İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
BELEDİYEDEN ARAÇ MUAYENE İSTASYONU İÇİN ARSA SATIŞITarih 03 Temmuz 2020, 08:51 Editör: Editör

BELEDİYEDEN ARAÇ MUAYENE İSTASYONU İÇİN ARSA SATIŞI

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İnebolu'nun yıllardır beklentisi olan ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen Araç Muayene İstasyonu'nun açılması şartıyla Yakaboyu Mahallesi İskelle Burnu mevkiindeki takribi 5 bin 500 metrekarelik arsayı açık ihale ile satışa çıkardıklarını açıkladı.

Belediye Başkanı Özay, gazetemize yaptığı açıklamada, AK Parti İlçe Başkanlığı görevine seçildiği günden bu güne kadar yaklaşık 3 yıldır İnebolu'ya Araç Muayene İstasyonu kazandırmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Belediye Başkanı seçildikten sonra konuyu takip ettiğini belirten Başkan Özay, "AK Parti İlçe Başkanı olduğumdan beri bu konuyla uğraşıyoruz. Belediye Başkanlığı nasip oldu. Söz verdiğimiz projelerin içinde araç muayene istasyonu da vardı. Araç muayene istasyonunu inşallah ilçemize kazandıracağız" dedi.

İHALE 14 TEMMUZ'TA

Mülkiyeti İnebolu Belediyesi'ne ait Yakaboyu Mahallesi İskelle Burnu mevkiinde bulunan takribi 5 bin 500 metrekarelik iki parsel arsayı "Araç Muayene İstasyonu" açılması şartıyla açık ihale ile satışa çıkardıklarını ifade eden Belediye Başkanı Özay, "14 Temmuz 2020 tarihinde Araç Muayene İstasyonu yeri ile ilgili ihalemizi inşallah yapacağız. İnşallah memleketimize İnebolu'daki sanayici esnafımıza ve diğer esnafa arkadaşlarımıza faydalı olacak. 14 Temmuz'dan sonra sürecin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağımızı belirtmek istiyorum" dedi.

YILLIK 60 BİN KİŞİ GELECEK

İnebolu ve çevre ilçelerden Araç Muayene İstasyonu'na yılda 60 bin kişinin gelmesinin beklendiğini belirten Belediye Başkanı Özay, "Yılda 60 bin civarında insanın araç muayene istasyonuna geleceğini tahmin ediyoruz. Bu ortalama ayda 5 bin kişi civarına tekabül ediyor. İnebolu'da fırıncısından lokantacısına, kahvehanecisinden tamircisine, bütün atölyelere bir katkı sağlayacak. Bunun yanında araç muayene istasyonunda personel istihdamı sağlayacak. Bu personeller ilçemizden alınacak" diye konuştu.

"HER ŞEYE MUHALEFET OLAN BİR GRUP VAR"

Yaptıkları hizmetlerin engellenmek istendiğini ifade eden Belediye Başkanı Özay şunları söyledi:

"Bu arada İnebolu'da her şeye muhalefet olan bir grup var. Bunu başka yerlere çekmek isteyecekler, memleketimize yapılan hizmetleri engellemek isteyecekler. Ben inanıyorum ki sanayici esnafımız da bu şekilde tevessül etmek isteyenlere gereken cevabı onlarla yaptığı işlerde gösterecektir. Buna kesinlikle inancım sonsuzdur. Kedi uzanamadığı ciğere mundar der. Biz ilçemize hizmet etmek istiyoruz. Bazıları gibi şahsımıza bir talebimiz şimdiye kadar olmadı. Bizim amacımız ilçemizin kalkınması, ilçemizin ileri gitmesi. Biz yapılamaz dedikleri karayolları otogar köprüsünün 20 Temmuz'da ihaleye çıkacağını açıkladık. İnanmıyorlardı, bizim arkadaşlarımızla iddiaya giriyorlardı. Allah'ın izniyle Karayolları Bölge Müdürlüğümüz tarafından ilanı yapıldı ve 20 Temmuz'da ihaleye çıkacak. Biz İnebolu Belediyesi, Meclisi, Encümeni ve Fen İşleri ve İmar Komisyonu ile beraber yaptığımız çalışma neticesinde Araç Muayene İstasyonu alanını da satışa hazır hale getirdik. İnşallah ilçemize hayırlı olacak, ilçemiz esnafını rahatlatacak ve piyasada hareket olacak."  |  Bu haber 13678 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

LATİF GÖKÇEN'DEN İSTİFA KARARI

LATİF GÖKÇEN'DEN İSTİFA KARARI İnebolu Belediye Meclis üyesi Latif Gökçen Belediye Meclis üyeliğinden istifa etti.

"KAHRAMAN İNEBOLU'MUZDA YİĞİTÇE HİZMET ETMEYE GELDİM"

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır Kocaköy Kaymakamlığından İnebolu Kaymakamlığına atanan Yasin Yunak'...

EVRENYE'NİN ASIRLIK KADINLAR PLAJI YENİLENDİ

EVRENYE'NİN ASIRLIK KADINLAR PLAJI YENİLENDİ İlçemize bağlı Evrenye Köyünün yaklaşık 100 yıllık Kadınlar Plajında bulunan sosyal tesis başta sona yenilenerek te...

KORONA BİTTİ Mİ?

KORONA BİTTİ Mİ? Yetkililer tarafından pandemi döneminde kritik virajlardan biri olarak görünen bayram tatili, belirli bölgelerde yı...

TÜRK KADINI KASTAMONU'DA SEMBOLLEŞMELİDİR

TÜRK KADINI KASTAMONU'DA SEMBOLLEŞMELİDİR Kadınlarımız için düşünülen her öneride Kastamonu'nun öncü olması gerektiğini düşünenlerdenim.

TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI

TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI İstanbul'dan İnebolu'ya gelen Bayraktar ailesi Araç-Kastamonu karayolunda trafik kazası geçirdi; kazada 1 k...

UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI

UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI İnebolu'da Extacy uyuşturucu hap satmak isteyen bir kişi suçüstü yakalandı.

HATIPBAĞI'NIN BİBERİ

HATIPBAĞI'NIN BİBERİ Tadı, kokusu,rengi ve kıvrım kıvrım oluşuydu onu diğerlerinden ayıran...

KORONALIDAN KAÇANLAR !

KORONALIDAN KAÇANLAR ! Ciddi bir imtihandan geçiyoruz...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:57584

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:45770

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:62686

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:50350

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign