İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACITarih 09 Ocak 2021, 17:29 Editör: Editör

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI

Gençlik Spor Bakanlığı’nın bir hizmeti olan gençlik merkezleri ülkemizde 300’ün üzerindedir. Gençlerin daha verimli zaman geçirmesi için ve onlara çeşitli eğitimlerin bu kanal üzerinden verilmesi adına bir kolaylık sağlamaktadır.

Çeşitli belediyelere baktığımızda genel olarak yer tahsisi ve bina yapımı gibi çalışmaları yapıp Gençlik Spor Bakanlığı’na verdiği görülüyor.

Kastamonu’da birkaç tane gençlik merkezi bulunuyor. Merkez, Bozkurt, Tosya ve  bildiğim kadarıyla da Devrekani Belediyesi’nin de bir projesi olan gençlik merkezinde çalışmalarda sona gelindi.

İlçemizde hepimizin de bileceği üzere çeşitli liseler bulunuyor. Bu liselerden dolayı gençlik merkezi sadece İnebolu’nun değil Kastamonu’nun bir ihtiyacı haline dönüşüyor. Çünkü çevre ilçelerden oldukça fazla öğrenci İnebolu’da buluşuyor.

Denizcilik, Kız Meslek, Endüstri Meslek, Turizm, Sağlık Meslek, Ticaret, Anadolu ve son olarak Fuat Sezgin. Göründüğü üzere ilçemiz Kastamonu’nun eğitim üslerinden biri halinde.

Gençlik merkezleri sadece liselerin de değil ilkokul ve ortaokuldakilerin de faydalanabileceği bir projedir.

Gençlik merkezleri bir çok çalışmayı tek bir çatı altında buluşturma imkanı sağlıyor. Sadece eğlence amaçlı değil eğitim için de önemli bir görevi bulunuyor. Özellikle kodlama gibi eğitimlerle ilçemizdeki gençlerin bir nebze de olsa büyükşehirlerde yaşayan akranlarıyla fırsat eşitliğini sağlaması için önemli bir etkendir.

Gençlik merkezlerinin binlerce faaliyette bulunabiliyor. Kodlamadan bağlamaya, resim çizmekten kitap okuma halkalarına, gezilerden ebru sanatına kadar bir sürü faaliyeti tek bir çatı altında toplama imkanını bizlere sunuyor.

Yatırımın en güzeli gençlere olan yatırımdır. Gençlik merkezleri de bunun bir aracıdır. Hem İnebolu’nun gençleri için hem de okullar açıldığı zaman çevre ilçelerden gelecek olan gençler için zamanlarını faydalı geçirebilecekleri bir yatırım da bunların en işlevsellerinden biri olacaktır.

Yapıldığı zaman hiç şüphesiz büyük katkı sağlayabileceği kesin olan bu yapıya isim önerim ise İnebolu gençliğine en büyük örnek olan Şerife Bacı’dır. Genç yaşında vatan müdafaasında yer edinen Şerife Bacı’nın isminin bir gençlik merkezinde yaşatılması o projenin önemini daha da arttıracaktır.  |  Bu haber 4500 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

EMEKTAR USTALARIMIZ

EMEKTAR USTALARIMIZ Ömür dediğin nedir ki;

"ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

İnebolu Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, gazetemize iade- ziyarette bulundu.

WHATSAPP NE İSTİYOR?

WHATSAPP NE İSTİYOR? Yaklaşık bir haftadır gündemimizde bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın yeni üyelik sözleşmesi var....

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT Arkadaşım Eczacı Raif Kökten'in aracıyla ufak bir İnebolu turu yaparken koltuğun üzerinde öylece duran ve kapağ...

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ AK Parti Şişli İlçe Başkanlığına, İnebolulu hemşehrimiz Gökhan Yüksel seçildi.

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA İnebolu Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu satıcılarına bir dar...

"HEM GÖNÜL HEM İŞ YAPAN KAYMAKAM OLARAK ANILABİLİRSEK NE MUTLU BİZE"

İlçemizde 7 Aralık 2020 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Selçuk Yosunkaya, Türkiye'nin İstiklal Madalyalı tek...

İLK İZLENİM...

İLK İZLENİM... Tarih 4 Ocak 2021...

MUSTAFA TUNÇ ANKARA'YA ATANDI

MUSTAFA TUNÇ ANKARA'YA ATANDI İnebolu Meteoroloji Müdürlüğünde 2 yıl müdür vekilliği olmak üzere 15 yıl görev yapan Mustafa Tunç Ankara'ya at...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:99914

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:88040

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:105266

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:92682

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign