İSTİKLAL YOLU KADIN KOOPERATİFİ KURULDU; MARKA İSİM ARANIYOR


Açıklama: İnebolu Belediyesi’nin hazırladığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında kabul edilen proje kapsamında “S.S. İnebolu İstiklal Yolu Kadın Girişim ve Üretim ve İşletme Kooperatifi” kuruldu.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 03 Şubat 2024
Geçerli Tarih: 28 Mayıs 2024, 14:24
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2251


İnebolu Belediyesi’nin hazırladığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında kabul edilen proje kapsamında “S.S. İnebolu İstiklal Yolu Kadın Girişim ve Üretim ve İşletme Kooperatifi” kuruldu.

KESTANE VE DİĞER ÜRÜNLER İÇİN 16 MAKİNE ALINDI

İnebolu Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kadın kooperatifinin Karadeniz Mahallesi’nde bulunan ve Belediye tarafından tadilatı gerçekleştirilen eski ilkokul binasında faaliyet göstereceği, başta kestane olmak üzere diğer meyve ve sebzelerin de değerlendirileceği bildirildi. Açıklamada, bu ürünlerin işlenmesi için 16 adet makine satın alındığı ifade edildi.

YÖRESEL ÜRÜNLER İÇİN MARKA İSİM ARANIYOR

İnebolu İstiklal Yolu Kadın Girişim Üretim ve İşleme Kooperatifi’nin üreteceği yöresel ürünler için marka ismi arayışına giren İnebolu Belediyesi, sosyal medyadan halkın görüşlerine başvurdu. Yapılan açıklamada, “Sizlerin yorumlarda önereceğiniz marka isimleri, Belediyemizce değerlendirilerek marka olarak tescil ettirilecektir. Kooperatifimizin marka ismi için yorumlarınızı bekliyoruz” denildi.