İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR, AZERBAYCAN TÜRKİYE'DİRTarih 10 Ekim 2020, 13:07 Editör: Editör

KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR, AZERBAYCAN TÜRKİYE'DİR

Yaklaşık otuz yıldır büyük bir sorunumuz var. Evet bizim sorunumuz. Ermenistan tarafından işgal edilmiş Karabağ sorunumuz.

Bu olayın kronolojisine girmeye kalkarsak Hocalı Katliamına kadar gideriz. Vahşice ve büyük işkencelerle bir soykırım yapan Ermenistan’ın artık burnunun yere sürtülmesinin zamanı gelmiş ve geçiyordur.

Hem masada hem de sahada köşeye sıkışan Ermenistan, yine geçmişte olduğu gibi sivil vatandaşlara saldırıda bulunuyorlar. Bir savaş suçu olan misket bombalarını da atmaktan çekinmeyen küstah ülke hala Karabağ’da hak arayışı içine girmeye de üşenmiyor.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev açıklamaları ise gerçekten gurur vericiydi. Paşinyan’ı adeta yerin dibine sokan bu açıklamalarda; Azerbaycan Türk’lerinin bu haklı davasından asla vazgeçmeyeceğini vurgulayan Aliyev ancak şu şartlarda masaya oturulabileceğini söyledi:

1-Ermenistan topraklarımızdan çekilecek.

2-Toprak bütünlüğümüzü tanıyacak.

3-Azerbaycan halkından özür dileyecek.

Ermenistan hükümetinin mevcut şartlar göz önüne alınırsa daha fazla kayıp vermemek için bu maddeleri kabul etmekten başka şansı gözükmüyor.

Türk SİHA’ları yine iş başında…

Türkiye’nin bölgesinde lider ülke hedefine ulaşması için önemli bir faktör olarak gösterilen İHA ve SİHA’larımız Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin hizmetinde olmaya devam ediyor. Ermeni askerlerin ne olduğunu anlamadan onları etkisiz hale getiren SİHA’larımız sadece Libya ve Suriye’de değil Karabağ’da da savaşın seyrini belirleyecek gibi duruyor.

Bu olaylar gerçekleşirken Ermenistan’ın yanında kim var?

Bu sorunun cevabını ararken biraz da Ermenistan Başbakan’ının hükümete geliş sürecini de göz önüne almamız gerekiyor aslında. Geçmişte olsa açık bir şekilde Rusya(SSCB) var diyebilirdik. 2018 yılında Paşinyan’ın ABD desteğiyle hükümete geçmesinden sonra bu cevabı vermekte biraz tereddüt edebiliriz.İspatı olarak da geçtiğimiz günlerde Putin Paşinyan’ın telefonunu açmaması gösterilebilir. Türkiye, Gürcistan,Azerbaycan ve İran. Bu ülkeler de Ermenistan’ın komşuları. Bunların arasında İran büyük bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Kimin yanında?

Putin:Çatışmalar Ermenistan topraklarında gerçekleşmiyor.

Bu açıklamadan sonra Rusya’dan bir beklentisi kalmayan Paşinyan yanında Fransa’yı buluyor. Aslında Ermenistan’ın yanında olarak bakmamak gerekiyor. Amacı Türkiye hangi cephedeyse onun karşında olmak. Askeri bir destek sağlayamayacağı apaçık.  Uluslar arası kamuoyunda bir beklentisi varsa Ermenistan’ın olmasın. Çünkü Türkiye’nin sesi artık daha yüksek çıkıyor.

PKK Ermenistan’a yardım ediyor…

PKK ne alaka diye sorgularsak ASALA’ya bakmamız gerekiyor. Ermenistan Gizli Ordusu olarak adlandırılan ASALA bitti gözüyle bakılıyordu. Ortadoğu, Türkiye ve Avrupa’da faaliyetleri buluna bu terör örgütüne bitti değil de PKK olarak adlandırıldı desek daha doğru olur.Bu arada bu PKK hem Kandil’de hem de yurtiçinde kökünü kuruttuğumuz PKK’dan medet umuyorlar.

İçimizdeki Paşinyan destekçilerinden bahsetmek gerekirse bir partinin bir genel başkan yardımcısı tarafından; “Maalesef gelen haberlerde,Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiği ifade ediliyor” şeklinde bir açıklamayı acaba Ermenistan parlamentosundan bir vekil mi yaptı diye düşündürüyor.

Ege’den Hazar’a kadar,beşikten mezara kadar

AZERBAYCAN TÜRKİYE  |  Bu haber 22156 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

EMEKTAR USTALARIMIZ

EMEKTAR USTALARIMIZ Ömür dediğin nedir ki;

"ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

İnebolu Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, gazetemize iade- ziyarette bulundu.

WHATSAPP NE İSTİYOR?

WHATSAPP NE İSTİYOR? Yaklaşık bir haftadır gündemimizde bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın yeni üyelik sözleşmesi var....

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT Arkadaşım Eczacı Raif Kökten'in aracıyla ufak bir İnebolu turu yaparken koltuğun üzerinde öylece duran ve kapağ...

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ AK Parti Şişli İlçe Başkanlığına, İnebolulu hemşehrimiz Gökhan Yüksel seçildi.

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA İnebolu Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu satıcılarına bir dar...

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI Gençlik Spor Bakanlığı’nın bir hizmeti olan gençlik merkezleri ülkemizde 300’ün üzerindedir. Ge...

"HEM GÖNÜL HEM İŞ YAPAN KAYMAKAM OLARAK ANILABİLİRSEK NE MUTLU BİZE"

İlçemizde 7 Aralık 2020 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Selçuk Yosunkaya, Türkiye'nin İstiklal Madalyalı tek...

İLK İZLENİM...

İLK İZLENİM... Tarih 4 Ocak 2021...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:99844

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:87972

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:105194

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:92614

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign