İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
BAŞKENT ANKARA'YA EN YAKIN LİMANTarih 23 Kasım 2020, 10:45 Editör: Editör

BAŞKENT ANKARA'YA EN YAKIN LİMAN

Önceki hafta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ilimize gelmişti. Birçok ulaştırma yatırımını inceleyen bakanın yolu ilçemizden de geçti.

İlçemizin yıllardır büyük bir hevesle beklediği Kastamonu-İnebolu yolunda incelemelerde bulundu.Yaklaşık 39 kilometrelik bir çalışma alanı olan bu yatırım ilçemiz için büyük bir yatırım olacak.

Başlama aşamasından bu güne kadar birkaç kez duran çalışmalar,hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla hız kazanmıştı. Tünel çalışmaları devam eden projenin teslim tarihi 2023 olarak söylendi.

İnebolu ve çevre ilçelerdeki halk için önemli bir proje olan yol yapım çalışması, ekonomik olarak da büyük bir katkıda bulunacak.Hem turizm açısından hem de işgücü açısından katkıda bulunacağı düşünülüyor.

Kastamonu’ya gelen turist kafileleri artık rotalarına kolaylıkla İnebolu’yu da ekleyebilecek. Kastamonu’da bulunan bir iş için İnebolu’dan günübirlik git-gel yapma imkanı artacak.

Etkide bulunabilecek  bir başka konu ise Kastamonu Havalimanıdır. Özellikle Kastamonu merkezde oturanlar için büyük bir nimet olan havalimanı çevre ilçeler olan Devrekani,İhsangazi,Taşköprü,Daday ve Seydiler içinde ulaşım yakınlığı olduğu için kullanılırlığı yüksektir. İnebolu halkı için ise Kastamonu’ya toplu ulaşım araçlarıyla ortalama 2 saatte varılmasından olacak ki henüz beklenen kullanıma ulaşmadı. Bu projenin bu alanda da etkide bulunacağını düşünüyorum.

Biz genelde bu projenin sadece İnebolu’nun projesi olduğu düşüncesindeydik. Ama Bakan Karaismailoğlu’nun bölgeyi ziyaret ederken yaptığı açıklamaların, projenin sadece İnebolu için değil başta civar bölge olmak üzere tüm ülkeyi kapsadığını anlamış olduk.

Başkent Ankara’ya en yakın liman İnebolu’da bulunuyor. Bunun önemini ise sayısal olarak açıklamaya çalıştığımızda;deniz taşımacılığı havayolundan 14 kat daha ucuz. Karayolu taşımacılından 7 kat, demiryolundan ise 3,5 kat daha ucuz olduğu karşımıza çıkıyor. Ucuz olmasından dolayı da eğilimin arttığı denizyolu taşımacılığını sadece İnebolu ve Ankara üzerinde düşünelim. Ankara’da 10’dan fazla Organize Sanayi Bölgesi bulunuyor. Her biri onlarca firmaya ev sahipliği yapan ve devasa büyüklükte olan üslerdir.

Büyük bir çalışma sonucu liman şehri özelliğini kazanabilecek olan ilçemizi eğer doğru adımlar atılırsa güzel günler beklemektedir. Gelişmiş şehirlerin özelliklerinden olan ulaşım sorunumuzu hallettiğimiz zaman yeni projelere yönelmeli tıpkı bu çalışmada olduğu gibi ulusal yatırımları ilçemize, ilimize kazandırmalıyız.  |  Bu haber 15578 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

EMEKTAR USTALARIMIZ

EMEKTAR USTALARIMIZ Ömür dediğin nedir ki;

"ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

İnebolu Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, gazetemize iade- ziyarette bulundu.

WHATSAPP NE İSTİYOR?

WHATSAPP NE İSTİYOR? Yaklaşık bir haftadır gündemimizde bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın yeni üyelik sözleşmesi var....

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT Arkadaşım Eczacı Raif Kökten'in aracıyla ufak bir İnebolu turu yaparken koltuğun üzerinde öylece duran ve kapağ...

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ AK Parti Şişli İlçe Başkanlığına, İnebolulu hemşehrimiz Gökhan Yüksel seçildi.

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA İnebolu Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu satıcılarına bir dar...

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI Gençlik Spor Bakanlığı’nın bir hizmeti olan gençlik merkezleri ülkemizde 300’ün üzerindedir. Ge...

"HEM GÖNÜL HEM İŞ YAPAN KAYMAKAM OLARAK ANILABİLİRSEK NE MUTLU BİZE"

İlçemizde 7 Aralık 2020 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Selçuk Yosunkaya, Türkiye'nin İstiklal Madalyalı tek...

İLK İZLENİM...

İLK İZLENİM... Tarih 4 Ocak 2021...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:99916

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:88042

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:105268

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:92684

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign