İNEBOLU BELEDİYESİNDEN 15 MİLYONLUK ARSA SATIŞI


Açıklama: Mevcut borçlar ve yeni hizmetler için kaynak arayışında olan İnebolu Belediyesi, Musa Mahallesi Kurtköy mevkiinde Ar Beton’un kiracı olarak bulunduğu 3 bin metrekarelik arsanın satışı için ihale gerçekleştirdi.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 07 Haziran 2024
Geçerli Tarih: 20 Temmuz 2024, 18:15
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2333


Mevcut borçlar ve yeni hizmetler için kaynak arayışında olan İnebolu Belediyesi, Musa Mahallesi Kurtköy mevkiinde Ar Beton’un kiracı olarak bulunduğu 3 bin metrekarelik arsanın satışı için ihale gerçekleştirdi.

Ar Beton’un kurucusu iş insanı Ahmet Rüzgar’ın oğlu Selim Rüzgar, ihaleye çıkartılan arsayı Arsel İnşaat Petrol Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. adına 15 milyon 50 bin TL bedelle satın aldı.

İnebolu Belediyesi Başkanlığı, Musa Mahallesi’nde bulunan 3 bin 24 metrekarelik arsanın satışı için ihale gerçekleştirdi. İhalede arsanın 15 milyon 50 bin lira bedelle satışı yapıldı.

Mülkiyeti İnebolu Belediyesi’ne ait Musa Mahallesi Kurtköy mevkii 146 ada 1 parselde bulunan ve Ar Beton şirketinin kiracı olarak bulunduğu 3 bin 24 metrekarelik arsanın satışı için açılan ihale 3 Haziran 2024 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

2886  Sayılı Devlet İhale Kanunu’na göre kapalı teklif usulü yapılan ihaleye Ar Beton şirket ortaklarından Selim Rüzgar katıldı. İhaleyi Arsel İnşaat Petrol Ltd. Şti. adına  teklif veren Selim Rüzgar 15 milyon 50 bin TL bedelle kazandı.

BAŞKAN UZUNER DÖNEMİNDE BELEDİYEYE KAZANDIRILMIŞTI

Satışı yapılan arsa, Belediye Başkanı Engin Uzuner tarafından 2016 yılında İnebolu Belediyesi’ne kazandırılmıştı. İnebolu Belediyesi, 2016 yılında İnebolu Kaymakamlığı’ndan 450 bin TL bedelle 3 parsel arsa satın almıştı. Başkan Uzuner’in ikinci döneminde satın aldığı 3 parsel arsadan beton santralinin bulunduğu 1 parsel arsa ihale ile satılarak belediyeye kaynak sağlandı. Mevcut borçların ödenmesi ve yeni hizmetler için nakit sıkıntısı yaşayan İnebolu Belediyesi, 15 milyon TL’lik arsa satışıyla biraz nefes alacak.