İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
BİNNUR HANIM'IN MUTLULUĞUTarih 27 Eylül 2023, 15:37 Editör: Editör

BİNNUR HANIM'IN MUTLULUĞU

Milli Mücadele’de cephane taşıyan kahraman İnebolulu çocukların eğitim gördüğü ve çok sayıda hemşehrimizin anılarında yer edinen Karadeniz İlkokulu çökmek üzereyken hayırsever hemşehrilerimiz Mecit Çetinkaya ve eşi Binnur Çetinkaya tarafından restore ettirilerek yeniden ayağa kaldırıldı.

Hayırsever Binnur Çetinkaya, restorasyonu tamamlanan Karadeniz İlkokulu’nu ilk kez ziyaret etmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadı.

İlçemize eğitim alanında büyük ve önemli eserler kazandıran hayırsever Mecit Çetinkaya ve eşi Binnur Çetinkaya ile Mustafa Çetinkaya ve eşi Fatma Çetinkaya ile Kastamonu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sudi Topal ilçemize ziyarette bulundu.

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Civelekoğlu tarafından karşılanan Çetinkaya ailesi, ilk olarak Mecit Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek okulun ihtiyaçlarının karşılanması için görüşmelerde bulunuldu. Ardından Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve Çetinkaya ailesine ilçemizin eğitim konularıyla ilgili Belediye Başkanlığınca video eşliğinde sunum yapıldı. Video sunumunda İnebolu’da Mecit Çetinkaya’nın desteğiyle yapılan ve yapılması planlanan projeler aktarıldı.

KARADENİZ İLKOKULU’NA İLK ZİYARET

Mecit Çetinkaya’nın eşi hayırsever Binnur Çetinkaya tarafından restore edilen Karadeniz İlkokulu’na yapılan ziyarette ise duygulu anlar yaşandı.

TARİHİ OKUL YENİDEN AYAĞA KALDIRILDI

Milli Mücadele yıllarında cephane taşıyan İnebolulu çocukların eğitim gördüğü tarihi okulu çökmek üzereyken yeniden hayat bulmasını sağlayan Binnur Çetinkaya, ilk kez geldiği Karadeniz İlkokulu’nu ziyaretinde duygulandı.

Binnur Çetinkaya Mesleki Eğitim Merkezi olarak kullanılması planlanan tarihi Karadeniz İlkokulu’nu çok beğenen hayırsever Binnur Hanım, okulda yapılacak faaliyetlerle ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Civelekoğlu’ndan bilgi aldı.

Milli Mücadele yıllarında taşıdığı önemin yanı sıra çok sayıda hemşehrimizin eğitim hayatında ve anılarında önemli bir yeri olan Karadeniz İlkokulu’nu yeniden ilçemize kazandıran hayırseverlerimiz Mecit Çetinkaya ve eşi Binnur Çetinkaya’ya teşekkür ederiz.  |  Bu haber 1088 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

CAMİDE TELEFONLA KONUŞANLAR !

CAMİDE TELEFONLA KONUŞANLAR ! Geçtiğimiz günlerde bir öğle namazını kılmak üzere Yahyapaşa Camiine (Orta Cami) girdim. Öğle ezanı okunalı 1 saat...

"ALLAH RAZI OLSUN İNEBOLU HALKINDAN"

Gönülden bu kadar mı güzel söylenir bu cümle ?

3 KÖYÜMÜZE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ VERİLDİ

3 KÖYÜMÜZE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ VERİLDİ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’in katıldığı törenle ORKÖY destekleri k...

KLAVYE KAHRAMANLARI YORUMLARININ ALTINDA KALDI!

KLAVYE KAHRAMANLARI YORUMLARININ ALTINDA KALDI! Çok geçmedi üzerinden, yaklaşık 10 gün önce bir haber çıktı karşımıza...

PROF. DR. HALİT ERTUĞRUL İNEBOLU'DA KONFERANS VERDİ

PROF. DR. HALİT ERTUĞRUL İNEBOLU'DA KONFERANS VERDİ Akademisyen yazar Prof. Dr. Halit Ertuğrul, İnebolu Müftülüğü’nce düzenlenen programda konferans verdi.

İNEBOLULU LİSE ÖĞRENCİSİ DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

İNEBOLULU LİSE ÖĞRENCİSİ DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ İnebolu Özbaşı Köyünden merhum Mehmet Ecevit’in torunu, Hüseyin Mutlu’nun oğlu 17 yaşındaki lise öğrencisi Yusuf Mu...

İNEBOLULULAR BAŞKENT'TE BULUŞTU

İNEBOLULULAR BAŞKENT'TE BULUŞTU İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve İnebolu Dostları, Ankara’da düzenledikleri gecede hemşehrilerim...

ÖĞRETMEN OĞLUMA MEKTUP

ÖĞRETMEN OĞLUMA MEKTUP Canım Oğlum;

İNEBOLU CADDELERİNDE İSMİ YAŞATILAN DEĞERLERİMİZ

İNEBOLU CADDELERİNDE İSMİ YAŞATILAN DEĞERLERİMİZ Aşağı Hatıpbağı – Yukarı Hatıpbağı…

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:124948

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:110528

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:129294

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:115696

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign