İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
İNEBOLU'NUN KALBİ DEPREM BÖLGESİNDETarih 17 Şubat 2023, 21:03 Editör: Editör

İNEBOLU'NUN KALBİ DEPREM BÖLGESİNDE

İnebolu Kaymakamlığı ve İnebolu Belediyesi’nin koordinesinde depremzede vatandaşlarımız için başlatılan kampanya kapsamında gıda ve yardım malzemelerinden oluşan 3 tır ile yakacak odun yüklü 5 tır deprem bölgesine ulaştırıldı.

Toplanan yardım malzemelerinden oluşan 3’üncü tır Hatay’ın Antakya ilçesine gönderildi.

25 Ağustos Spor Salonu’nda toplanan yardım malzemeleri, kamu kurumu personelleri ve gönüllülerin katılımıyla elden ele taşınarak tıra yüklendi. Hafta sonu olmasına rağmen yoğun katılımla tıra yüklenen malzemeler daha sonra Hatay’a gönderildi.

İnebolu’dan deprem bölgesine gönderilen 3. yardım tırının uğurlanmasında bir konuşma yapan Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, tarihimizde son 100 yılın en büyük afetiyle karşı karşıya kaldığımızı söyledi.

Böyle bir çaplı bir afeti gene el birliğiyle bütün Türkiye’nin gücünü birleştirerek aşabileceğimizi belirten Kaymakam Baycar, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi biz de bu afetin yaralarının sarılması noktasında elimizden gelen desteği vereceğiz, veriyoruz. İnebolu’dan sayın  Valimizin başkanlığında başlatılan Kastamonu çapındaki kampanyaya ilçemiz olarak elimizden gelen desteği veriyoruz. Bugün gıda, hijyen, giyim, battaniye, ısıtıcı vesaire gibi yardımlardan oluşan üçüncü tırımızı gönderiyoruz. Tırımız inşallah Hatay Antakya istikametine gidecek. Orada ihtiyaç olduğu iletildi bizlere Sayın Valimiz tarafından. Bunun dışında 3 tırımızdan başta 2 tır da odun ve kömürden müteşekkil olan Göçkün muhtarımızın organize ettiği tırlarımızı da gönderdik. Onların da yerine ulaştığı bilgisi geldi” dedi.

“İNEBOLU’NUN KALBİ DEPREM BÖLGESİNDE”

Münferit yardım malzemelerinin de deprem bölgesine ulaştırılmaya çalışıldığını belirten Kaymakam Baycar şunları söyledi:

“Rabbim bir daha tekrarını yaşatmasın. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz, yaralılara da Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Biz yanlarındayız. Bedenen fiziken buradayız ama kalben emin olun bütün Türkiye’deki vatandaşlarımızın olduğu gibi İnebolu’nun da kalbi, gönlü, yüreği Kahramanmaraş’ta, Antep’te, Diyarbakır’da, Kilis’te, Adıyaman’da, Osmaniye’de. İnşallah bunun da üstesinden geleceğiz. Yaralı saracağız.  Eksi 20’ye yaklaşan soğukta mucize kurtuluşlar çıkıyor, bebekler çıkıyor, bunun bilimsel olarak izahı mümkün değil. Ama bunlar bir mucize. Vatandaşlarımıza da moral ve motivasyon oluyor. Bizleri de kamçılıyor bunlar. Daha fazla yardım etmek istiyoruz. Elimizden geleni zorluyoruz. Ben hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Burada tüm İnebolu var, belediye personelimize, kolluk kuvvetlerimiz emniyet, jandarma, sahil güvenliğimize, vakıf çalışanlarımıza, öğretmenlerimize, muhtarlarımıza, imamlarımıza, vatandaşlarımıza, 7’den 70’e çocuklarımıza, gençlerimize, hep içerde şahit olduk arabayı tutmuş bir şeyler yapmaya gayret ediyorlar. Biz böyle bir milletiz.”

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay da konuşmasında, “Kaymakamlıkla Belediyemizin ortak çalışması sonucu halkımızın teveccühleriyle topladığımız üçüncü tırımız da hazır. Allah’ın izniyle ihtiyaç sahibi arkadaşlarımıza kardeşlerimize gönderiyoruz. Hatay ilçesine göndereceğiz üçüncü tırımızı. Allah yardım edenlerden razı olsun. İnşallah vatanımıza, milletimize böyle acılar bir daha göstermesin. İlçemize de yavaş yavaş afetzedelerden gelmeye başlıyor insanlar.   Onlara da elimizden geldiğince yardım edeceğiz. Yardımları toplamaya devam edeceğiz. Halkımıza sağduyularından dolayı, emniyet güçlerine, jandarmamıza, polisimize, belediye personelimize, öğretmenlerimize, tüm halkımıza, ayrıyeten tek tek teşekkür ediyorum. Sağolsunlar varolsunlar, Allah razı olsun hepinizden. İnşallah Allah bir daha milletimize böyle bir acı göstermesin. El birliğiyle bunun da altından daha güçlü olarak kalkacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İlçe Müftüsü İsmet Ataç’ın konuşmasının ardından 3. yardım tırı yola çıktı.


  |  Bu haber 862 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

KEMER KÖPRÜ YAPMAK İÇİN MİMAR SİNAN'I MEZARDAN MI KALDIRALIM?

KEMER KÖPRÜ YAPMAK İÇİN MİMAR SİNAN'I MEZARDAN MI KALDIRALIM? Sözümüz geçmedi...

GENÇ ORMANCILARA EĞİTİM VERİLDİ

GENÇ ORMANCILARA EĞİTİM VERİLDİ Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünce, son dönemde orman teşkilatına katılan işçi personelin eğitilmesi amacıyla düzen...

İNEBOLU'NUN KORKULU RÜYASI; TERMİNAL KÖPRÜSÜ

İNEBOLU'NUN KORKULU RÜYASI; TERMİNAL KÖPRÜSÜ 5 Haziran 2023 tarihi, diğer sel felaketlerinin tarihiyle birlikte kayıtlarda yerini aldı.

KATİL ARILARLA MÜCADELE BAŞLADI

KATİL ARILARLA  MÜCADELE BAŞLADI İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü, ilçemizde kestane rekoltesini düşüren gal arısıyla mücadele amacıyla laboratuvarda...

İNEBOLU KADINLARI BAŞARIR

İNEBOLU KADINLARI BAŞARIR 15 Kasım 2019 tarihli köşe yazımı " İSTİKLÂL YOLU KADINLAR KOOPERATİFİ" başlığıyla kaleme almış ve yetkililere ses...

İNEBOLU'NUN YÖRESEL LEZZETLERİ

İNEBOLU'NUN YÖRESEL LEZZETLERİ Her yörenin kendine has, yeme­­ içme alışkanlığı geçmişten geleceğe uzanan yemek kültürü vardır. Bu geleneğim...

İNEBOLU'DA ARKEOLOJİK TOPLU MEZAR BULUNDU

İNEBOLU'DA ARKEOLOJİK TOPLU MEZAR BULUNDU İlimizde 18-24 Mayıs Müzeler Haftası etkinlikleri kapsamında Rıfat İlgaz Kültür Merkezi'nde konferans düzenlend...

SAHİLİN VERGİ ŞAMPİYONU BU YIL DA SÜŞEM OLDU

SAHİLİN VERGİ ŞAMPİYONU BU YIL DA SÜŞEM OLDU Kastamonu sahil ilçelerin kurumlar vergisi şampiyonu bu yıl da değişmedi.

KARADENİZ'İN GELECEĞİ MEÇHULE GİDİYOR

KARADENİZ'İN GELECEĞİ MEÇHULE GİDİYOR İnebolu'da yaşayan herkes Karadeniz'e aşıktır...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:123726

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:109508

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:128092

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:114676

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign