İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
HUZUREVİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYORTarih 28 Aralık 2019, 23:34 Editör: Editör

HUZUREVİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYOR

İlçemize ekonomik katkı ve istihdam sağlayan Sabahat Bahriyeli İnebolu Huzurevi'nde yaşlıların yaşam standartlarını ve morallerini yükseltmek amacıyla yapılan çalışmalara yenileri eklendi.

İnebolu Huzurevi'nin gayretli ve başarılı müdürü Hakan Kızılkaya, göreve geldiği günden bu yana huzurevinde kalan yaşlıların memnuniyetini artırmak için bir yandan canla başla çalışırken, bir yandan da bu çabalarının sonuçları gözle görülmeye başlandı.

BAYAN YAŞLILAR RAHAT NEFES ALACAK

İnebolu Huzurevi'nin bayanlar katında yaşlılar gün içerisinde merdiven başındaki kanepelerde oturarak vakit geçirmekteydi. Dar alanda sıkışıp kalan bayan yaşlılar zaman zaman birbirleriyle kavga bile ediyorlardı. Bayan yaşlıları bu durumdan kurtarmak isteyen Huzurevi Müdürü Kızılkaya, aynı katta bulunan ve yıllardır atıl durumda bulunan terası yenileyerek burayı 120 metrekarelik hoş ve nezih bir ortama dönüştürdü. Terastaki derme çatma çatı sökülerek terasın tamamına da ahşap çatı yapıldı. Terasta ayrıca 12 metrekarelik bir de oda yaptırıldı. Teras çevresinin camlarla kapatılmasının ardından yılbaşına kadar yaşlıların hizmetine sunulması planlanıyor.

BOCCE SAHASINA ÇATI YAPILIYOR

İnebolu Huzurevi bahçesine geçen yaz sezonunda yaptırılan bocce sahasının çatısı da, terastan çıkan malzemelerle kapatıldı. Bu sayede yaşlıların bocce sporunu daha rahat şekilde yapmalarına ve sporla ilgilenmelerine fırsat tanınmış oldu.

ASANSÖR YENİLENDİ

İnebolu Huzurevi'nde bulunan asansörün kabini hariç motor, halat, elektrik tesisatı komple yenilendi. Yenileme çalışmasının ardından daha önce kırmızı etikete sahip olan asansöre mavi etiket alındı. Böylece hayati önem taşıyan asansör güvenli hale getirilmiş oldu.

KANALİZASYON SORUNUNA SON

Açıldığı günden beri kanalizasyon sorunu yaşanan İnebolu Huzurevi, bu sorundan da kurtarıldı. Yapılan çalışma sonunda İnebolu Huzurevi'nin iki günde bir tıkanan kanalizasyon sistemi sıfırdan yenilendi.

SIRA DEPREM GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASINDA

İnebolu Huzurevi'nin deprem güçlendirme çalışmalarının ise 2020 yılı yaz sezonunda yapılması planlanıyor. Bu amaçla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sağlanan ödenek İl Özel İdaresi'ne aktarılmıştı.

İl Özel İdaresi'ndeki ödenekle İnebolu Huzurevi'nin depreme karşı güçlendirilmesi için 2020 yılı maliyetlerine göre güncelleme yapılarak ihale hazıklıklarına başlanacak.  Huzurevindeki yaşlılar inşaat çalışmaları tamamlanıncaya kadar geçici olarak başka bir binaya nakledilecek.

39 YAŞLI 35 PERSONEL VAR

Sabahat Bahriyeli İnebolu Huzurevi'nde 12'si bayan 27'si erkek olmak üzere 39 yaşlı bulunurken, müdür dahil 35 personel görev yapıyor.


  |  Bu haber 5026 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

BİR EMEKLİLİK HİKAYESİ

BİR EMEKLİLİK HİKAYESİ Yıl 1994 Mayıs yada Haziran ayı...

YIKILMAZ KİTAPLARLA KURULAN DOSTLUKLAR

YIKILMAZ KİTAPLARLA KURULAN DOSTLUKLAR Bilgi çağında yaşıyoruz. Başarının en önemli kaynağı bilgidir.

MUSTAFA SELİM İMECE VE YAHYA PAŞA

MUSTAFA SELİM İMECE VE YAHYA PAŞA İNEBOLU ALTUN DOLUYDU!..” MUSTAFA SELİM İMECE VE YAHYA PAŞA

SAHİLDEKİ KÖYLERİN ÇÖPÜ TOPLANACAK

SAHİLDEKİ KÖYLERİN ÇÖPÜ TOPLANACAK İnebolu Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, İnebolu, Abana, Bozkurt, Çatalzeytin ve Doğanyurt ilçelerine b...

MURAT DEMİR'DEN KASTAMONU-İNEBOLU YOLU AÇIKLAMASI

MURAT DEMİR'DEN KASTAMONU-İNEBOLU YOLU AÇIKLAMASI AK Parti 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Ulaştırma Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşmeye göre, 2...

ŞUBAT AYININ ACI HATIRASI !

ŞUBAT AYININ ACI HATIRASI ! Bazı tarihler hafızamda yer etmiş, üzerinden uzun yıllar geçse de unutulmuyor.

EL SANATLARI VE BİR PORTRE

EL SANATLARI VE BİR PORTRE Bu hafta “Hayatın İçinden" köşemde çok sevdiğim, herkesin örnek aldığı, çalışkan ve başarılı el sanatlarıyla uğraşa...

KASTAMONU-İNEBOLU YOLUNA ÖDENEK ÇIKMADI

KASTAMONU-İNEBOLU YOLUNA ÖDENEK ÇIKMADI 2020 Yılı Yatırım Programı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

COĞRAFİ İŞARET HAMLESİ

COĞRAFİ İŞARET HAMLESİ İnebolu'nun yöresel ürünlerine coğrafi işaret kazandırılması amacıyla Kaymakam A. Atakan Atasoy başkanlığında t...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:27124

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:15564

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:31926

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:20130

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign