GÖLLER'DE SU SEVİNCİ


Açıklama: İlçemiz Erkekarpa Köyü’ne bağlı Göller ve Kolca Mahallelerinin uzun süredir bitmeyen su çilesi çözüme kavuşturuldu.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2024
Geçerli Tarih: 28 Mayıs 2024, 12:51
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2237


İlçemiz Erkekarpa Köyü’ne bağlı Göller ve Kolca Mahallelerinin uzun süredir bitmeyen su çilesi çözüme kavuşturuldu.

Çevresindeki zengin su kaynakları nedeniyle adeta varlık içinde yokluk yaşayan Göller Mahallesi ve Kolca’da 2022 yılında sondaj yapıldı. Yapılan sondaj sonucu 30 metreden su sağlandı.

Sondajdan yeterli su sağlanması üzerine, İl Özel İdaresi ve İnebolu Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından köyde inşaat çalışmalarına başlandı.

Yapılan çalışma kapsamında Göller Mahallesinde 35 tonluk, Kolca Mahallesine ise 10 tonluk yeni su deposu inşa edildi. Ayrıca mevcut 25 tonluk su deposu da yenilenerek hizmete sunuldu. Köyde terfi binası da inşa edilerek 63’lük borular döşendi. Yangın tehlikesine karşı köyün çeşitli yerlerine yangın vanaları da döşendi.

Çalışmaların tamamlanmasıyla Göller ve Kolca Mahallelerinde oturanlar suya kavuşturuldu.

Daha önce şehir şebekesinden kış aylarında faydalanan köyde yaz aylarında içme suyu sorunu büyük boyutlara ulaşıyordu. Çeşitli noktalardaki kaynaklardan evlerine su taşımak zorunda kalan köylüler içme suyu sorununun çözüme kavuşturulmasıyla sevinç yaşadı. (Haber Servisi)