CUMHURİYET BAŞSAVCISI UFUK TURAN GÖREVE BAŞLADI


Açıklama: HSK 1. Dairesi Güz Kararnamesi ile Sakarya Adapazarı Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı iken İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ufuk Turan ilçemizdeki görevine başladı.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2024
Geçerli Tarih: 19 Mayıs 2024, 04:14
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2243


HSK 1. Dairesi Güz Kararnamesi  ile Sakarya Adapazarı Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı iken İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ufuk Turan ilçemizdeki görevine başladı.

“İSTİKLAL MADALYALI İLÇEDE GÖREV YAPMAK BENİM İÇİN GURUR VERİCİ”

Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan, gazetemize yaptığı açıklamada, “İnebolu’nun Milli Mücadele ve Cumhuriyet tarihinde ifa ettiği rol çok önemli ve takdire şayandır. Ben bu açıdan İnebolu’ya heyecanla geldim. Türkiye’nin İstiklal Madalyalı tek ilçesi olan İnebolu’da görev yapmak benimçin gurur vericidir. Limanı ile de tarihte stratejik öneme sahip bir ilçemiz. Adliye açısından da Bakanlığımız buraya çok güzel bir Adliye binası kazandırmış. Suç oranı yüksek değil. Bizim için sevindirici bir durum. Halkın huzur içinde yaşadığını gösteriyor. İnebolu’yu zamanla daha iyi tanıyacağım” dedi.

UFUK TURAN KİMDİR?

Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan, 16.05.1992 yılında Konya-Bozkır ilçesinde doğdu. Eğitim hayatını İstanbul ilinde tamamladı, 2014 yılında Marmara Üniversitesinden mezun olmasının akabinde 2016 yılında Malkara (Tekirdağ) ilçesinde Cumhuriyet Savcısı olarak göreve başladı. 2019-2021 yıllarında Ankara Cumhuriyet savcısı, 2021-2024 yılları arasında Akyazı (Sakarya) Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuğu babasıdır.