İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
YENİ DÖNEMDE YENİ VALİ, YENİ VEKİLLERTarih 30 Ağustos 2023, 19:34 Editör: Editör

YENİ DÖNEMDE YENİ VALİ, YENİ VEKİLLER

Bir telefon çaldı…

Karşı taraftaki isim uzun yıllardır görmediğim bir meslektaşımdı…

Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Ahmet Küçükcicibıyık.

Naparsın ne edersin, hal hatır sorduktan sonra “ İzzet kardeşim bizim Karaman’da uzun yıllar Vali Yardımcısı olarak  görev yapan Sayın Meftun Dallı size vali olarak atandı.

Biz kendisinden çok razı olduk. Allah kendisinden razı olsun. Çok iyi bir insandır, güler yüzlü ve halk adamıdır ayrıca vatansever bir insandır. Valimize iyi bakın. Meftun bey size emanet.”

Arkasından Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi  Cemal Kaplan arıyordu. “İzzet  başkanım  Meftun bey çok düzgün birisi ,çalışkan ve vatansever biridir. Çok şanslısınız. Valimize iyi bakın.” diyordu.

Valimizin atandığı ilk günden beri bu tür telefonların ardı arkası kesilmedi.

Sayın valimizin iyi bir bürokrat, iyi bir insan olduğu kesindi.

Evet bizde bu referansların ardından Kastamonu  Gazeteciler Derneği olarak yeni görevine başlayan valimiz Sayın Meftun Dallı’yı ziyaret ederek dinimiz ve töremiz gereği  hem  hoş geldiniz deme fırsatı, hem de tanışma imkanı bulduk.

Yozgat, Karaman, Kocaeli ve Maltepe’deki ortak dostlarımızın dediği gibi valimiz güler yüzlü, insancıl ve halk adamı ve de vatansever bir insan olduğunu daha ilk sohbetimizde anladık.

Vali Meftun Dallı, Kastamonu’ya hizmet etme aşkıyla yanıp tutuşuyordu. Vakit kaybetmek istemiyordu ama  ‘gelen-giden de’ eksik olmuyordu. Konuklarını mesaiden sonra gecenin bir vaktine kadar  ağırlıyor onları tanımaya çalışıyordu.

Mesai saatini tanışma sohbetleriyle harcamak istemiyordu.

Kısa zamanda ilçeleri dolaşıp, kaymakamlardan birifing almak istiyordu.

Evet yeni valimiz hemen Taşköprü ilçemizin komşusu Boyabat ilçemizdendi… Yani bölgemizin insanı, sorunlarımızı biliyor… Dahası bazen sohbet esnasında Kastamonu şivesi bile konuşuyordu.

Ben inanıyorum ki, kısa sürede tanışma ve alışma dönemini geride bırakarak yıllardır çözülemeyen atıl yatırımların üzerine gidecek ve görev süresince güzel hizmetlere imza atacağına canı gönülden inanıyorum.

Tabi ki yıllardır çözülemeyen sorunlar kısa sürede nasıl çözülecek bunun da imkansız olduğunu biliyorum ama en azından umudumu hala koruyorum.

14 Mayıs’ta milletvekili seçilen Sayın Halil Uluay ve Sayın Serap Ekmekci, ödenek konusunda Ankara’da çalışırsa  Sayın valimizin de elinin  çok güçlü olacağı kaçınılmaz olacaktır.

Memlekete hizmet sadece Valimizin iyi bir insan olmasıyla maalesef olmuyor. Valilik makamı sadece üçlü sacayağının bir ayağı…

Şayet milletvekillerimiz Sayın Halil Uluay ve Sayın Serap Ekmekci Ankara’da çok çalışırsa ki öyle umuyorum, sacayağının ikinci ayağı da tamamlanmış olur.

Peki sacayağının üçüncü ayağını oluşturan kurumlardaki yerel bürokrat, kaymakamlar, belediye başkanları il ve ilçe başkanları….

Eeee onları da bizler itekleyeceğiz gayrı…

Son olarak;

Bugün  yani 30 Ağustos;

 1071’de kapılarını açtığımız Anadolu’nun işgaline karşı yedi düvele karşı verdiğimiz bağımsızlık mücadelesinin zaferle sonuçlandığı gündür. 26 Ağustos’ta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan büyük taarruz, 101 yıl önce bugün zaferle sonuçlanmış, yeni bir Devlete ve Cumhuriyet’e giden yolu açmıştır. Egemenlik, bağımsızlığımız ve toprak bütünlüğümüz uğurunda kahramanca savaşan aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz.  Zafer Bayramımız  kutlu olsun...

GÜNÜN SÖZÜ:

“En iyi vatansever, işini en iyi yapan kişidir…”

(M.Kemal Atatürk)  |  Bu haber 1064 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

CAMİDE TELEFONLA KONUŞANLAR !

CAMİDE TELEFONLA KONUŞANLAR ! Geçtiğimiz günlerde bir öğle namazını kılmak üzere Yahyapaşa Camiine (Orta Cami) girdim. Öğle ezanı okunalı 1 saat...

"ALLAH RAZI OLSUN İNEBOLU HALKINDAN"

Gönülden bu kadar mı güzel söylenir bu cümle ?

3 KÖYÜMÜZE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ VERİLDİ

3 KÖYÜMÜZE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ VERİLDİ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’in katıldığı törenle ORKÖY destekleri k...

KLAVYE KAHRAMANLARI YORUMLARININ ALTINDA KALDI!

KLAVYE KAHRAMANLARI YORUMLARININ ALTINDA KALDI! Çok geçmedi üzerinden, yaklaşık 10 gün önce bir haber çıktı karşımıza...

PROF. DR. HALİT ERTUĞRUL İNEBOLU'DA KONFERANS VERDİ

PROF. DR. HALİT ERTUĞRUL İNEBOLU'DA KONFERANS VERDİ Akademisyen yazar Prof. Dr. Halit Ertuğrul, İnebolu Müftülüğü’nce düzenlenen programda konferans verdi.

İNEBOLULU LİSE ÖĞRENCİSİ DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

İNEBOLULU LİSE ÖĞRENCİSİ DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ İnebolu Özbaşı Köyünden merhum Mehmet Ecevit’in torunu, Hüseyin Mutlu’nun oğlu 17 yaşındaki lise öğrencisi Yusuf Mu...

İNEBOLULULAR BAŞKENT'TE BULUŞTU

İNEBOLULULAR BAŞKENT'TE BULUŞTU İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve İnebolu Dostları, Ankara’da düzenledikleri gecede hemşehrilerim...

ÖĞRETMEN OĞLUMA MEKTUP

ÖĞRETMEN OĞLUMA MEKTUP Canım Oğlum;

İNEBOLU CADDELERİNDE İSMİ YAŞATILAN DEĞERLERİMİZ

İNEBOLU CADDELERİNDE İSMİ YAŞATILAN DEĞERLERİMİZ Aşağı Hatıpbağı – Yukarı Hatıpbağı…

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:124948

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:110528

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:129294

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:115696

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign