İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
BEYOĞLU'NDAKİ İNEBOLU SOKAĞITarih 29 Ocak 2021, 09:25 Editör: Editör

BEYOĞLU'NDAKİ İNEBOLU SOKAĞI

Geçtiğimiz günlerde gazetemizin dikkat çektiği bir konunun, kısa süre içinde çözüme kavuştuğuna hep birlikte şahit olduk.

Beyoğlu’ndaki İnebolu Sokağındaki kısaca ilçemizi tanıtan ve istiklal madalyasına dikkat çekilen tabela artık  yerinde değildi. Bu durumu öğrenen Kadir abi çözüme ulaşması için sosyal medya hesabından şöyle bir paylaşım yapmıştı:

“İstanbul'un en güzel semtlerinden olan Kabataş'ta bulunan İnebolu Sokağı'na İnebolu Belediyesi tarafından 2005 yılında asılan "İNEBOLU İSTİKLAL MADALYALI ŞEHİR" tabelasının yerinde olmadığını öğrendim. Düştü mü, yoksa kaldırıldı mı bilmiyorum. İnşallah yenisi en kısa zamanda yaptırılıp aynı yere asılır.”

Bu paylaşım özellikle İstanbul’daki hemşerilerimiz tarafından üzüntüyle karşılanmıştı. Ama mesaj gereken yerlere ulaşmış olacak ki 1 hafta sonra öğrendiğimiz de tabelanın yenisi asılmak için kaldırıldığı yerine Adem Salcıoğlu’nun tasarlandığı tabelanın takılacağı öğrenildi.

Tabelanın sağ tarafında kısaca İstiklal Madalyasını neden hak ettiğimizi, hangi kahramanlıklar sergilediğimizi açıklarcasına bir metin bulunuyor. Sol tarafta ise  Atatürk’ün 1924 yıllı imzasıyla birlikte İstiklal Madalyası Vesikası, altında “Gözüm Sakarya’da kulağım İnebolu’da” sözü bulunuyor. Ortada ise hem Şerife Bacı’nın hem de İstiklal Madalyamızın bir kabartması yer alıyor.

Cuma günü(29 Ocak 2021) gerçekleştirilmesi planlanan tören, belediye başkanı Mustafa Huner Özay’ın da İstanbul’da bulunması sebebiyle daha güzel şekilde gerçekleşmesinin önünü açtı. Osmanlı’nın ilk belediyesi Beyoğlu’nun belediye başkanı Haydar Ali Yıldız’ın da törene katılacağı öğrenildi.

Şimdi bu konuya manevi yönden değil biraz da maddi yönden bakacak olursak; Beyoğlu İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri. Haliyle de en turistik yerlerin başında geliyor. Kabataş iskelesinin önünden geçen caddenin bir arka sokağında bulunan İnebolu Sokağının önünden günde yüzlerce insan geçiyor. Normal olarak yüzlerce insan da İnebolu’yu tanıyor. Bir sokağa verilen isim sonuç olarak sürekli bir şekilde tanıtımımızı yapmayı sağlıyor.

Batı Karadeniz olarak hepimizin ortak sorunu reklamımızı yapamamak olduğunu biliyoruz. Onca güzelliğe rağmen bir tanıtımda bulunamamak, onları kullanamamak aslında onlara sahip olmamak anlamına da çıkabiliyor. İşte bu törenle birlikte orada dağıtılması muhtemel bir meşhur İnebolu helvamız, belediye başkanımızın davetliler önünde yapacağı güzel bir konuşma bizim için en güzel tanıtımlardan bir tanesi olacaktır. Sosyal medyanın da önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Haydar Ali Yıldız sosyal medyayı iyi kullanan başkanlardan bir tanesi. Onun sosyal medya hesabından yapacağı bir paylaşım da yine ufakta olsa bir tanıtım yolu açmaktadır.

Bir tabela asma töreninin bu kadar kapsamlı olmasında İnebolulu hemşerilerimizin büyük bir payı olduğunu da düşünüyorum. Bizleri en güzel bir şekilde temsil ettikleri için de teşekkür ediyorum. Aynı zamanda yerel bir gazetenin bulunduğu coğrafyaya nasıl hizmet etmesi gerektiğini de gazetemizin bu durumu gündeme taşıyarak görevini yerine getirdiğini de düşünüyorum.  |  Bu haber 18418 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İZZET KÖSEM'İN ARDINDAN

İZZET KÖSEM'İN ARDINDAN 2-3 yıldır işyerime sık gelişiyle oluştu dostluğumuz.

MEHMET ERCANKAL'A TEŞEKKÜR PLAKETİ

MEHMET ERCANKAL'A TEŞEKKÜR PLAKETİ İnebolu Şoförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Sıtkı Ercankal, yaklaşık 50 yıldır sürdürdüğü taksicilik mesleğinde dür...

İNEBOLU OLMASAYDI, SAKARYA ZAFERİ OLUR MUYDU?

İNEBOLU OLMASAYDI, SAKARYA ZAFERİ OLUR MUYDU? Bugün dersimiz tarih...

İNEBOLU BELEDİYESİ'NDEN DOĞALGAZ KARARI

İNEBOLU BELEDİYESİ'NDEN DOĞALGAZ KARARI İnebolu Belediye Meclisi, ilçemize doğalgaz arzının sağlanması için Kargaz firmasının taleplerinin karşılanmasına o...

ALLAH RIZASI İÇİN

ALLAH RIZASI İÇİN Sadece benim dikkatimi çektiğini sanmıyorum !

TEŞEKKÜRLER YUSUF KURTOĞLU

TEŞEKKÜRLER YUSUF KURTOĞLU Caddemizde sessiz sedasız bir işyeri kapandı geçtiğimiz günlerde...

UNUTMAYALIM, DERS ÇIKARALIM!

UNUTMAYALIM, DERS ÇIKARALIM! Geçen haftaki yazımızda “Sel İnebolu’yu teyet geçti” dedik.

SEL İNEBOLU'YU TEĞET GEÇTİ...

SEL İNEBOLU'YU TEĞET GEÇTİ... 11 Ağustos 2021 Çarşamba...

Renklerle Dans; BEYHAN TUNOĞLU

Renklerle Dans; BEYHAN TUNOĞLU Dün bir açılış gerçekleşti.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:119062

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:106354

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:124038

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:111202

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign