İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
HUZUREVİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYORTarih 28 Aralık 2019, 23:34 Editör: Editör

HUZUREVİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYOR

İlçemize ekonomik katkı ve istihdam sağlayan Sabahat Bahriyeli İnebolu Huzurevi'nde yaşlıların yaşam standartlarını ve morallerini yükseltmek amacıyla yapılan çalışmalara yenileri eklendi.

İnebolu Huzurevi'nin gayretli ve başarılı müdürü Hakan Kızılkaya, göreve geldiği günden bu yana huzurevinde kalan yaşlıların memnuniyetini artırmak için bir yandan canla başla çalışırken, bir yandan da bu çabalarının sonuçları gözle görülmeye başlandı.

BAYAN YAŞLILAR RAHAT NEFES ALACAK

İnebolu Huzurevi'nin bayanlar katında yaşlılar gün içerisinde merdiven başındaki kanepelerde oturarak vakit geçirmekteydi. Dar alanda sıkışıp kalan bayan yaşlılar zaman zaman birbirleriyle kavga bile ediyorlardı. Bayan yaşlıları bu durumdan kurtarmak isteyen Huzurevi Müdürü Kızılkaya, aynı katta bulunan ve yıllardır atıl durumda bulunan terası yenileyerek burayı 120 metrekarelik hoş ve nezih bir ortama dönüştürdü. Terastaki derme çatma çatı sökülerek terasın tamamına da ahşap çatı yapıldı. Terasta ayrıca 12 metrekarelik bir de oda yaptırıldı. Teras çevresinin camlarla kapatılmasının ardından yılbaşına kadar yaşlıların hizmetine sunulması planlanıyor.

BOCCE SAHASINA ÇATI YAPILIYOR

İnebolu Huzurevi bahçesine geçen yaz sezonunda yaptırılan bocce sahasının çatısı da, terastan çıkan malzemelerle kapatıldı. Bu sayede yaşlıların bocce sporunu daha rahat şekilde yapmalarına ve sporla ilgilenmelerine fırsat tanınmış oldu.

ASANSÖR YENİLENDİ

İnebolu Huzurevi'nde bulunan asansörün kabini hariç motor, halat, elektrik tesisatı komple yenilendi. Yenileme çalışmasının ardından daha önce kırmızı etikete sahip olan asansöre mavi etiket alındı. Böylece hayati önem taşıyan asansör güvenli hale getirilmiş oldu.

KANALİZASYON SORUNUNA SON

Açıldığı günden beri kanalizasyon sorunu yaşanan İnebolu Huzurevi, bu sorundan da kurtarıldı. Yapılan çalışma sonunda İnebolu Huzurevi'nin iki günde bir tıkanan kanalizasyon sistemi sıfırdan yenilendi.

SIRA DEPREM GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASINDA

İnebolu Huzurevi'nin deprem güçlendirme çalışmalarının ise 2020 yılı yaz sezonunda yapılması planlanıyor. Bu amaçla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sağlanan ödenek İl Özel İdaresi'ne aktarılmıştı.

İl Özel İdaresi'ndeki ödenekle İnebolu Huzurevi'nin depreme karşı güçlendirilmesi için 2020 yılı maliyetlerine göre güncelleme yapılarak ihale hazıklıklarına başlanacak.  Huzurevindeki yaşlılar inşaat çalışmaları tamamlanıncaya kadar geçici olarak başka bir binaya nakledilecek.

39 YAŞLI 35 PERSONEL VAR

Sabahat Bahriyeli İnebolu Huzurevi'nde 12'si bayan 27'si erkek olmak üzere 39 yaşlı bulunurken, müdür dahil 35 personel görev yapıyor.


  |  Bu haber 5510 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

TESLİMİYET

TESLİMİYET Sen, ben,o... Biz, siz, onlar...

KİTAPLAR VE KÜTAPHANELER

KİTAPLAR VE KÜTAPHANELER Kitap okumak insana, yeni ufuklar açar. İnsanın sınırlı dünyasını genişletir onu anlama deryasında daha da zengin ...

KAYMAKAM ATASOY VE BAŞKAN ÖZAY 1'ER AYLIK MAAŞLARINI BAĞIŞLADI

KAYMAKAM ATASOY VE BAŞKAN ÖZAY 1'ER AYLIK MAAŞLARINI BAĞIŞLADI Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy ve Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "...

HAYRA VESİLE OLMAK NE GÜZEL

HAYRA VESİLE OLMAK NE GÜZEL Geçtiğimiz günlerde Emekli Müftü Mehmet Öz hocamın telefonuyla farklı duygular yaşadım.

İNEBOLU'NUN ULU ÇINARLARINA

İNEBOLU'NUN ULU ÇINARLARINA Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız

DR. İSMAİL HAKKI BEY (AYAROĞLU) 1887-1923

DR. İSMAİL HAKKI BEY (AYAROĞLU) 1887-1923 İstanbul’daki Tıbbiye’yi başarıyla bitiren İsmail Hakkı Bey, Tosyalı Saatçiler ailesine mensupt...

ŞEKERCİ ALİ KÜLLÜ

ŞEKERCİ ALİ KÜLLÜ Çocukluğumuzun rengiydi İnebolu çarşısı!

ÇANAKKALE ZAFERİ

ÇANAKKALE ZAFERİ Türk Milletinin tarih boyunca verdiği en önemli mücadelelerden birisi şüphesiz ki Çanakkale Savaşlarıdır. Çanakkale...

KORONA HARİTASINA İNEBOLULU İMZASI

KORONA HARİTASINA İNEBOLULU İMZASI Dünya koronavirüsü, Johns Hopkins Üniversitesi tarafından konfigure edilip monitor edilen, Environmental Systems Re...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:27526

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:15870

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:32362

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:20442

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign