İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
DSİ'DEN 470 MİLYONLUK DERE ISLAH PROJESİTarih 29 Eylül 2023, 11:04 Editör: Editör

DSİ'DEN 470 MİLYONLUK DERE ISLAH PROJESİ

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İnebolu Deresi’nde sel hasarlarının onarılması ve ani sel baskınları ile dere taşkınlarına karşı gerekli tedbirlerin alınması projelerinin Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından ek yatırım programına alındığını açıkladı.

Yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Özay, “İlçemizde bu yıl ve önceki yıllarda meydana gelen su taşkınlarında ortaya çıkan hasarların onarımı ve olası taşkınların da kontrol altına alınması işleri DSİ’nin 2023 yılı ek yatırım programına alındı. Ayrıca üst havzada alınacak tedbirler için hazırlanan proje de ek programa girdi. Bu projelerin keşif bedeli ise 470 milyon lira olarak belirlendi” dedi.

DERE YATAĞI GENİŞLETİLECEK

Dere yatağında yapılacak çalışma ile ilgili bilgi veren Başkan Özay, “İnebolu Çayı dere yatağında denizden pazaryerine doğru olan kesimde DSİ tarafından genişletme çalışması yapılmıştı. Ek yatırım programına alınan yeni proje ile bu sefer dere yatağı pazaryerinden İkiçay köprüsüne kadar genişletilecek. Dere içindeki tüm dolgular kaldırılacak. İhalesi bu yıl yapılacak. 2025 yılında çalışmanın tamamlanması planlanıyor” diye konuştu.

ÜST HAVZADA TEDBİR ALINACAK

İkiçay mevkiinden yukarıdaki üst havzada da DSİ’nin sel tehlikesine karşı tedbir amaçlı proje uygulayacağını da belirten Başkan Özay, bu bölgede planladıkları Sanayi Çarşısı projesini de bu çalışmaların tamamlanmasıyla hayata geçireceklerini kaydetti.

Projelerin ihalesinin bu yıl gerçekleştirileceğini dile getiren Başkan Özay, “Ani sel baskınları, dere taşkınları gibi ilçemizin olası sel afetleriyle karşı karşıya kalmasının önüne geçmek için büyük önem arz eden bu projelerin ek yatırım programına alınması nedeniyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ya, DSİ Genel Müdürümüze, AK Parti İl Başkanımıza ve milletvekillerimize şükranlarımı sunarım. İlçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.


  |  Bu haber 1536 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

KEL SEYMEN TEPESİ TURİZME AÇILIYOR

KEL SEYMEN TEPESİ TURİZME AÇILIYOR Milli Mücadele döneminde İnebolu’yu bombalayan Kılkış ve Panter zırhlılarına karşı ilçemizi savunan Türk birliğinin...

BİRİCİK KIZIM "AZRA'YA"...

BİRİCİK KIZIM Bir kız çocuğun varsa evin bahar bahçe...

KASTAMONU KAZANACAK...

KASTAMONU KAZANACAK... Salı günü akşam telefonum çaldı.

MADALYALARI TOPLADILAR

MADALYALARI TOPLADILAR Bursa’da düzenlenen Türkiye Masterler Salon Atletizm Şampiyonası 24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi.

ÖMER SEYFETTİN PANELİNE DAVET

ÖMER SEYFETTİN PANELİNE DAVET Ömer Seyfettin, Balıkesir Gönen’de 12 Mart 1884 de doğar. Asker olan babası iyi bir eğitim alması için 4 yaşında o...

İÇİMİZDEN BİRİ "TÜRKÂN ÖĞRETMEN"...

İÇİMİZDEN BİRİ Geçtiğimiz hafta gazetemizde yayınlanan "Öğretmen olmak, bir kalbe dokunmaktır" başlıklı köşe yazımı okuyanlardan o...

ÖĞRETMEN OLMAK, BİR KALBE DOKUNMAKTIR!

ÖĞRETMEN OLMAK, BİR KALBE DOKUNMAKTIR! Eminim ki; izleyen herkesin içini kıpır kıpır etti O Öğretmen...

"ZAFERİN RENGİ" VE İNEBOLU

Cuma günü çok yoğun bir gün geçirdim.

MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK FEDAKARLIK

MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK FEDAKARLIK İnebolu İlçe Müftülüğü’ne bağlı Ayşegül Öznam 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarını Filis...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:125402

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:110974

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:129906

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:116142

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign