YÜRÜME YARIŞINDA KASTAMONU'YU TEMSİL EDECEK; HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONASI


Açıklama: İsveç’te 13-25 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan Masterler Dünya Şampiyonası’nı hedefine koyan Haluk Kaya, 23-25 Şubat 2024 tarihlerinde Bursa’da yapılacak olan Masterler Türkiye Şampiyonası 3000 metre yürüme kategorisinde İnebolu ve Kastamonu’yu temsil edecek.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2024
Geçerli Tarih: 28 Mayıs 2024, 13:57
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2259


İsveç’te 13-25 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan Masterler Dünya Şampiyonası’nı hedefine koyan Haluk Kaya, 23-25 Şubat 2024 tarihlerinde Bursa’da yapılacak olan Masterler Türkiye Şampiyonası 3000 metre yürüme kategorisinde İnebolu ve Kastamonu’yu temsil edecek.

YARIŞMAYA AİLECE KATILACAKLAR

Bu yıl kendisinden başka eşi Elif Yoleri Kaya, bacanağı Seyfettin Bayar ve baldızı Fatma Yoleri Bayar da İnebolu 9 Haziran Spor Kulübü lisansı ile ailece yarışmaya katılacaklar.

Milli atlet Haluk Kaya, yaptığı açıklamada, ilk kez aileden 4 sporcu ile Türkiye Şampiyonasına katılacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Eşim Elif Yoleri Kaya ve bacanağım Seyfettin Baycar ile baldızım  Fatma Yoleri Bayar uzun zamandır  yürüme kategorisinde antrenmanlarını yapıyorlardı.   Benim yarışlara katıldığımı başarılı dereceleri aldığımı biliyorlardı. Bende onlara  madem antrenman yapıyorsunuz o zaman yarışlara da katılın dedim.  Beni kırmadılar ve yarışlara katılmaya razı ettim. İnebolu 9 Haziran Spor Kulübünden Sporcu Lisansı çıkarılarak ilk kez Türkiye Şampiyonasına Katılacaklar. Buradaki amaç illa ki yarışmada birinci olmak değil. Hedefimiz İsveç’te 13-25 Ağustos tarihlerinde İsveç’te yapılacak Masterler Türkiye Şampiyonası’nda İnebolu’yu, Kastamonu’yu ve ülkemizi en iyi şekilde  temsil etmektir. İnşallah Bursa’da iyi bir derece yaparsak İsveç’te hem ülkemizi, hem de İnebolu ve Kastamonu’yu tanıtmak istiyoruz.”