İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
İŞ BANKASI MÜZESİ'NDE İNEBOLU TANITIMITarih 29 Ekim 2021, 14:40 Editör: Editör

İŞ BANKASI MÜZESİ'NDE İNEBOLU TANITIMI

Türkiye İş Bankası Müzesi, "Bir Asrın Ardından/Cepheler, İnsanlar ve Büyük Zafer" başlıklı yeni sergisini  28 Ekim’de ziyarete açtı.

İstanbul Eminönü’nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi’nde açılan sergide Türkiye’nin İstiklal Madalyalı tek ilçesi İnebolu’ya özel bir yer ayrıldı.

Sergide. İnebolu’yu denizden bombalayan Yunan savaş gemilerine cevap veren kahraman topçular, İnebolu Menzil Hat Kumandanlığı subayları, İnebolu’da gemiden karaya cephane ve subay taşıyan kayıklar, İnebolulu Kuvayı Milliyeciler’in fotoğrafları yer aldı.

İş Bankası Kurumsal İletişim Koordinatörü Suat Sözen, İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten, serginin küratörü İzzeddin Çalışlar ve sergi danışmanları Prof. Dr. Mesut Uyar ile Dr. Selim Erdoğan'ın katılımıyla Türkiye İş Bankası Müzesi'nde gazeteciler için bir ön gösterim düzenlendi.

İş Bankası Kurumsal İletişim Koordinatörü Suat Sözen, Türkiye İş Bankası Müzesi’nin bugüne kadar 2 milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını söyledi.

Müzede pek çok sergi gerçekleştirdiklerini aktaran Sözen, şunları söyledi:

"Büyük Zafer'e giden yolda önemli kilometre taşlarını çarpıcı bir şekilde ortaya koyan bir sergiyi daha ziyarete açmaktan gurur duyuyoruz. Herkesin hafızasında Milli Mücadele'nin, bu ülkenin nasıl büyük fedakarlıklarla ve zorluklarla kurulduğunun yeniden canlanacağına inanıyorum. Milli Mücadele'nin isimsiz kahramanlarını anmamıza vesile olan, aile yadigarlarını büyük bir teveccüh göstererek müzemize ödünç veren tüm aile fertlerini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Bundan 100 yıl önce muhtelif cephelerde bir arada savaşan, bir arada olmasa bile ayrı cephelerde aynı amaç uğruna savaşan, savaştan gazi unvanıyla ayrılan İstiklal Madalyası'nı hak eden kahramanlarımız, tam 100 yıl sonra silah arkadaşları ile birlikte tekrar müzemizde bir araya geldi. Bunun son derece kıymetli olduğunu düşünüyorum."

Sergi, 28 Ekim 2021'den itibaren bir yıl boyunca ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Müze, pazartesi hariç her gün 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor. 28-30 Ekim'e özel olarak ziyaret saatleri 19.30'a kadar uzatıldı.  |  Bu haber 1518 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

AHMET ERKURTOĞLU; İNEBOLU'NUN GURURU

AHMET ERKURTOĞLU; İNEBOLU'NUN GURURU Geçtiğimiz hafta Cuma günü Daday'da bulunan Ballıdağ hastanesinin yerine yapılması planlanan proje organizasyon...

TÜRKİYE'NİN MARKASI HEMŞEHRİMİZE EMANET

TÜRKİYE'NİN MARKASI HEMŞEHRİMİZE EMANET Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde kurulan Türkiye Marka Ofisi koordinatörlüğüne İnebolulu hemşehrimiz...

313. YAZI "OKUYANLAR İÇİN" !

313. YAZI 13 Mayıs 2016 tarihinde "İlçemizi tanımadan başkasına tanıtamayız" başlığı atarak ele alınan kalem, "OKUYANLAR İÇİN...

İSTANBUL'DAN İNEBOLU'YA KÜREK ÇEKECEKLER

İSTANBUL'DAN İNEBOLU'YA KÜREK ÇEKECEKLER İnebolu 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günümüzün 101. yıl dönümünde İstanbul’daki hemşehrimiz Ahmet Ergün ve arkada...

ATAKAN ALBAY'IN YARDIMINA AMBULANS UÇAK YETİŞTİ

ATAKAN ALBAY'IN YARDIMINA AMBULANS UÇAK YETİŞTİ Ankara’da yaşayan emekli Albay Atakan Köksal, oğlu Hakan Köksal’ı ziyaret için gittiği Arnavutluk’ta ani rahatsızlı...

ANNE HAKKI ÖDENMEZ

ANNE HAKKI ÖDENMEZ Geçtiğimiz günlerde öğle namazının peşinden bir cenaze namazı eda ettik.

TANER AYYILDIZ KASTAMONU'YU SALLADI...AMA !

TANER AYYILDIZ KASTAMONU'YU SALLADI...AMA ! Geçtiğimiz Pazar akşamı Kastamonu Halk Eğitim Merkezi'nde bir stand-up gösterisi vardı.

RAMAZAN'DA SU BEDAVA !

RAMAZAN'DA SU BEDAVA ! Başlık ilginizi çekmiştir herhalde...

İSTANBUL'DA İLK LOKANTA, İNEBOLULU "ABDULLAH EFENDİ"

İSTANBUL'DA İLK LOKANTA, İNEBOLULU Yıllar önce bir arkadaşımın hediye ettiği, yazarı Ramazan Bingöl olan "Restoran işletmeciliği" isimli kitapta bir b...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:121080

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:107610

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:125676

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:112602

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign