İNEBOLU İLÇE TARIM'A 8 PERSONEL ALINACAK


Açıklama: Kastamonulu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 5 bin 500 personel alınacağını açıkladı.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 04 Şubat 2024
Geçerli Tarih: 28 Mayıs 2024, 13:09
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2253


Kastamonulu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 5 bin 500 personel alınacağını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bakanlığın taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere yapılacak 5 bin 500 personel alımına ilişkin sürecin başlatıldığını duyurdu.

Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Tarım ve Orman Bakanlığı ailesi büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 5 bin 500 personel alımına ilişkin süreci başlatıyoruz. Aramıza katılacak arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları tarım, orman ve su alanlarındaki gücümüze güç katacak. Ülkemizin dört bir yanında bakanlığımızın faaliyetleri artarak devam edecek. Göreve başlayacak tüm yeni mesai arkadaşlarımı kutluyor, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi

KASTAMONU’YA 109 PERSONEL

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre; Kastamonu’da; ortaöğretim mezunu 33, ön lisans mezunu 33, lisans mezunu 43 olmak üzere toplamda 109 personel alınacak.

Kastamonu’da güvenlik görevlisi, şoför, temizlik görevlisi, orman muhafaza memuru, büro personeli, orman mühendisi,  veteriner hekim, ziraat mühendisi ve su ürünleri mühendisi alımı yapılacak.

İNEBOLU İLÇE TARIM’A 8 PERSONEL

Bakanlık açıklamasına göre, İnebolu Tarım İlçe Müdürlüğü bünyesine 2 ziraat mühendisi, 2 su ürünleri mühendisi, 2 büro personeli, 1 temizlik görevlisi, 1 de şoför olmak üzere 8 personel alınacak.

Halen 12 personelin görev yaptığı İnebolu Tarım İlçe Müdürlüğü’nün kadrosu yapılacak atamalarla 20’ye yükselecek.