BAŞKAN ÖZAY'DAN BELEDİYE İŞÇİLERİN YÜZDE 99 ZAM MÜJDESİ


Açıklama: İnebolu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası ve Hak-İş Sendikası arasında imzalanan ek protokol ile daimi işçi ve Belediye Şirket işçilerinin maaşlarına yüzde 99.10 oranında artış yapıldı.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2024
Geçerli Tarih: 28 Mayıs 2024, 13:24
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2236


İnebolu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası ve Hak-İş Sendikası arasında imzalanan ek protokol ile daimi işçi ve Belediye Şirket işçilerinin maaşlarına yüzde 99.10 oranında artış yapıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, belediye personelleriyle gerçekleştirdiği toplantıda, Belediye personelini enflasyona ezdirmemek için işçilerin yevmiye ücretlerine ek protokol ile yüzde 99.10 oranında zam yaptığının müjdesini verdi. Hazırlanan ek protokolü Başkan Özay ile Belediye-İş Sendika Temsilcisi Karabük Şube Başkanı Tarık Düzyer ve Hak-İş Batı Karadeniz Şube Başkanı Mustafa Çağlı imzaladı.

Belediye Sinema Salonunda düzenlenen imza töreninde Belediye işçileriyle bir araya gelen Başkan Özay, “01.07.2022 ile 30.06.2024 tarihleri arasında geçerli olan toplu iş sözleşmemize ek protokol yapma kararı aldık. Yüksek enflasyonun getirdiği zor yaşam koşullarından belediye çalışanlarımızı bir nebze olsun rahatlatmak amacıyla yılbaşından geçerli olmak üzere sözleşmemizin biteceği 30.06.2024 tarihine kadar yevmiye ücretlerinde ve sorumluluklarda zam yaptık. Sizler bu yevmiyeleri fazlasıyla hak ediyorsunuz. Keşke bütçemiz imkan verseydi de daha da fazlasını yapabilseydik. Allah nasip ederse Haziran ayında sona erecek sözleşmemizin ardından yine sizlerle beraber günün şartlarını değerlendirerek yevmiyelerinizi hem sizin gönlünüzün olacağı, hem de Belediyemizin bütçesinin yeterli olacağı seviyeye çıkartmak istiyoruz. Sizlerle beraber oturarak aldığımız kararlar hem sizleri hem de bizleri çok daha mutlu ediyor. İmzaladığımız bu protokolün sizlere ve ailelerinize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.