DOĞANYURTLU MUHABİR ACININ VE SOYKIRIMIN MERKEZİNDE


Açıklama: A Haber’in başarılı muhabiri hemşehrimiz Mehmet Geçgel, İsrail’in insanlık dışı katliam ve soykırımına sahne olan Gazze sınır hattında yaklaşık 20 gündür görev yapıyor.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 02 Ocak 2024
Geçerli Tarih: 28 Mayıs 2024, 14:51
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2230


A Haber’in başarılı muhabiri hemşehrimiz Mehmet Geçgel, İsrail’in insanlık dışı saldırı ve soykırımına sahne olan Gazze sınır hattında yaklaşık 20 gündür görev yapıyor.

Doğanyurtlu hemşehrimiz Mehmet Geçgel, Filistin halkının yaşadığı acıları ve İsrail’in yerle bir ettiği şehirlerden son durumu A Haber izleyicilerine ve dünyaya aktarmak için zor bir görev üstlendi.

Katil İsrail’in aylardır sürdürdüğü saldırıları haber bültenine canlı olarak bağlanarak aktaran Geçgel, dünyanın gözü önünde aylardır sürdürülen vahşete şahit olurken, mazlum halkın yaşadığı acıya da ortak oluyor.

Gazze’de, Batı Şeria’da, Kudüs’te İsrail zulmünü dünyanın gözleri önüne seren savaş muhabiri Mehmet Geçgel, üzerinde yeleği başında miğferi ile zor şartlara rağmen görevini korkusuzca sürdürüyor.

ÜZERLERİNE BİBER GAZI YAĞDI

Müslümanların kutsal mekanlarından olan Kudüs’teki Mescid-i Aksa Camii’nde de görev yapan Mehmet Geçgel, burada da İsrail polisinin saldırısıyla karşılaştı.  Katil İsrail polisi, Cuma namazını kılmak için Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilerin yaşadığı zorlukları görüntüleyen gazetecileri de engellemeye çalıştı. İsrail polisi, A Haber muhabiri Mehmet Geçgel ve arkadaşlarının üzerine biber gazı yağdırdı.