İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
BEYOĞLU'NDAKİ İNEBOLU SOKAĞITarih 29 Ocak 2021, 09:25 Editör: Editör

BEYOĞLU'NDAKİ İNEBOLU SOKAĞI

Geçtiğimiz günlerde gazetemizin dikkat çektiği bir konunun, kısa süre içinde çözüme kavuştuğuna hep birlikte şahit olduk.

Beyoğlu’ndaki İnebolu Sokağındaki kısaca ilçemizi tanıtan ve istiklal madalyasına dikkat çekilen tabela artık  yerinde değildi. Bu durumu öğrenen Kadir abi çözüme ulaşması için sosyal medya hesabından şöyle bir paylaşım yapmıştı:

“İstanbul'un en güzel semtlerinden olan Kabataş'ta bulunan İnebolu Sokağı'na İnebolu Belediyesi tarafından 2005 yılında asılan "İNEBOLU İSTİKLAL MADALYALI ŞEHİR" tabelasının yerinde olmadığını öğrendim. Düştü mü, yoksa kaldırıldı mı bilmiyorum. İnşallah yenisi en kısa zamanda yaptırılıp aynı yere asılır.”

Bu paylaşım özellikle İstanbul’daki hemşerilerimiz tarafından üzüntüyle karşılanmıştı. Ama mesaj gereken yerlere ulaşmış olacak ki 1 hafta sonra öğrendiğimiz de tabelanın yenisi asılmak için kaldırıldığı yerine Adem Salcıoğlu’nun tasarlandığı tabelanın takılacağı öğrenildi.

Tabelanın sağ tarafında kısaca İstiklal Madalyasını neden hak ettiğimizi, hangi kahramanlıklar sergilediğimizi açıklarcasına bir metin bulunuyor. Sol tarafta ise  Atatürk’ün 1924 yıllı imzasıyla birlikte İstiklal Madalyası Vesikası, altında “Gözüm Sakarya’da kulağım İnebolu’da” sözü bulunuyor. Ortada ise hem Şerife Bacı’nın hem de İstiklal Madalyamızın bir kabartması yer alıyor.

Cuma günü(29 Ocak 2021) gerçekleştirilmesi planlanan tören, belediye başkanı Mustafa Huner Özay’ın da İstanbul’da bulunması sebebiyle daha güzel şekilde gerçekleşmesinin önünü açtı. Osmanlı’nın ilk belediyesi Beyoğlu’nun belediye başkanı Haydar Ali Yıldız’ın da törene katılacağı öğrenildi.

Şimdi bu konuya manevi yönden değil biraz da maddi yönden bakacak olursak; Beyoğlu İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri. Haliyle de en turistik yerlerin başında geliyor. Kabataş iskelesinin önünden geçen caddenin bir arka sokağında bulunan İnebolu Sokağının önünden günde yüzlerce insan geçiyor. Normal olarak yüzlerce insan da İnebolu’yu tanıyor. Bir sokağa verilen isim sonuç olarak sürekli bir şekilde tanıtımımızı yapmayı sağlıyor.

Batı Karadeniz olarak hepimizin ortak sorunu reklamımızı yapamamak olduğunu biliyoruz. Onca güzelliğe rağmen bir tanıtımda bulunamamak, onları kullanamamak aslında onlara sahip olmamak anlamına da çıkabiliyor. İşte bu törenle birlikte orada dağıtılması muhtemel bir meşhur İnebolu helvamız, belediye başkanımızın davetliler önünde yapacağı güzel bir konuşma bizim için en güzel tanıtımlardan bir tanesi olacaktır. Sosyal medyanın da önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Haydar Ali Yıldız sosyal medyayı iyi kullanan başkanlardan bir tanesi. Onun sosyal medya hesabından yapacağı bir paylaşım da yine ufakta olsa bir tanıtım yolu açmaktadır.

Bir tabela asma töreninin bu kadar kapsamlı olmasında İnebolulu hemşerilerimizin büyük bir payı olduğunu da düşünüyorum. Bizleri en güzel bir şekilde temsil ettikleri için de teşekkür ediyorum. Aynı zamanda yerel bir gazetenin bulunduğu coğrafyaya nasıl hizmet etmesi gerektiğini de gazetemizin bu durumu gündeme taşıyarak görevini yerine getirdiğini de düşünüyorum.  |  Bu haber 17662 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İHH İNEBOLU'DA 150 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRDI

İHH İNEBOLU'DA 150 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRDI İHH İnsani Yardım Vakfı, İnebolu'nun 50 köyünde ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve nakit yardımında bulundu.

HAYIR İNSANI TUNCA DARTAR

HAYIR İNSANI TUNCA DARTAR Güzel insandı Tunca abi...

KANSER HASTASI ERSİN ALAGÖZ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

KANSER HASTASI ERSİN ALAGÖZ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI Genç hemşehrimiz Ersin Alagöz'ün (34) acılarla geçen yaşam hikayesine yeni bir halka daha eklendi.

BEN KASTAMONU'YUM

BEN KASTAMONU'YUM Karadeniz'in dalgalı sularında ışığını arayan eski bir gemi.

EVDEN ÇIKAMAYANLARIN TEMEL İHTİYAÇLARINI VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU KARŞILAYACAK

EVDEN ÇIKAMAYANLARIN TEMEL İHTİYAÇLARINI VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU KARŞILAYACAK Türkiye genelinde artan koronavirüs vakalarının önüne geçmek için Ramazan Bayramı'nı da kapsayacak şekilde 17 g...

SAMATYALI OĞLU SÜLEYMAN REİS

SAMATYALI OĞLU SÜLEYMAN REİS Doğum tarihi:1846

İNEBOLU MÜFTÜLÜĞÜ 300 AİLEYE GIDA YARDIMI ULAŞTIRDI

İNEBOLU MÜFTÜLÜĞÜ 300 AİLEYE GIDA YARDIMI ULAŞTIRDI Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İnebolu Şubesi Ramazan ayı dolayısıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi v...

"İNEBOLU'YA ISINAMADIM" DEYİNCE !

Bir kaç gün önce hazırladığı lahmacun içi ile işyerime gelip lahmacun yaptıran bir kamu personelinin İnebolu'ya...

İNEBOLU TERSANESİ'NDEN ÇOCUKLARA HEDİYE

İNEBOLU TERSANESİ'NDEN ÇOCUKLARA HEDİYE İnebolu Tersanesi’nin katkılarıyla çocuklara “Maske-Mesafe-Temizlik” kurallarını anla...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:117910

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:105690

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:123176

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:110446

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign