarda evlere de saldırı  olabilecektir. Yaşanan olaylarda  meydana gelen maddi zararların karşılanmasını talep ediyoruz. İnebolu halkının daha fazla zarar görmemesi için Bakanlığınızca gerekli çalışmanın yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.”