VAMOS GEMİSİ YALOVA TERSANESİNE ÇEKİLDİ


Açıklama: Rusya’dan İnebolu Limanı’na getirdiği gübre yükünü boşalttıktan sonra fırtına nedeniyle sürüklenerek Karadeniz Mahallesi sahilinde karaya oturan Vamos adlı kargo gemisi kurtarıldıktan sonra tamir için Yalova Tersanesine götürüldü.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2023
Geçerli Tarih: 19 Mayıs 2024, 05:50
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2224


Rusya’dan İnebolu Limanı’na getirdiği gübre yükünü boşalttıktan sonra fırtına nedeniyle sürüklenerek Karadeniz Mahallesi sahilinde karaya oturan Vamos adlı kargo gemisi kurtarıldıktan sonra tamir için Yalova Tersanesine götürüldü.

Kamerun bayraklı Vamos gemisi, 27 Kasım’da kuvvetli fırtına nedeniyle Karadeniz Mahallesi Nehir Kafe karşısında karaya oturdu.

İçindeki personeli kurtarılan yük gemisindeki yakıt tahliye edildikten sonra kurtarma çalışmaları başlatıldı. İnebolu Liman Başkanlığı ve İnebolu Gümrük Müdürlüğü nezaretinde yürütülen çalışmalar sonunda 13 Aralık’ta kurtarılan gemi İnebolu Limanı’na bağlandı.

Aras Gemi Kurtarma şirketi tarafından yürütülen operasyonun ardından iskeleye bağlanan gemide hasar tespit çalışması yapıldı. Geminin alt sacında yırtıklar olduğu ve pervanenin hasar gördüğü belirlendi.

Römorkörlerle Yalova’ya götürülen geminin tersanede onarıma alınacağı bildirildi.