SELİN 2 KERE YIKTIĞI ÇAYKIYI KÖYÜNÜN YOL ÇİLESİ BİTMİYOR


Açıklama: İlçemize bağlı Çaykıyı köyü 11 Ağustos 2021 ve 27 Haziran 2022 tarihlerindeki sel felaketlerinde ağır hasar gördü. Köyün içinden geçen Zarbana Çayı’nın taşması sonucu oluşan sel suları köyün camisini ve çok sayıda binayı yıktı.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2023
Geçerli Tarih: 24 Nisan 2024, 19:52
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2200


İlçemize bağlı Çaykıyı köyü 11 Ağustos 2021 ve 27 Haziran 2022 tarihlerindeki sel felaketlerinde ağır hasar gördü. Köyün içinden geçen Zarbana Çayı’nın taşması sonucu oluşan sel suları köyün camisini ve çok sayıda binayı yıktı.

Yaklaşık 10 ay içinde üst üste yaşanan sel felaketleri nedeniyle adeta haritadan silinen Çaykıyı köyünün yaralarını sarmak için sürdürülen çalışmalar kapsamında Zarbana Çayında DSİ tarafından dere ıslah çalışması yapıldı.

Yapılan çalışmalar sırasında Özlüce köyünden Çaykıyı ve daha ilerideki köylere ulaşım sağlayan yol ise neredeyse kullanılamaz hale geldi. Her tarafı köstebek yuvası gibi olan yolda gitmekte zorlanan araç sürücüleri sorunlarına bir an önce çözüm bulunmasını istedi.

Çaykıyı köyünden Ömer Öztürk, “Çaydaki çalışmalar bitti ama yolumuz hala çok kötü durumda. Köye giderken hangi çukurdan kaçacağımızı şaşırıyoruz. Arabalarımız çukurların birinden çıkıp diğerine düşüyor. Hoplaya zıplaya köye gitmeye çalışıyoruz. Bu yolda arabalarımız hurdaya dönecek. Yolumuzun bir an önce asfaltlanmasını istiyoruz” dedi.