KASTAMONU KAZANACAK...


Açıklama: Salı günü akşam telefonum çaldı.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 29 Şubat 2024
Geçerli Tarih: 28 Mayıs 2024, 14:38
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2268


Salı günü akşam telefonum çaldı.

 Arayan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş’tı.

“İzzet bey yarın akşam Kuzeykent’te Grand Moni’de proje tanıtım toplantımız var. Tüm basını davet ettik sizi de aramızda görmek isteriz.”

‘Töremiz ve dinimiz gereği davete icabet etmek sünettir.’ Diyerek  kalktım gittim Tahsin Beyin proje tanıtım toplantısına…

Grant Moni’nin en büyük salonu tıklım tıklım dolu. İğne atsanız yere düşmüyor. Basına ayrılan masalar bile partili ve partisiz Kastamonulular ile dolmuş vaziyette.

Proje tanıtım toplantısı belli ki profesyonel ekiplerce organize edilmiş.

Grant Moni’nin ana  girişinin hemen sağına  Tahsin Bey’in 5 yıllık görev süresince yaptığı projelerin büyük boy görselleri dizilmiş. Sağ tarafa ise yeni projelerin görselleri hazırlanmış ve davetlilerin beğenisine sunuluyor.

Tahsin Babaş’ın Meclis üye adayları  MHP’den yeni transfer edilen İsmail Hakkı Özcebeci  en başta olmak üzere girişte  tüm konukları ayakta karşılıyor.

Sahnenin hemen yanında basına ayrılan masalara kalabalıktan zorlukla ilerleyerek yerimize oturabildik.

Hemen solumuzda Tahsin Bey’in meclis üyeleri oturuyor. Tam karşımızda İsmail Hakkı Özcebeci ve arkadaşları. Onların yanında misafir kadınlar ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın oturduğu protokol yer alıyor.

Bakan beyin solunda İGM adaylığı tartışılan eski il başkanı Doğan Ünlü ve onun yanında yeniden İGM için aday gösterilmeyen Güray Parçal oturuyor.

Doğan Bey’in  ve Güray Bey’in moralinin bozuk olduğu yüz ve beden dillerinden okunuyor.

Ak Partililer tüm meclis üyelerine ve özelliklede İsmail Hakkı Özcebeci’ye büyük ilgi gösteriyor.

Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan için yaptığı bestelerle ünlenen  Yağız Ozan’ın  tanıtımın hemen başında söylediği  selamlama ve tekerleme tüm salonu dolduranları coşturması dikkatlerden kaçmıyor.

Toplantıya katılan partililerin isimlerinin okunduğu sırada en çok alkışı  Tahsin Babaş’ın dışında Merkez İlçe Başkanı Av.Akif Güzel’in alması dikkat çekiyor.

-İlk konuşmacı olarak Ak Parti’nin çiçeği burnunda İl Başkanı Hasan Yağcıoğlu geldi kürsüye. Protokoldeki konuklarını teker teker selamladıktan sonra “Tahsin Babaş’ın sonuna kadar arkasındayız ve bu seçimleri kazanacağımıza inanıyoruz. Hemşehrimiz  Kastamonu’nun medarı iftiharı sayın bakanımızın da destekleriyle Kastamonu çok şey kazanacak.”

-Arkasından Ak Parti Milletvekili F.Serap Ekmekçi kürsüye geliyor ve özetle “ Buradan söz veriyoruz. Bu seçimi el birliğiyle kazanacağız. Partimizin Kastamonu’daki amiral gemisi hiç kuşkusuz Merkez İlçemizdir, tüm teşkilatımızla birlikte burada. Kazanacağız en ufak bir şüphemiz yoktur. Yaparsa Tahsin Başkan yapar, bunu biliyoruz”

-Daha sonra Tahsin Babaş,  proje tanıtımı ve sunumu için kürsüye davet edildiğinde salonda büyük bir alkış ve tezahürat kopuyor.

Tahsin Bey kendinden emin ve büyük bir öz güven ile koşarak sahneye çıkıyor ve Kastamonu’nun plakası olan 37’ye atıfta bulunarak 37 ana başlıkta ancak 156 projesinin olduğunu duyuruyor.

Projelerinin görsellerinin perdeye yansıtılarak yaptığı sunumda zaman zaman ‘büyük başkan’ sloganları ile sözü kesiliyor.

-Tahsin Bey “ Tüm projelerimizi işinin ehli olan teknik arkadaşlarımız tarafından hazırlandı. İnşallah halkımızın teveccühü ile seçimi kazandığımızda 5 yıllık sürede ilk 100 günde yapacaklarımız var. Kısa ,orta ve uzun vadede 5 yıla yaydığımız projelerimiz var. Bu projelerimizi buradan saymayacağım. Çünkü zamanımız yetmez. Elinizdeki kitapçıkta hepsi mevcut. İnternet sitelerimizde ve sosyal medya hesaplarımızdan hepsi önümüzdeki bir aylık süreçte halkımıza anlatılacak. Bu projelerimizi hayata geçirdiğimizde inanın sen,ben değil Kastamonu kazanacak…  Emeklilerimiz için, gençlerimiz için, engellilerimiz için , hepimiz birer hayvan severiz onlar bizim hayatımızın birer parçası onlar için ve Kastamonu’da yaşayan herkes için projelerimiz var. Allah bizi mahcup etmesin.”

Sunumun ardından Tahsin Babaş sahneden inerek belediyeyi yönetmeye talip olduğu A-Takımı’nın yanına koşarak gidip, meclis üyeleriyle teker teker tokalaşması dikkatlerden kaçmıyor.

Son olarak kürsüye  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı geliyor. Bakan da özetle “ Aslında Tahsin Başkan söylenmesi gereken herşeyi anlattı. Bize düşen bu seçim sürecini kazasız, belasız bir şekilde atlatıp. Tahsin Başkan’ın bu 156 projesini gerçekleştirmesi için destek olmaktır. Cumhurbaşkanımız 25 yıl önce İstanbul’da gönül belediyeciliğini ispatladı, biz de  bugün boşuna söylemiyoruz. Belediyecilik işi gerçekten gönül işidir diye. Tahsin Başkan’ın inanmışlığını gözlerinden ve beden dilinden anlayabiliyoruz. Bize sunduğu kitapçıkta zaten bunu detaylı bir şekilde gördük. Tahsin Başkan bu 5 yıllık dinlenme sürecinde dersine iyi çalışmış.”

Salonu tıka basa dolduran kalabalık; Kastamonu başkanının yanında, Ak Gençlik Babaş’la, büyük başkan… gibi dövizler açıp ve de zaman zamanda sloganlar atması dikkatlerden kaçmadı.

Son olarak, MHP ve CHP’den de proje tanıtımı için davet alırsak tabi ki gideriz ve okurlarımıza oradaki havayı da aktarmaya çalışırız.

Günün özeti işte böyleydi.

Kalın sağlıcakla…

 

GÜNÜN SÖZÜ

“İyi şeyler inandığında, daha iyi şeyler sabrettiğinde ve en iyi şeyler ise vaz geçmediğinizde gelir…”