İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
BİNNUR HANIM'IN MUTLULUĞUTarih 27 Eylül 2023, 15:37 Editör: Editör

BİNNUR HANIM'IN MUTLULUĞU

Milli Mücadele’de cephane taşıyan kahraman İnebolulu çocukların eğitim gördüğü ve çok sayıda hemşehrimizin anılarında yer edinen Karadeniz İlkokulu çökmek üzereyken hayırsever hemşehrilerimiz Mecit Çetinkaya ve eşi Binnur Çetinkaya tarafından restore ettirilerek yeniden ayağa kaldırıldı.

Hayırsever Binnur Çetinkaya, restorasyonu tamamlanan Karadeniz İlkokulu’nu ilk kez ziyaret etmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadı.

İlçemize eğitim alanında büyük ve önemli eserler kazandıran hayırsever Mecit Çetinkaya ve eşi Binnur Çetinkaya ile Mustafa Çetinkaya ve eşi Fatma Çetinkaya ile Kastamonu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sudi Topal ilçemize ziyarette bulundu.

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Civelekoğlu tarafından karşılanan Çetinkaya ailesi, ilk olarak Mecit Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek okulun ihtiyaçlarının karşılanması için görüşmelerde bulunuldu. Ardından Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve Çetinkaya ailesine ilçemizin eğitim konularıyla ilgili Belediye Başkanlığınca video eşliğinde sunum yapıldı. Video sunumunda İnebolu’da Mecit Çetinkaya’nın desteğiyle yapılan ve yapılması planlanan projeler aktarıldı.

KARADENİZ İLKOKULU’NA İLK ZİYARET

Mecit Çetinkaya’nın eşi hayırsever Binnur Çetinkaya tarafından restore edilen Karadeniz İlkokulu’na yapılan ziyarette ise duygulu anlar yaşandı.

TARİHİ OKUL YENİDEN AYAĞA KALDIRILDI

Milli Mücadele yıllarında cephane taşıyan İnebolulu çocukların eğitim gördüğü tarihi okulu çökmek üzereyken yeniden hayat bulmasını sağlayan Binnur Çetinkaya, ilk kez geldiği Karadeniz İlkokulu’nu ziyaretinde duygulandı.

Binnur Çetinkaya Mesleki Eğitim Merkezi olarak kullanılması planlanan tarihi Karadeniz İlkokulu’nu çok beğenen hayırsever Binnur Hanım, okulda yapılacak faaliyetlerle ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Civelekoğlu’ndan bilgi aldı.

Milli Mücadele yıllarında taşıdığı önemin yanı sıra çok sayıda hemşehrimizin eğitim hayatında ve anılarında önemli bir yeri olan Karadeniz İlkokulu’nu yeniden ilçemize kazandıran hayırseverlerimiz Mecit Çetinkaya ve eşi Binnur Çetinkaya’ya teşekkür ederiz.  |  Bu haber 1838 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İNEBOLU SEVDALILARINA MİRASTIR

İNEBOLU SEVDALILARINA MİRASTIR İNEBOLU; havası, suyu, taşı, toprağı ve kendine has güzellikleri ile dört mevsimi yaşadığımız memleketimizdir.

DEMİRÖZ KONAKLAMA TESİSLERİ AÇILDI

DEMİRÖZ KONAKLAMA TESİSLERİ AÇILDI İlçemizde 6 tarihi evi restore eden Nevzat Demiröz, bu evlerden 3’ünü konaklama tesisi olarak turizmin hizmetine su...

9 HAZİRAN'DA İNEBOLU'DA NELER OLDU?

9 HAZİRAN'DA İNEBOLU'DA NELER OLDU? Soruyorlar, nedir bu 9 Haziran, İnebolu’da neler olmuş?. Bu güne kadar çeşitli yazılı kaynaklardan ve büyüklerimizi...

9 HAZİRAN RUHUNUN YOK OLMADIĞINI GÖSTERELİM!

9 HAZİRAN RUHUNUN YOK OLMADIĞINI GÖSTERELİM! İnebolu halkı her yıl diğer il ve ilçelerden farklı iki bayram kutlamasına şahitlik eder. Bunlar 9 Haziran şeref ve...

İNEBOLU BELEDİYESİNDEN 15 MİLYONLUK ARSA SATIŞI

İNEBOLU BELEDİYESİNDEN 15 MİLYONLUK ARSA SATIŞI Mevcut borçlar ve yeni hizmetler için kaynak arayışında olan İnebolu Belediyesi, Musa Mahallesi Kurtköy mevkiinde A...

İNEBOLU'DA İLK KEZ YKS HEYECANI YAŞANACAK

İNEBOLU'DA İLK KEZ YKS HEYECANI YAŞANACAK ÖSYM tarafından Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınav merkezi olarak belirlenen ilçemiz, hafta sonu büyük heyecana e...

"KÜRE DAĞLARI" KURUYOR!

4-5 gün önce bir iş icabı Kastamonu'ya giderken, daha önce dikkatimi çekmeyen belki de yeni başlayan ve acilen ...

UZUNER ÇÖP İSTASYONU SORUNUNA EL ATTI

UZUNER ÇÖP İSTASYONU SORUNUNA EL ATTI İlçemiz Ayva köyü yakınındaki Katı Atık Transfer İstasyonu’nda her yaz mevsiminde yaşanan çöp sorununa Belediye Baş...

"9500 NÜFUSLU İNEBOLU'DA BİLE VAR!"

İnebolu'ya yaklaşık 1000 kilometre uzaklıkta, Adıyaman'a bağlı bir ilçe Kâhta...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:126010

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:111490

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:130626

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:116768

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign