İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
ORMAN KÖYLÜSÜNE 22 MİLYON LİRALIK KATKITarih 28 Ocak 2023, 19:14 Editör: Editör

ORMAN KÖYLÜSÜNE 22 MİLYON LİRALIK KATKI

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü, 2022 yılında da üretmeye devam ederken orman köylüsüne 22 milyon lira ödeme yaparak ilçemizin ekonomisine önemli katkı sağladı.

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü’nün 2022 yılı çalışmaları belli oldu.

İnebolu ve Doğanyurt ilçelerinde 7 bin hektar (70.000 dönüm) sahada orman bakım çalışmaları yapılarak iyileştirme çalışması gerçekleştirildi.

Bu bakım çalışmaları sonucunda 90.000 m3 orman emvali üretilerek hem İnebolu ve Doğanyurt ilçelerine hem de ülkemiz ekonomisine katkıda bulunuldu. Ayrıca odun hammaddesine de katkı sağlanmış oldu.

Yaklaşık 22.000 ster orun üretimi gerçekleştiren İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü, İnebolu ve Doğanyurt köylüsünün yakacak ihtiyacına katkıda bulundu.

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğünce geçen yıl orman bakım çalışmalarında çalıştırılan orman köylüsüne yaklaşık 22 milyon lira ödeme yapılarak orman köylüsüne ve ilçe ekonomisine ayrıca katkı sağlandı.

YOL ÇALIŞMALARI

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü geçen yıl 5 kilometre yeni orman yolu, 29 kilometre de orman yolu büyük onarımı gerçekleştirdi. Geçen yıl ayrıca 500 kilometre orman yolu bakımı yapıldı.

ZOR GÜNÜNDE HALKIN YANINDA

İnebolu Orman İşletmesi, üretim, istihdam ve orman köylüsüne sağladığı ekonomik katkının yanında vatandaşın zor günlerinde de yanında oldu. Kar mücadelesinde Özel İdare’ye araç ve personel desteği veren Orman İşletmesi 2021 ve 2022 yıllarında yaşanan sel felaketlerinde sahadaydı. Tüm kurumların seferber olduğu sel felaketinde Orman İşletmesi de makine ve personelleriyle büyük özveriyle çalışarak ilçemizin yaralarını sarmasına yardımcı oldu.

İnebolu’da 13, Doğanyurt’ta 3 olmak üzere 16 yeni orman işçisi alınarak işsizliğin önlenmesine katkıda bulunuldu.

İnebolu Orman İşletmesi sahalarında geçen yıl 305 ton defne ve 10 ton kestane üretimi programı gerçekleştirildi. Bundan sonraki süreçte düzenli programlı üretime geçilmesinin amaçlandığı belirtildi.

ORKÖY DESTEKLERİ

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü’nün orman köylüsüne bir başka desteği de ORKÖY kredileriyle sağlandı. İnebolu’da 12, Doğanyurt’ta 6 ve Küre’de 1 aile olmak üzere toplam 19 aileye ORKÖY kredisi kapsamında tomruk çekme vinci verildi. ORKÖY’ün elektrik tesis kredisinden de Doğanyurt’ta 4, Küre’de 8 kişi faydalandırıldı.


  |  Bu haber 1492 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

KEL SEYMEN TEPESİ TURİZME AÇILIYOR

KEL SEYMEN TEPESİ TURİZME AÇILIYOR Milli Mücadele döneminde İnebolu’yu bombalayan Kılkış ve Panter zırhlılarına karşı ilçemizi savunan Türk birliğinin...

BİRİCİK KIZIM "AZRA'YA"...

BİRİCİK KIZIM Bir kız çocuğun varsa evin bahar bahçe...

KASTAMONU KAZANACAK...

KASTAMONU KAZANACAK... Salı günü akşam telefonum çaldı.

MADALYALARI TOPLADILAR

MADALYALARI TOPLADILAR Bursa’da düzenlenen Türkiye Masterler Salon Atletizm Şampiyonası 24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi.

ÖMER SEYFETTİN PANELİNE DAVET

ÖMER SEYFETTİN PANELİNE DAVET Ömer Seyfettin, Balıkesir Gönen’de 12 Mart 1884 de doğar. Asker olan babası iyi bir eğitim alması için 4 yaşında o...

İÇİMİZDEN BİRİ "TÜRKÂN ÖĞRETMEN"...

İÇİMİZDEN BİRİ Geçtiğimiz hafta gazetemizde yayınlanan "Öğretmen olmak, bir kalbe dokunmaktır" başlıklı köşe yazımı okuyanlardan o...

ÖĞRETMEN OLMAK, BİR KALBE DOKUNMAKTIR!

ÖĞRETMEN OLMAK, BİR KALBE DOKUNMAKTIR! Eminim ki; izleyen herkesin içini kıpır kıpır etti O Öğretmen...

"ZAFERİN RENGİ" VE İNEBOLU

Cuma günü çok yoğun bir gün geçirdim.

MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK FEDAKARLIK

MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK FEDAKARLIK İnebolu İlçe Müftülüğü’ne bağlı Ayşegül Öznam 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarını Filis...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:125398

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:110970

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:129902

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:116140

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign