İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR, AZERBAYCAN TÜRKİYE'DİRTarih 10 Ekim 2020, 13:07 Editör: Editör

KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR, AZERBAYCAN TÜRKİYE'DİR

Yaklaşık otuz yıldır büyük bir sorunumuz var. Evet bizim sorunumuz. Ermenistan tarafından işgal edilmiş Karabağ sorunumuz.

Bu olayın kronolojisine girmeye kalkarsak Hocalı Katliamına kadar gideriz. Vahşice ve büyük işkencelerle bir soykırım yapan Ermenistan’ın artık burnunun yere sürtülmesinin zamanı gelmiş ve geçiyordur.

Hem masada hem de sahada köşeye sıkışan Ermenistan, yine geçmişte olduğu gibi sivil vatandaşlara saldırıda bulunuyorlar. Bir savaş suçu olan misket bombalarını da atmaktan çekinmeyen küstah ülke hala Karabağ’da hak arayışı içine girmeye de üşenmiyor.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev açıklamaları ise gerçekten gurur vericiydi. Paşinyan’ı adeta yerin dibine sokan bu açıklamalarda; Azerbaycan Türk’lerinin bu haklı davasından asla vazgeçmeyeceğini vurgulayan Aliyev ancak şu şartlarda masaya oturulabileceğini söyledi:

1-Ermenistan topraklarımızdan çekilecek.

2-Toprak bütünlüğümüzü tanıyacak.

3-Azerbaycan halkından özür dileyecek.

Ermenistan hükümetinin mevcut şartlar göz önüne alınırsa daha fazla kayıp vermemek için bu maddeleri kabul etmekten başka şansı gözükmüyor.

Türk SİHA’ları yine iş başında…

Türkiye’nin bölgesinde lider ülke hedefine ulaşması için önemli bir faktör olarak gösterilen İHA ve SİHA’larımız Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin hizmetinde olmaya devam ediyor. Ermeni askerlerin ne olduğunu anlamadan onları etkisiz hale getiren SİHA’larımız sadece Libya ve Suriye’de değil Karabağ’da da savaşın seyrini belirleyecek gibi duruyor.

Bu olaylar gerçekleşirken Ermenistan’ın yanında kim var?

Bu sorunun cevabını ararken biraz da Ermenistan Başbakan’ının hükümete geliş sürecini de göz önüne almamız gerekiyor aslında. Geçmişte olsa açık bir şekilde Rusya(SSCB) var diyebilirdik. 2018 yılında Paşinyan’ın ABD desteğiyle hükümete geçmesinden sonra bu cevabı vermekte biraz tereddüt edebiliriz.İspatı olarak da geçtiğimiz günlerde Putin Paşinyan’ın telefonunu açmaması gösterilebilir. Türkiye, Gürcistan,Azerbaycan ve İran. Bu ülkeler de Ermenistan’ın komşuları. Bunların arasında İran büyük bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Kimin yanında?

Putin:Çatışmalar Ermenistan topraklarında gerçekleşmiyor.

Bu açıklamadan sonra Rusya’dan bir beklentisi kalmayan Paşinyan yanında Fransa’yı buluyor. Aslında Ermenistan’ın yanında olarak bakmamak gerekiyor. Amacı Türkiye hangi cephedeyse onun karşında olmak. Askeri bir destek sağlayamayacağı apaçık.  Uluslar arası kamuoyunda bir beklentisi varsa Ermenistan’ın olmasın. Çünkü Türkiye’nin sesi artık daha yüksek çıkıyor.

PKK Ermenistan’a yardım ediyor…

PKK ne alaka diye sorgularsak ASALA’ya bakmamız gerekiyor. Ermenistan Gizli Ordusu olarak adlandırılan ASALA bitti gözüyle bakılıyordu. Ortadoğu, Türkiye ve Avrupa’da faaliyetleri buluna bu terör örgütüne bitti değil de PKK olarak adlandırıldı desek daha doğru olur.Bu arada bu PKK hem Kandil’de hem de yurtiçinde kökünü kuruttuğumuz PKK’dan medet umuyorlar.

İçimizdeki Paşinyan destekçilerinden bahsetmek gerekirse bir partinin bir genel başkan yardımcısı tarafından; “Maalesef gelen haberlerde,Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiği ifade ediliyor” şeklinde bir açıklamayı acaba Ermenistan parlamentosundan bir vekil mi yaptı diye düşündürüyor.

Ege’den Hazar’a kadar,beşikten mezara kadar

AZERBAYCAN TÜRKİYE  |  Bu haber 3100 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İNEBOLU GÖNÜLLERE GİRİNCE...

İNEBOLU GÖNÜLLERE GİRİNCE... Nüfus kağıdında doğum yeri neresi olursa olsun, bir kere İnebolu sevdası benliğini kaplamaya görsün...

VAKA SAYISINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

VAKA SAYISINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR İnebolu'da Kurban Bayramı tatili sonrası koronavirüs vaka sayısında patlama yaşanmıştı. Alınan tedbirlerle birl...

ÇOCUKLARIN EGEMEN OLDUĞU AİLE YAPISI

ÇOCUKLARIN EGEMEN OLDUĞU AİLE YAPISI Zaman hızla akıp gidiyor...

TERMİNAL KÖPRÜSÜNDE ÇALIŞMALARA BAŞLANIYOR

TERMİNAL KÖPRÜSÜNDE ÇALIŞMALARA BAŞLANIYOR Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "İnebolu Terminal Köprüsü ve İnebolu Girişi BSK Yapılma...

"KEŞKE İNEBOLU'LU OLSAYDIM!"

Böyle bir başlık neden atılır? Mutlaka bir sebebi vardır?

İSTİKLALİN YOLU İNEBOLU PARKI

İSTİKLALİN YOLU İNEBOLU PARKI İnebolu’da yaşayan vatandaşlarımızın da bileceği üzere İnebolu’muza belediye tarafından güzel b...

SONBAHAR TURİZMİ'NE DE RAZIYIZ !

SONBAHAR TURİZMİ'NE DE RAZIYIZ ! Kış turizmi yok!

"ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM VE TURİZM"

İçişleri Bakanlığınca İnebolu Kaymakamlığına atanan Ejder Demir görevine başladı.

ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR

ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR Bu da nerden çıktı diyenler olabilir...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:76532

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:64648

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:81748

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:69336

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign