İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜRTarih 04 Temmuz 2020, 09:07 Editör: Editör

GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜR

Her hafta farklı konularla okuyucularımın karşısına çıkıyor, özellikle İnebolu'muzun tanıtımına katkı veren yazılar yazmaya gayret edip, "çorbada benimde tuzum olsun" mantığıyla hareket ediyorum.

Genellikle konu seçimimi gazete yayınlanmadan birkaç gün önce bizzat belirliyor ve iki-üç gün içinde tamamlayıp gazeteye mail atıyorum.

Yazılarımın okunma oranlarının bir-kaç hafta içinde onbinlere ulaştığını görüyor ve inanılmaz mutlu oluyorum.

İnsanların okumaya pek vakit ayırmadığı günümüzde az çokta olsa okunabilecek konular seçmeye gayret ediyorum.

Bu arada nostaljik yazıların daha çok ilgi uyandırdığını gözlemliyor, geçmişle ilgili farklı ne bulursam konu seçiminde kullanıyorum.

İnebolu dışında yaşamını sürdüren ve gazetemizin abonesi olan okuyucularımın bazılarından zaman zaman destek ve tebrik telefonları alıyor, beni motive eden çok güzel mesajları ise es geçmek istemiyorum.

İstanbul'da ikamet eden Emekli Müftü Mehmet Öz hocamın 25 Haziran Perşembe günü saat 18.09 da tarafıma gönderdiği güzel ve anlamlı mesajı  paylaşmadan edemiyorum.

"İnebolu'muzun gıda sektöründe yüz akı olan esnaflarımızdan çalışkan Bülent Kardeşim. Geçtiğimiz hafta babacığınızın ruhunu şad eden ve babalar gününü bu vesileyle kutlayan CANIM BABAM'A başlıklı yazınızı okudum.Çok duygulandım Yarın eda edeceğimiz Mübarek Cuma Namazında BÜYÜK ÇAMLICA CAMİİNDE bizzat emekli Müftü Ağabeyinizin Hatim hediyesini merhum babacığınızın aziz ruhuna ithâfen lütfen kabul buyurmanızı rica ediyorum. İnebolu gazetesindeki duygu dolu hakikatleri haykıran, sade-net, eğitici ve anlaşılan, gerçeklerin tam 12'sine isabet eden yazılarınızın küçük bir karşılığı olarak...İyi ki varsınız. Allah'ımıza şükürler olsun. Selam ve muhabbetle, hayır dolu dualarımla gözlerinizden öpüyorum."

Evet bu mesaja layık olabildiysem ne mutlu bana. İstanbul'da büyük Çamlıca Camiinin kubbelerinde rahmetli Babamın isminin çınlamasına vesile olduğunuz için Allah razı olsun Mehmet Öz hocam. GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜR. Tüm iyi dileklerinize binlerce teşekkürler. Bende bu mesajı alasıya Taşoluk köyümüzden merhum Babanız Numan Öz'ün ve tüm ölmüşlerinizin ruhuna İhlas, Fatiha ve Tekasür sureleri okuyup gönderdim. Allah kabul etsin. 

Yine geçtiğimiz günlerde İstanbul'da ikamet eden İnebolu sevdalısı emekli öğretmen Ahmet Köksal (Hurda Ahmet) abimden bir telefon aldım. Yazılarımı zevkle okuduğunu ve hayranlıkla takip ettiğini ifade etti. Benim yazı yazmak için gerekli altyapıya sahip olduğumu ve bu işi Allah ömür verdiği sürece devam ettirmem gerektiğini üzerine basa basa tekrarladı. Tüm güzel düşünceleri için kendisine teşekkür ediyorum. Ahmet Köksal abime de aynı şekilde GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜR diyerek duygularımı ifade etmek istiyorum. 

Hiç bir egosu olmayan, takdir edebilme erdemliğini gösteren, başarılı bulduğunu bir mesajla da olsa ödüllendiren, bunu yaparken de karşılık beklemeyen, güzel sözlerle teşvik etmeyi bilen her insan istisnasız baş tacımızdır.

Yazmaya çalıştığım hiçbir konu için özel bir muamele görme çabamın olmadığını üstüne basa basa vurgulamakta yarar görüyorum. Ama beğenilmek, takdir edilmek, yaptığı işle övülmek, değerli olduğunu hissettirmek her insanın doğasında olan bir davranış biçimidir. Sonuç olarak sürekli olmasa da ara sıra motivasyon için güzel sözlere de ihtiyaç duyulduğu aşikardır.  


  |  Bu haber 12034 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

LATİF GÖKÇEN'DEN İSTİFA KARARI

LATİF GÖKÇEN'DEN İSTİFA KARARI İnebolu Belediye Meclis üyesi Latif Gökçen Belediye Meclis üyeliğinden istifa etti.

"KAHRAMAN İNEBOLU'MUZDA YİĞİTÇE HİZMET ETMEYE GELDİM"

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır Kocaköy Kaymakamlığından İnebolu Kaymakamlığına atanan Yasin Yunak'...

EVRENYE'NİN ASIRLIK KADINLAR PLAJI YENİLENDİ

EVRENYE'NİN ASIRLIK KADINLAR PLAJI YENİLENDİ İlçemize bağlı Evrenye Köyünün yaklaşık 100 yıllık Kadınlar Plajında bulunan sosyal tesis başta sona yenilenerek te...

KORONA BİTTİ Mİ?

KORONA BİTTİ Mİ? Yetkililer tarafından pandemi döneminde kritik virajlardan biri olarak görünen bayram tatili, belirli bölgelerde yı...

TÜRK KADINI KASTAMONU'DA SEMBOLLEŞMELİDİR

TÜRK KADINI KASTAMONU'DA SEMBOLLEŞMELİDİR Kadınlarımız için düşünülen her öneride Kastamonu'nun öncü olması gerektiğini düşünenlerdenim.

TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI

TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI İstanbul'dan İnebolu'ya gelen Bayraktar ailesi Araç-Kastamonu karayolunda trafik kazası geçirdi; kazada 1 k...

UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI

UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI İnebolu'da Extacy uyuşturucu hap satmak isteyen bir kişi suçüstü yakalandı.

HATIPBAĞI'NIN BİBERİ

HATIPBAĞI'NIN BİBERİ Tadı, kokusu,rengi ve kıvrım kıvrım oluşuydu onu diğerlerinden ayıran...

KORONALIDAN KAÇANLAR !

KORONALIDAN KAÇANLAR ! Ciddi bir imtihandan geçiyoruz...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:57586

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:45772

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:62688

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:50352

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign