İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
Tarih 14 Mart 2020, 21:21 Editör: Editör

"İNEBOLU NİSAN'DAN SONRA ŞANTİYEYE DÖNECEK"

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğretim üyeleri ve öğrencileri, Belediye Meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarlarıyla yaptığı kahvaltılı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Osman Sungur Motel'de düzenlenen kahvaltı programında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Özay, "İnebolu Nisan ayından sonra bir şantiyeye dönecek" diyerek müjdeleri peş peşe sıraladı.

TERMİNAL KÖPRÜSÜ VE İNEBOLU GİRİŞİ BSK YAPIMI İHALEYE ÇIKTI

Belediye Başkanı Özay, ilçemizin en önemli beklentilerinden olan Terminal Köprüsü ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sayın Muhtarlarım, sevgili arkadaşlar. Sizlere buradan yapılamaz denilen projelerden bir tanesinin daha müjdesini vermek istiyorum. Karayolları Genel Müdürlüğünde İnebolu Otogar Köprüsü 10 Mart 2020 Salı günü askıya çıkıyor. Mart ayının sonunda veya Nisan ayının başında da ihalesi yapılacak olan Otogar Köprüsü İlçemize hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

Başkan Özay'ın açıklamasının  ardından Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü "İnebolu Terminal Kavşak Köprüsü ve İnebolu Girişi BSK Yapılması" işini ihaleye çıkardı.

İhalenin 31 Mart 2020 günü saat 10.00'da gerçekleştirileceğini belirten Başkan Özay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise "Söz verdiğimiz gibi İnebolu Terminal Kavşak Köprüsü ve İnebolu girişi BSK yapılması işi ilana 10/03/2020 tarihinde belediyemiz ilan tahtasında ilana çıkmıştır. İhalemiz 31/03/2020 saat 10:00 da gerçekleştirilecektir .Bizden desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürü bir borç bilirim. Durmak yok yola devam" ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET CADDESİ PARKE ÇALIŞMASI

Başta Cumhuriyet Caddesi olmak üzere çarşı içinde yapılacak parke çalışmalarına kış sezonu bitmeden başlamayacaklarını belirten Belediye Başkanı Özay, "Biz sağduyu ile siyaset yapıyoruz. Her şeyi ortada yapmıyoruz. İyilikten merhametten vicdanlı olan insandan zarar gelmez. Biz kimseye zarar vermeden siyaset yapacağız. Bir dükkana bir müşterinin girmemesi, bizim parkeyi yapmamızdan dolayı o dükkanı pas geçmesi, o adamın orada ekmek kazanamaması bizi vicdanen rahatsız ediyor. Biz onun için böyle yapacağız. Bizim yoğurt yiyişimiz bu. Biz insanların çile çekmesini istemiyoruz. 2014-2015 yıllarında benim Hacı Numan Caddesindeki dükkanım 8 ay çamurdan atlaya sıçraya geçtik biz. Biz bu siyaseti istemiyoruz. Biz kimsenin dükkanlarının önüne evine girişi çıkışı engellensin zorlaşsın istemiyoruz" diye konuştu.

"GÖNÜL BELEDİYECELİĞİNİ İNEBOLU HALKINA TATTIRACAĞIZ"

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteğiyle parke ve diğer malzemelerin ihale yoluyla satın alındığını vurgulayan Başkan Özay, " İnebolu'da, "Bir sene oldu, ne yaptı" gibi ufak çaplı da olsa bir muhalefet oluşturmaya çalışıyorlar. Maalesef İnebolu halkı şuna alıştırılmış. Acı çekmeye alıştırılmış, çile çekmeye alıştırılmış. Biz bunu yapmak istemiyoruz. Biz bütün izinlerimizi aldık, parke çalışmalarımız için parkelerimiz gelmeye başladı.  5 kamyon geldi, aşağı yukarı 60 kamyon 13 bin 500 metrekare parkemiz geliyor. 30 Nisan'a kadar ihaleyi alan firmanın mal teslim süresi var. Dediğim gibi alışkanlıklar var, bu alışkanlıklardan bir türlü vazgeçilmiyor, ama biz değişim için geldik, yenilik için geldik, gönüllerinize dokunmak için geldik. Siz de bize teveccüh gösterdiniz, 1000 oy da fark attık. Şimdi biz şöyle mi yapalım istiyor o bizi sosyal medyada veya çarşının belli noktalarında konuşan arkadaşlar. Cumhuriyet Caddesini kazalım, şu kış günü 3 gün sonra yağmur yağsın, millet çamurda, üzeri başı çamur olarak atlaya sıçraya yürüsün. Kusura bakmayın biz bunu böyle yapmayacağız. Biz insana değer veriyoruz, insanı seviyoruz, kimsenin çile çekmesini istemiyoruz. Biz parkelerimizin hepsini hazırlayacağız. Bizim kocaman bir silindirimiz var. Arkadaşlarla konuşuyoruz çarşıda, geziyorum ben dükkanları, diyorlar ki, 'Başkanım bu parke çalışması ne zaman başlayacak'. Şimdi biz parke çalışmasının ihalesini yaptık, imzaladık sözleşmeyi ve kazdık Cumhuriyet Caddesini. Hayır biz onu parça parça yapacağız. Kimse mağdur olmayacak, İnebolu'nun alışık olmadığı bir sistemle yürümek istiyoruz. Biz "Gönül Belediyeciliği"ni İnebolu halkına tattıracağız" dedi.

TERMİNALDEN İLÇE ÇIKIŞINA DOĞRU PEYZAJ ÇALIŞMASI YAPILACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının peyzaj çalışmasıyla ilgili olarak 500 bin lira gönderdiğini açıklayan Belediye Başkanı Özay, "Onunla ilgili biz projemizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına onaya sunduk. Bu onayın akabinde yapılacak Otogar Köprüsünden İnebolu çıkışına doğru olan tarafa peyzaj çalışmalarına başlayacağız. Koşu yolumuz olacak, bisiklet ve yürüyüş yolumuz olacak. Ve ufak çaplı bir mesire alanı. Etap etap yapacağız. İlk etapta 500 bin lira ondan sonraki etaplarda da artan şekilde devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

BOYRANALTI'NDA YENİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARI

Boyranaltı mevkiinde yapılacak yeni düzenlemelerle ilgili de bilgi veren Başkan Özay, "İnsanların huzurlu ortamda oturmasını istiyoruz. Boyranaltı bölgesinde 10 bin tane gül dikeceğiz. Burası insanların gelip de memnun kaldığı bir nokta olacak. Kütük Kafe ile Uçarkuş'un arasındaki Otantik Pazarı kaldırıyoruz, oraya vatandaşların oturabileceği, çocukların eğlenebileceği bir alan yapıyoruz. Bu konu ile ilgili Fen İşlerimiz çalışıyor" ifadelerini kullandı.


  |  Bu haber 3706 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ANA KUCAĞI DEĞİL ASKER OCAĞI !

ANA KUCAĞI DEĞİL ASKER OCAĞI ! 30 Mayıs 1988... Hafızama kayıtlı önemli bir tarih.

"EN BÜYÜK PROJEMİZ SEVGİ"

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İnebolu Belediyesince Facebook üzerinden canlı olarak yayımlanan Bayram Özel p...

ERGÜN KARA'YA İYİ HABER

ERGÜN KARA'YA İYİ HABER Yaptığımız haberler üzerine, Kastamonu'da faaliyet gösteren Sağlam İnşaat firması sahibi hemşehrimiz Engin Usta...

İNEBOLU'DAN UZAK GEÇEN YILLAR

İNEBOLU'DAN UZAK GEÇEN YILLAR Sene 1982...

O ESKİ RAMAZANLAR!

O ESKİ RAMAZANLAR! Bundan yaklaşık üç ay önce herhangi bir genç, genelde büyüklerimizin her Ramazan’da söylediği gibi &#...

YENİ NORMAL

YENİ NORMAL COVİD-19 ile mücadelemizi sürdürürken yaşanan yeni gelişmeler ve pik noktasını gördükten sonra salgın grafiğinin aş...

30 YIL ÖNCE ADINI İLK KEZ DUYDUĞU ELEKTROMANYETİK FREN'DE ŞİMDİ DÜNYA MARKASI

30 YIL ÖNCE ADINI İLK KEZ DUYDUĞU ELEKTROMANYETİK FREN'DE ŞİMDİ DÜNYA MARKASI İnebolu'da 3 kuşak önce başlayan tornacılıktan elektromanyetik fren imalatına uzanan başarı hikayesinin mimarla...

AKADEMİK ANLAMDA KASTAMONU ORTALAMASININ ÜSTÜNDEYİZ

AKADEMİK ANLAMDA KASTAMONU ORTALAMASININ ÜSTÜNDEYİZ İnebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Telat Aktaş ve Milli Eğitim Şube Müdürü Refika Hıdır, İnebolu Belediyesi'nin i...

ÖMER URGANCI

ÖMER URGANCI Uzun zamandır yazmak istiyordum Ömer abi'yi, bugüne nasipmiş...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:35606

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:23918

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:40620

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:28494

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign