İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
İNEBOLU SEVDALILARINA VEFA ZİYARETLERİTarih 12 Şubat 2022, 14:19 Editör: Editör

İNEBOLU SEVDALILARINA VEFA ZİYARETLERİ

İnebolu’ya bir okul kazandıran, ayrıca tarihi Karadeniz İlkokulu’nun restorasyonunu üstlenen hayırsever iş insanı Mecit Çetinkaya ve ilçemize kurulduğu 1972 yılından bu yana 50 yıldır sayısız eser ve hizmetler kazandıran İnebolu Sağlık ve Eğitim Vakfı’na ziyaret gerçekleştirildi.

İstanbul’da sanayici hemşehrimiz Ömer Urgancı, İnebolu Sağlık Eğitim Vakfı yönetim kurulu üyesi Hasan Heke, İhsan Kılıçarslan, gazetemiz sahibi ve genel yayın yönetmeni Kadir Yıldırım, köşe yazarımız Bülent Yağcıoğlu, ilçemiz esnaflarından İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Aydın Er’in yer aldığı heyet İnebolu Vakfı kurucusu merhum Dr. Salih Osmanoğlu ve hayırsever merhum Bülent Özyürük’ün mezarlarını da ziyaret etti.

OKUL YAPTIRAN MECİT ÇETİNKAYA’YA ZİYARET

İnebolu’ya 4 katlı lise binası yaptıran, ayrıca mezun ettiği binlerce kişinin anılarında yer edinen tarihi Karadeniz İlkokulu’nun restorasyonunu üstlenen Mecit Çetinkaya’yı Üsküdar’daki işyerinde ziyaret eden heyetimiz ilçemizin eğitimine yaptığı hizmetlerden dolayı hayırsever hemşehrimize teşekkürlerini iletti.

Ziyarette Ömer Urgancı tarafından Mecit Çetinkaya’ya Milli Mücadele’de cephane taşıyan İnebolu Denk Kayığı maketi takdim edildi.

Hemşehrimiz Mecit Çetinkaya ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

İNEBOLU VAKFI DA ZİYARET EDİLDİ

İlçemize 50 yıldır sayısız hizmetler kazandıran İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Esra Söylemezoğlu ve eşi Vakıf  Başkan Vekili İlhan Söylemezoğlu da ziyaret edildi. Osmanoğlu Hastanesi’nde gerçekleştirilen ziyarette, İnebolu Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın çalışmaları ve projeleri hakkında istişarelerde bulunuldu. Vakfın kurucusu hayırseverimiz merhum Dr. Salih Osmanoğlu’ndan teslim aldıkları bayrağı daha yukarılara taşımak için fedakarca çalışan ve ilçemize hizmetlerini sürdüren Vakıf Başkanı Dr. Esra Söylemezoğlu ile Vakıf yönetimine ve tüm katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür edildi. Vakıf hizmetlerinde bulunup da vefat eden hayırseverler de sevgi ve rahmetle anıldı.

SALİH OSMANOĞLU VE BÜLENT ÖZYÜRÜK UNUTULMADI

Ziyaretler sırasında İnebolu Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın kurucusu TBMM Üstün Hizmet Ödülü sahibi hayırsever hemşehrimiz merhum Dr. Salih Osmanoğlu’nun Zincirlikuyu’daki kabri ziyaret edildi.

Ardından ilçemize okul ve öğrenci yurdu yaptıran hayırsever fahri hemşehrimiz merhum Bülent Özyürük’ün Ayazağa Mezarlığında bulunan mezarına ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyaretlerde, başta Osmanoğlu ve Özyürük olmak üzere ilçemize hizmette bulunmuş ve bugün aramızda olmayan tüm hayırseverler için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.


  |  Bu haber 1576 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

BAHİS KONUSU DA OLDUK VESSELAM !

BAHİS KONUSU DA OLDUK VESSELAM ! Gün geçmiyor ki ilginç bir olayla karşılaşmayalım...

MÜTEAHHİT VEFAT ETTİ; KÖPRÜ İNŞAATI DURDU

MÜTEAHHİT VEFAT ETTİ; KÖPRÜ İNŞAATI DURDU Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan İnebolu Terminal Köprüsü ve İnebolu Girişi BSK yapılması işin...

PAÜ'YE İNEBOLULU REKTÖR YARDIMCISI

PAÜ'YE İNEBOLULU REKTÖR YARDIMCISI Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Yardımcılığı görevine İnebolulu hemşehrimiz Prof. Dr. Selçuk Yüksel ata...

BABANIZIN KIYMETİNİ BİLİN !

BABANIZIN KIYMETİNİ BİLİN ! Pek çoğunuz belki izlemiş, belki de birinden dinlemiş olabilir bu hikayeyi...

İNEBOLU AŞIĞIYDI ATAKAN KÖKSAL

İNEBOLU AŞIĞIYDI ATAKAN KÖKSAL Bu yıl ki 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık günümüzü göremedi Atakan Albay...

SAĞLIK ORDUSUNA İNEBOLULU BİR DOKTOR DAHA KATILDI

SAĞLIK ORDUSUNA İNEBOLULU BİR DOKTOR DAHA KATILDI İnebolu Beyler Köyünden Erol Şivetoğlu ve eşi Fatma Şivetoğlu’nun kızları Aleyna Şivetoğlu, yüzde 100 burslu olarak...

ZİRVEDE KALMAK ZORDUR !

ZİRVEDE KALMAK ZORDUR ! Günlük hayatın içinde sıkça karşılaşılan bir konuyu yazmak geldi içimden.

İNEBOLU BELEDİYESİ'NDEN ÇOCUKLARA "KİTAP VE OYUNCAK" KUMBARASI

İNEBOLU BELEDİYESİ'NDEN ÇOCUKLARA İnebolu Belediyesi’nce sosyal sorumluluk projesi kapsamında, ilçemiz Cünürye ve Aşağıhatıpbağı Mahallelerinde belir...

BAKIŞ AÇISI

BAKIŞ AÇISI İki hafta önceki köşe yazımda, okumak ve yazmak üzerine çeşitli değerlendirmelerde bulunmuş, okuyucularımla bir nev...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:121368

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:107776

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:125912

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:112800

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign