İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
DR.SALİH OSMANOĞLU'NUN EVİ İNEBOLU VAKFI'NA BAĞIŞLANDITarih 11 Aralık 2020, 20:07 Editör: Editör

DR.SALİH OSMANOĞLU'NUN EVİ İNEBOLU VAKFI'NA BAĞIŞLANDI

İlçemize unutulmaz hizmetlerde bulunan hayırseverimiz merhum Dr. Salih Osmanoğlu'nun Camikebir Mahallesinde bulunan evi isteği doğrultusunda mirasçıları tarafından kurucusu olduğu İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı'na bağışlandı.

İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı kurucusu ve onursal başkanı Dr. Salih Osmanoğlu, Camikebir Mahallesi Düztarla mevkiinde bulunan evini Vakfa bağışlamak istemişti. 15 Haziran 2019 tarihinde kaybettiğimiz Dr. Salih Osmanoğlu'nun bu isteği mirasçıları tarafından yerine getirildi.

Tapu işlemleri tamamlanarak 1268 metrekare bahçe içindeki 2 katlı ev bahçesi hibe yolu İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı'na devredildi. Binanın misafirhane olarak kullanılmak üzere dizayn edilmesi planlanıyor.

İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Esra Söylemezoğlu, yaptığı açıklamada, babası Dr. Salih Osmanoğlu'nun isteği doğrultusunda Vakfa devri gerçekleştirilen evin misafirhane olarak kullanılmasının amaçlandığını belirterek, "Hayırlı olsun, evin anılarıyla yaşamasını ve tüm İnebolu sevdalılarına hizmet etmesini arzu ediyoruz. Babamın çok arzu ettiği bir şeyi yerine getirmenin mutluluğunu ve huzurunu taşıyoruz. Sağlıkla, iyi günlerde evin açılışını yapacağımız günlerin heyecanı başladı" dedi.  |  Bu haber 24110 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ŞİFA AYI RAMAZAN'A GİRERKEN

ŞİFA AYI RAMAZAN'A GİRERKEN Mübarek ve faziletli bir ayın, Kur’an ve oruç ayının rahmet gölgesi üzerimize düşmüş bulunuyor.

HACI HASAN KURU

HACI HASAN KURU İnebolu'da bir döneme damgasını vuran, renkli bir kişilikti O...

MUTLULUĞU PAYLAŞMAK

MUTLULUĞU PAYLAŞMAK Geçtiğimiz hafta Cuma günü dağıtımı yapılıp okuyucuya ulaştırılan gazeteniz Yeni İnebolu'yu eline alıp "İKİ Y...

KUR'AN KURSU İÇİN ARSA BAĞIŞI

KUR'AN KURSU İÇİN ARSA BAĞIŞI Mevcut Kuran Kursu'nun fiziki şartlarının uygun olmaması nedeniyle İnebolu İlçe Müftüsü Telat Ergin'in yeni...

ÇÖP TOPLAMA İŞİNE 1 ŞOFÖR, 2 İŞÇİ ALINACAK

ÇÖP TOPLAMA İŞİNE 1 ŞOFÖR, 2 İŞÇİ ALINACAK İnebolu Köylere Hizmet Götürme Birliği, 9 ay süreyle çöp toplama işinde çalıştırılmak üzere İşkur aracılığıyla 1 şo...

İKİ YÜZ ELLİ'NCİ YAZI

İKİ YÜZ ELLİ'NCİ YAZI Rüyamda görsem inanmazdım...

100. YILA BÜYÜK HAZIRLIK

100. YILA BÜYÜK HAZIRLIK 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günümüzün 100. yıl dönümü, oldukça zengin ve renkli etkinliklere sahne olacak.

BÖYLE İNSANLAR DA VAR MIYMIŞ ?

BÖYLE İNSANLAR DA VAR MIYMIŞ ? Her birimiz gün içinde değişik olaylara şahit olur, bazen üzerinde durur, bazen ise hemen unuturuz.

PROFESÖR DOKTOR NURAN TAŞLIGİL

PROFESÖR DOKTOR NURAN TAŞLIGİL Hayatlara dokunan ve çok güzel bir kültür hizmeti sunan, renkli kişiliklerin, ustaların ve en önemlisi "İnebolu değ...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:117524

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:105406

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:122786

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:110112

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign