İNEBOLULULAR BAŞKENT'TE BULUŞTU


Açıklama: İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve İnebolu Dostları, Ankara’da düzenledikleri gecede hemşehrilerimizi bir araya getirdi.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2023
Geçerli Tarih: 24 Nisan 2024, 19:03
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2205


İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve İnebolu Dostları, Ankara’da düzenledikleri gecede hemşehrilerimizi bir araya getirdi.

Cumhuriyetin 100. yılı ve İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kuruluşunun 15. yıl dönümünü kutlamak için düzenlenen gece Çankaya Belediyesi Vedat Dolakay Nikah ve Kokteyl Salonu’nda  gerçekleştirildi.

Düzenlenen geceye İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay ve eşi Dilek Özay da katılarak hemşehrilerimizi yalnız bırakmadı.

Dernek Başkan L. Kerim Daşçı’nın açılış konuşmasıyla başlayan gecede dernek faaliyetleri slayt gösterisi eşliğinde paylaşıldı. Geceye katılanlara ve katkı sağlayanlara yapılan teşekkür konuşmasından sonra başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitler anıldı. Vefat eden dernek başkanları ve üyeleri için saygı ve özlem duyguları ifade edildi.

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, gecede yaptığı konuşmada, İnebolu’nun Milli Mücadele’ye katkısı ve tarihi önemini anlattı. Başkan Özay, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı derneğin 15’inci kuruluş yıl dönümüne ilişkin duygularını misafirlerle paylaştı.

Derneğin kuruluşundan bu yana  görev yapan yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile geceye destekte bulunanlara Dernek yöneticilerince plaket takdim edildi.

Yapılan çekilişte Ersan Berber, Yakup Uludüz ve Üçel Cam Takı Atölyesince sağlanan hediyeler misafirlerle paylaşıldı.

Müzisyen Soner’in  sahne aldığı gecede unutulmaz eğlenceli şarkılar ve marşlar eşliğinde hem Cumhuriyetimizin 100’üncü, hem de Derneğin 15’inci yıl coşkusu bir arada yaşandı.