İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
HACETTEPE TIP FAKÜLTESİ'NE İNEBOLULU DEKANTarih 12 Aralık 2021, 10:19 Editör: Editör

HACETTEPE TIP FAKÜLTESİ'NE İNEBOLULU DEKAN

Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına İnebolulu hemşehrimiz Prof. Dr. Deniz Demiryürek atandı. Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) Daire Başkanlarından merhum Erdoğan Demiryürek ve Nebiye Demiryürek’in oğulları Prof. Dr. Deniz Demiryürek görevine başladı.

İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı L. Kerim Daşçı, yönetim kurulu üyesi S. Özlem Karakaya ve İnebolulu hemşehrimiz Nevin Kurt, Hacettepe Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Demiryürek’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Dernek Başkanı Kerim Daşçı, makamında ziyaret ettikleri Prof. Dr. Deniz Demiryürek’e tüm dernek üyelerinin ve hemşehrilerimizin başarı dileklerini iletti.

Ziyarette İnebolu özlemini misafirleriyle paylaşan Demiryürek, bütün öğrencilerin olduğu gibi Hacettepe Üniversitesi’nde okuyan İnebolulu öğrencilerin de her zaman yanında olduklarını ifade etti. Demiryürek, Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesinin kuruluşundaki çaba ve emeklerini de anlattı.

İnebolulu olan ve daha önce TEK Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevinde bulunan  Erdoğan Demiryürek ile Nebiye Demiryürek’in üç evladından biri olan Prof. Dr. Deniz Demiryürek, 1970 yılında Ankara'da doğmuştur. T.E.D Ankara Koleji'nden 1987, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1994 yılında mezun olmuştur.  Doktora eğitimine 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı'nda başlamış, 1999 yılında bilim doktoru ünvanını,2004 yılında Anatomi Doçenti ünvanını, 2010 yılında Profesör ünvanını almıştır.

Halen aynı bölümde Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Akupunktur ve Mezoterapi Birimi sorumlusudur.

Kendisinin 36 uluslar arası yayını; 160 uluslar arası bildirisi, 360 uluslar arası atıfı ve 2 uluslararası ödülü bulunmaktadır. Klinik anatomi, akupunktur, medikal estetik ve mezoterapi özel ilgi alanları arasındadır.

Türk Eğitim Derneği - T.E.D. Üniversitesi’nde mütevelli heyet üyesi olarak çalışmayı sürdüren Dr. Demiryürek, eş zamanlı olarak Yunanistan Hükümeti Bilimsel Komitesinde Yabancı Profesör olarak hizmet vererek, Selanik’te bulunan Aristotle University of Thessaloniki ve Atina’da bulunan National and Kapodistrian University of Athens de Akademik çalışmalarını sürdürmektedir.Akademik geçmişinde, Kuzey Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kurulması,  Hacettepe Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü gibi bir çok idari görev üstlenen Dr. Demiryürek 2008 yılında NTV, British Council, ODTU ve Radyo ODTU tarafından düzenlenen Famelab Türkiye Bilim Elçileri yarışmasında birinci olmuş, İngiltere Kraliçesi’nin Türkiye ziyareti sırasında kendisi ile tanışma onuruna sahip olmuş, aynı yıl 18-22 Temmuz tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona kentinde gerçekleştirilen ‘Uluslararası Famelab Bilim Elçileri’ yarışmasında Türkiye’yi başarı ile temsil ederek birincilik ödülü kazanmıştır. Kendisi halen, Uluslararası Famelab Organizasyonu’nda akademik danışman olarak görev yapmaktadır.

Dr. Deniz Demiryürek, TRT Okul Kanalı Günlük Hayat Programında, Sağlık Koordinatörü olarak, televizyon programı yapmış, Habertürk Gazetesi Ankara Ekinde köşe yazarı olarak sağlıklı yaşam ve koruyucu hekimlik konularındaki  bilgilerini haftalık yazıları ile paylaşmıştır.

Dr. Demiryürek, Türk Anatomi ve Klinik Derneği’nin, T.E.D. Ankara Koleji Mezunları Derneği’nin ve Mezoterapi Derneğinin üyesidir.

Evli ve iki kız çocuk babası olan Dr. Deniz Demiryürek, iyi seviyede İngilizce, günlük kullanım seviyesinde Fransızca bilmektedir.  |  Bu haber 1886 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

AHMET ERKURTOĞLU; İNEBOLU'NUN GURURU

AHMET ERKURTOĞLU; İNEBOLU'NUN GURURU Geçtiğimiz hafta Cuma günü Daday'da bulunan Ballıdağ hastanesinin yerine yapılması planlanan proje organizasyon...

TÜRKİYE'NİN MARKASI HEMŞEHRİMİZE EMANET

TÜRKİYE'NİN MARKASI HEMŞEHRİMİZE EMANET Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde kurulan Türkiye Marka Ofisi koordinatörlüğüne İnebolulu hemşehrimiz...

313. YAZI "OKUYANLAR İÇİN" !

313. YAZI 13 Mayıs 2016 tarihinde "İlçemizi tanımadan başkasına tanıtamayız" başlığı atarak ele alınan kalem, "OKUYANLAR İÇİN...

İSTANBUL'DAN İNEBOLU'YA KÜREK ÇEKECEKLER

İSTANBUL'DAN İNEBOLU'YA KÜREK ÇEKECEKLER İnebolu 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günümüzün 101. yıl dönümünde İstanbul’daki hemşehrimiz Ahmet Ergün ve arkada...

ATAKAN ALBAY'IN YARDIMINA AMBULANS UÇAK YETİŞTİ

ATAKAN ALBAY'IN YARDIMINA AMBULANS UÇAK YETİŞTİ Ankara’da yaşayan emekli Albay Atakan Köksal, oğlu Hakan Köksal’ı ziyaret için gittiği Arnavutluk’ta ani rahatsızlı...

ANNE HAKKI ÖDENMEZ

ANNE HAKKI ÖDENMEZ Geçtiğimiz günlerde öğle namazının peşinden bir cenaze namazı eda ettik.

TANER AYYILDIZ KASTAMONU'YU SALLADI...AMA !

TANER AYYILDIZ KASTAMONU'YU SALLADI...AMA ! Geçtiğimiz Pazar akşamı Kastamonu Halk Eğitim Merkezi'nde bir stand-up gösterisi vardı.

RAMAZAN'DA SU BEDAVA !

RAMAZAN'DA SU BEDAVA ! Başlık ilginizi çekmiştir herhalde...

İSTANBUL'DA İLK LOKANTA, İNEBOLULU "ABDULLAH EFENDİ"

İSTANBUL'DA İLK LOKANTA, İNEBOLULU Yıllar önce bir arkadaşımın hediye ettiği, yazarı Ramazan Bingöl olan "Restoran işletmeciliği" isimli kitapta bir b...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:121080

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:107612

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:125678

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:112602

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign