İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACITarih 09 Ocak 2021, 17:29 Editör: Editör

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI

Gençlik Spor Bakanlığı’nın bir hizmeti olan gençlik merkezleri ülkemizde 300’ün üzerindedir. Gençlerin daha verimli zaman geçirmesi için ve onlara çeşitli eğitimlerin bu kanal üzerinden verilmesi adına bir kolaylık sağlamaktadır.

Çeşitli belediyelere baktığımızda genel olarak yer tahsisi ve bina yapımı gibi çalışmaları yapıp Gençlik Spor Bakanlığı’na verdiği görülüyor.

Kastamonu’da birkaç tane gençlik merkezi bulunuyor. Merkez, Bozkurt, Tosya ve  bildiğim kadarıyla da Devrekani Belediyesi’nin de bir projesi olan gençlik merkezinde çalışmalarda sona gelindi.

İlçemizde hepimizin de bileceği üzere çeşitli liseler bulunuyor. Bu liselerden dolayı gençlik merkezi sadece İnebolu’nun değil Kastamonu’nun bir ihtiyacı haline dönüşüyor. Çünkü çevre ilçelerden oldukça fazla öğrenci İnebolu’da buluşuyor.

Denizcilik, Kız Meslek, Endüstri Meslek, Turizm, Sağlık Meslek, Ticaret, Anadolu ve son olarak Fuat Sezgin. Göründüğü üzere ilçemiz Kastamonu’nun eğitim üslerinden biri halinde.

Gençlik merkezleri sadece liselerin de değil ilkokul ve ortaokuldakilerin de faydalanabileceği bir projedir.

Gençlik merkezleri bir çok çalışmayı tek bir çatı altında buluşturma imkanı sağlıyor. Sadece eğlence amaçlı değil eğitim için de önemli bir görevi bulunuyor. Özellikle kodlama gibi eğitimlerle ilçemizdeki gençlerin bir nebze de olsa büyükşehirlerde yaşayan akranlarıyla fırsat eşitliğini sağlaması için önemli bir etkendir.

Gençlik merkezlerinin binlerce faaliyette bulunabiliyor. Kodlamadan bağlamaya, resim çizmekten kitap okuma halkalarına, gezilerden ebru sanatına kadar bir sürü faaliyeti tek bir çatı altında toplama imkanını bizlere sunuyor.

Yatırımın en güzeli gençlere olan yatırımdır. Gençlik merkezleri de bunun bir aracıdır. Hem İnebolu’nun gençleri için hem de okullar açıldığı zaman çevre ilçelerden gelecek olan gençler için zamanlarını faydalı geçirebilecekleri bir yatırım da bunların en işlevsellerinden biri olacaktır.

Yapıldığı zaman hiç şüphesiz büyük katkı sağlayabileceği kesin olan bu yapıya isim önerim ise İnebolu gençliğine en büyük örnek olan Şerife Bacı’dır. Genç yaşında vatan müdafaasında yer edinen Şerife Bacı’nın isminin bir gençlik merkezinde yaşatılması o projenin önemini daha da arttıracaktır.  |  Bu haber 21988 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ŞİFA AYI RAMAZAN'A GİRERKEN

ŞİFA AYI RAMAZAN'A GİRERKEN Mübarek ve faziletli bir ayın, Kur’an ve oruç ayının rahmet gölgesi üzerimize düşmüş bulunuyor.

HACI HASAN KURU

HACI HASAN KURU İnebolu'da bir döneme damgasını vuran, renkli bir kişilikti O...

MUTLULUĞU PAYLAŞMAK

MUTLULUĞU PAYLAŞMAK Geçtiğimiz hafta Cuma günü dağıtımı yapılıp okuyucuya ulaştırılan gazeteniz Yeni İnebolu'yu eline alıp "İKİ Y...

KUR'AN KURSU İÇİN ARSA BAĞIŞI

KUR'AN KURSU İÇİN ARSA BAĞIŞI Mevcut Kuran Kursu'nun fiziki şartlarının uygun olmaması nedeniyle İnebolu İlçe Müftüsü Telat Ergin'in yeni...

ÇÖP TOPLAMA İŞİNE 1 ŞOFÖR, 2 İŞÇİ ALINACAK

ÇÖP TOPLAMA İŞİNE 1 ŞOFÖR, 2 İŞÇİ ALINACAK İnebolu Köylere Hizmet Götürme Birliği, 9 ay süreyle çöp toplama işinde çalıştırılmak üzere İşkur aracılığıyla 1 şo...

İKİ YÜZ ELLİ'NCİ YAZI

İKİ YÜZ ELLİ'NCİ YAZI Rüyamda görsem inanmazdım...

100. YILA BÜYÜK HAZIRLIK

100. YILA BÜYÜK HAZIRLIK 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günümüzün 100. yıl dönümü, oldukça zengin ve renkli etkinliklere sahne olacak.

BÖYLE İNSANLAR DA VAR MIYMIŞ ?

BÖYLE İNSANLAR DA VAR MIYMIŞ ? Her birimiz gün içinde değişik olaylara şahit olur, bazen üzerinde durur, bazen ise hemen unuturuz.

PROFESÖR DOKTOR NURAN TAŞLIGİL

PROFESÖR DOKTOR NURAN TAŞLIGİL Hayatlara dokunan ve çok güzel bir kültür hizmeti sunan, renkli kişiliklerin, ustaların ve en önemlisi "İnebolu değ...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:117522

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:105404

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:122784

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:110110

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign