İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜRTarih 04 Temmuz 2020, 09:07 Editör: Editör

GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜR

Her hafta farklı konularla okuyucularımın karşısına çıkıyor, özellikle İnebolu'muzun tanıtımına katkı veren yazılar yazmaya gayret edip, "çorbada benimde tuzum olsun" mantığıyla hareket ediyorum.

Genellikle konu seçimimi gazete yayınlanmadan birkaç gün önce bizzat belirliyor ve iki-üç gün içinde tamamlayıp gazeteye mail atıyorum.

Yazılarımın okunma oranlarının bir-kaç hafta içinde onbinlere ulaştığını görüyor ve inanılmaz mutlu oluyorum.

İnsanların okumaya pek vakit ayırmadığı günümüzde az çokta olsa okunabilecek konular seçmeye gayret ediyorum.

Bu arada nostaljik yazıların daha çok ilgi uyandırdığını gözlemliyor, geçmişle ilgili farklı ne bulursam konu seçiminde kullanıyorum.

İnebolu dışında yaşamını sürdüren ve gazetemizin abonesi olan okuyucularımın bazılarından zaman zaman destek ve tebrik telefonları alıyor, beni motive eden çok güzel mesajları ise es geçmek istemiyorum.

İstanbul'da ikamet eden Emekli Müftü Mehmet Öz hocamın 25 Haziran Perşembe günü saat 18.09 da tarafıma gönderdiği güzel ve anlamlı mesajı  paylaşmadan edemiyorum.

"İnebolu'muzun gıda sektöründe yüz akı olan esnaflarımızdan çalışkan Bülent Kardeşim. Geçtiğimiz hafta babacığınızın ruhunu şad eden ve babalar gününü bu vesileyle kutlayan CANIM BABAM'A başlıklı yazınızı okudum.Çok duygulandım Yarın eda edeceğimiz Mübarek Cuma Namazında BÜYÜK ÇAMLICA CAMİİNDE bizzat emekli Müftü Ağabeyinizin Hatim hediyesini merhum babacığınızın aziz ruhuna ithâfen lütfen kabul buyurmanızı rica ediyorum. İnebolu gazetesindeki duygu dolu hakikatleri haykıran, sade-net, eğitici ve anlaşılan, gerçeklerin tam 12'sine isabet eden yazılarınızın küçük bir karşılığı olarak...İyi ki varsınız. Allah'ımıza şükürler olsun. Selam ve muhabbetle, hayır dolu dualarımla gözlerinizden öpüyorum."

Evet bu mesaja layık olabildiysem ne mutlu bana. İstanbul'da büyük Çamlıca Camiinin kubbelerinde rahmetli Babamın isminin çınlamasına vesile olduğunuz için Allah razı olsun Mehmet Öz hocam. GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜR. Tüm iyi dileklerinize binlerce teşekkürler. Bende bu mesajı alasıya Taşoluk köyümüzden merhum Babanız Numan Öz'ün ve tüm ölmüşlerinizin ruhuna İhlas, Fatiha ve Tekasür sureleri okuyup gönderdim. Allah kabul etsin. 

Yine geçtiğimiz günlerde İstanbul'da ikamet eden İnebolu sevdalısı emekli öğretmen Ahmet Köksal (Hurda Ahmet) abimden bir telefon aldım. Yazılarımı zevkle okuduğunu ve hayranlıkla takip ettiğini ifade etti. Benim yazı yazmak için gerekli altyapıya sahip olduğumu ve bu işi Allah ömür verdiği sürece devam ettirmem gerektiğini üzerine basa basa tekrarladı. Tüm güzel düşünceleri için kendisine teşekkür ediyorum. Ahmet Köksal abime de aynı şekilde GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜR diyerek duygularımı ifade etmek istiyorum. 

Hiç bir egosu olmayan, takdir edebilme erdemliğini gösteren, başarılı bulduğunu bir mesajla da olsa ödüllendiren, bunu yaparken de karşılık beklemeyen, güzel sözlerle teşvik etmeyi bilen her insan istisnasız baş tacımızdır.

Yazmaya çalıştığım hiçbir konu için özel bir muamele görme çabamın olmadığını üstüne basa basa vurgulamakta yarar görüyorum. Ama beğenilmek, takdir edilmek, yaptığı işle övülmek, değerli olduğunu hissettirmek her insanın doğasında olan bir davranış biçimidir. Sonuç olarak sürekli olmasa da ara sıra motivasyon için güzel sözlere de ihtiyaç duyulduğu aşikardır.  


  |  Bu haber 22394 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İNEBOLU CİTTASLOW'A KATILABİLİR Mİ?

İNEBOLU CİTTASLOW'A KATILABİLİR Mİ? Günümüzde şehirler adeta bir marka gibi kendi reklamını yapmak için çeşitli yollar izliyorlar. Kimileri ulusal düze...

İNEBOLU KÜLTÜR TURİZMİ'NE ODAKLANMALI

İNEBOLU KÜLTÜR TURİZMİ'NE ODAKLANMALI İmrenerek okuyoruz...

İNEBOLU GÖNÜLLERE GİRİNCE...

İNEBOLU GÖNÜLLERE GİRİNCE... Nüfus kağıdında doğum yeri neresi olursa olsun, bir kere İnebolu sevdası benliğini kaplamaya görsün...

KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR, AZERBAYCAN TÜRKİYE'DİR

KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR, AZERBAYCAN TÜRKİYE'DİR Yaklaşık otuz yıldır büyük bir sorunumuz var. Evet bizim sorunumuz. Ermenistan tarafından işgal edilmiş Karabağ sor...

VAKA SAYISINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

VAKA SAYISINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR İnebolu'da Kurban Bayramı tatili sonrası koronavirüs vaka sayısında patlama yaşanmıştı. Alınan tedbirlerle birl...

ÇOCUKLARIN EGEMEN OLDUĞU AİLE YAPISI

ÇOCUKLARIN EGEMEN OLDUĞU AİLE YAPISI Zaman hızla akıp gidiyor...

TERMİNAL KÖPRÜSÜNDE ÇALIŞMALARA BAŞLANIYOR

TERMİNAL KÖPRÜSÜNDE ÇALIŞMALARA BAŞLANIYOR Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "İnebolu Terminal Köprüsü ve İnebolu Girişi BSK Yapılma...

"KEŞKE İNEBOLU'LU OLSAYDIM!"

Böyle bir başlık neden atılır? Mutlaka bir sebebi vardır?

İSTİKLALİN YOLU İNEBOLU PARKI

İSTİKLALİN YOLU İNEBOLU PARKI İnebolu’da yaşayan vatandaşlarımızın da bileceği üzere İnebolu’muza belediye tarafından güzel b...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:78184

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:66324

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:83422

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:71006

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign