İNEBOLU DERNEKLERİNDEN ZİYARET


Açıklama: İstanbul’da faaliyet gösteren ve gurbetteki hemşehrilerimize bir araya getirip hizmet etmeyi amaçlayan Esenyurt İnebolulular Derneği ile Tuzla İnebolulular Derneği yöneticileri ilçemizde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 03 Mayıs 2024
Geçerli Tarih: 20 Temmuz 2024, 19:44
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2304


İstanbul’da faaliyet gösteren ve gurbetteki hemşehrilerimize bir araya getirip hizmet etmeyi amaçlayan Esenyurt İnebolulular Derneği ile Tuzla İnebolulular Derneği yöneticileri ilçemizde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Esenyurt İnebolulular Derneği Başkanı Mehmet Çetinkaya, Tuzla İnebolulular Derneği Başkanı Mehmet Uçarkuş ve yönetim kurulu üyeleri ile Esenyurt İnebolulular Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Aksakal Seyahat Otobüs İşletmesi sahibi Raşit Nalbant’tan oluşan heyet, Kaymakam Ahmet Vezir Baycar’ı makamında ziyaret ederek plaket takdim etti.

İnebolu Dernekleri yöneticileri Belediye Başkanı Engin Uzuner’i de makamında ziyaret etti. Başkan Uzuner’e hayırlı olsun temennisinde bulunarak başarılar dileyen dernek yöneticileri ziyaretin anısına plaket sundu. Başkan Uzuner, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek misafirlerine teşekkür etti.

Esenyurt İnebolulular Derneği Başkanı Mehmet Çetinkaya, Tuzla İnebolulular Derneği Başkanı Mehmet Uçarkuş, Aksakal Seyahat sahibi Raşit Nalbant ve diğer dernek yöneticileri gazetemize de ziyarette bulundular.

ESENYURT’TA HEMŞEHRİLERİMİZE İKİ ÖNEMLİ HİZMET

Esenyurt İnebolular Derneği Başkanı Mehmet Çetinkaya, dernek olarak hemşehrilerimize yönelik iki önemli hizmeti hayata geçirdiklerini söyledi.

ESENYURT’TA İNEBOLU PAZARI

Bunlardan ilkinin Esenyurt’ta her Pazar günü kurulan İnebolu Pazarı olduğunu belirten Çetinkaya, “15 yıldır Esenyurt’ta İnebolu Pazarı kuruyoruz. Her hafta İnebolu’ya biz katkı sunuyoruz. Derneğimizin önünde kuruluyor. İnebolu’dan gelen ürünler satılıyor. Belediyeden izinliyiz. İnebolu’dan mantarından kestanesine, ekmeğinden yumurtasından yoğurduna çeşitli ürünler geliyor. Hemşehrilerimizi pazarımıza bekliyoruz” dedi.

AKSAKAL SEYAHAT’TEN HER GÜN SERVİS HİZMETİ

Bir diğer önemli hizmeti ise dernek yönetim kurulu üyesi ve Aksakal Seyahat firması sahibi Raşit Nalbant tarafından hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Çetinkaya, “En önemli faaliyetlerimizden biri de, Aksakal Seyahat sahibi Raşit Bey derneğin önünden servisler koydu. Her gün akşam sabah Otogar’dan Esenyurt İnebolulular Derneğine servis yapılıyor. Giden yolcuyu alıyor, gelen yolcuyu bırakıyor. Bu faaliyetimiz de İnebolu’ya gelip giden hemşehrilerimize büyük kolaylık sağlıyor.” diye konuştu.

15 YIL ÖNCE KURULDU

Esenyurt İnebolulular Derneği’nin 2010 yılında kurulduğunu dile getiren Çetinkaya, “Derneğimizde kurucu başkan Yaşar Çolakoğlu’ndan sonra Ramazan Şivetoğlu ve Kadir Çayanoğlu ile devam etti. Şu anda dernek başkanlığını ben yürütüyorum. Raşit beyle yeni bir yönetim oluşturduğumuz 15 yıldır İnebolululara hizmet eden birlik ve beraberliğimiz için faaliyet gösteren bir dernek. Mehmet Uçarkuş Başkanımız Tuzla’da, biz de Esenyurt’ta hizmet veriyoruz. Bizim KASDER ile işimiz yok, KASDER ile bir bağlantımız yok. Biz bağımsız bir derneğiz. Biz kendi başımıza bağımsız yönetimi olan bir derneğiz.” ifadelerini kullandı.

GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET

İnebolu Dernekleri Yöneticileri daha sonra Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri İnebolu Temsilcisi Gazi Erdal Göçmen’i ziyaret etti. Dernek yöneticileri bu ziyaret sırasında İnebolu eski Belediye Başkanı İdris Güleç'le de bir araya geldi.