CUMHURİYET'E NEFES OLDULAR


Açıklama: 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dikme etkinliği düzenlendi.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2023
Geçerli Tarih: 12 Nisan 2024, 20:31
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2196


11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dikme etkinliği düzenlendi.

“Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes” mottosuyla düzenlenen etkinlik ilçemiz Yolüstü Köyünde gerçekleştirildi.

Fidan dikme etkinliğine Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Ali Güneş, İnebolu Orman İşletme Müdürü Azmi Şenel, işletme şefleri, kurum amirleri, Orman İşletme ve Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik personelleri ile öğrenciler katıldı.

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edilen fidanlar Yolüstü köyü mevkiinde hazırlanan alanda  toprağa dikildi.

Fidanlar dikildikten sonra can suyu verildi. Programın sonunda toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, programda yaptığı konuşmada, tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Malumunuz bugün 11.11 etkinliğimiz tüm Türkiye’de olduğu gibi biz de belediye başkanımız, sayın savcımız, kurum amirlerimiz, kolluk kuvvetlerimiz, öğrencilerimiz ve İnebolu halkıyla fidan etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yılki farkımız malumunuz Cumhuriyetimizin 100. Yılı. Temamız sloganımız Cumhuriyete nefes ol. Şu an tüm Türkiye’de 922 ilçede 81 ilde fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Amacımız burada farkındalık oluşturmak. Burada dikeceğimiz fidanlar ağaç olacak ve doğamıza bir katkı olmuş olacak. Buradaki amacımız özellikle öğrencilerimize o bilinci oluşturmak, farkındalığı oluşturmak. İnşallah hep beraber doğamıza sahip çıkacağız. Doğamız evimiz. Sadece insanların evi olarak görmemek lazım, milyonlarca hayvanın, binlerce yüzbinlerce türün de yuvası bu doğamız. Bu şekilde görmemiz ve algılamamız lazım. Dolayısıyla bize düşen en büyük görev doğamızı çevremizi korumak. Ben Orman İşletme Müdürlüğümüze bu güzel programı için çok teşekkür ediyorum” dedi.