İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
Tarih 19 Ocak 2024, 16:44 Editör: Editör

"ÇILGIN İNEBOLULU" KENDİ KANOSUNU KENDİ YAPTI

Kano sporcusu hemşehrimiz Ahmet Ergün, kendi imkanlarıyla yapımına başladığı kanoyu tamamlayarak suyla buluşturdu.

Milli Mücadele yıllarında Karadeniz’de cephane sevkiyatını canlandırmak amacıyla İstanbul’dan kano ile yola çıkan Ahmet Ergün ve Keremhan Kara, 15 gün kürek çekerek 9 Haziran 2022’de İnebolu’ya ulaşmayı başarmıştı.

Karadeniz’in hırçın dalgalarını dize getiren İnebolu’nun kahraman kayıkçılarının izinde gösterdikleri azim ve heyecanla küreklere asılan iki arkadaş 18 Mart Şehitler Gününde de İstanbul’dan Çanakkale’ye kano ile yolculuk yapmışlardı.

“Çılgın İnebolulu” Ahmet Ergün bu kez bir başarıya daha imza atarak kendi kanosunu kendi yaptı. Yüksek maliyeti nedeniyle kendisine bir kano yapmaya karar veren Ergün, 5 Aralık 2023’te başladığı çalışmayı yaklaşık 40 gün içinde tamamladı.

İstanbul Küçükçekmece’deki atölyesinde 3 mm okume marin kontrplak ve epoksi kullanarak yaptığı 5,20 metre boyunda 52 cm eninde ve 12,5 kg ağırlığındaki kano denizle buluştu.

ESKİMO TASARIMI

Ahmet Ergün, yaptığı kanoda “shrike kayak” modelini kullandığını ve Batı Grönland’da Eskimolar tarafından açık denizlerde fok balığı avlamak için yapılmış bir kayaktan esinlendiğini söyledi.

Kano yapımında istediği sonucu elde etmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Ahmet Ergün, “Yapmış olduğum ahşap kano projemde bana desteğini esirgemeyen Başar Titiz başta olmak üzere, Tarkan Gürler, Keremhan Kara, Yurdagül Dağlar, Scooby firmasının sahibi Recep Aydın ve Yeni İnebolu gazetesi sahibi Kadir Yıldırım’a desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.  |  Bu haber 1054 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

KAZANAN İNEBOLU OLUYOR!

KAZANAN İNEBOLU OLUYOR! İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar istiyor, arzuluyor, çalışıyor, çabalıyor ve kurumları harekete geçiriyor...

TURİZM KENTİ İNEBOLU

TURİZM KENTİ İNEBOLU Başlığı okuyan her bireyin aklından geçeni ya da neler söyleyeceğini kestirmek çok da zor olmasa gerek.

İNEBOLU ORMAN İŞLETMESİ GİDİLMEDİK YER, BAKILMADIK ORMAN BIRAKMAYACAK

İNEBOLU ORMAN İŞLETMESİ GİDİLMEDİK YER, BAKILMADIK ORMAN BIRAKMAYACAK Geçen yılı yatırım ve bakım çalışmalarında hedeflerinin üzerinde tamamlayan İnebolu Orman İşletmesi 2024 yılına da ...

İNEBOLU'DA 100 BİN FİDE DAĞITILDI

İNEBOLU'DA 100 BİN FİDE DAĞITILDI İnebolu’yu seracılığın merkezi haline getirmek için proje üstüne proje hazırlayan Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, Tarı...

YİRMİ ATLIK YEM BİR ATA VERİLİRSE NE OLUR?

YİRMİ ATLIK YEM BİR ATA VERİLİRSE NE OLUR? Hoca Efendi'yi, köyün birine vaaz vermesi için çağırırlar.

ANNESİZ İLK BAYRAM!

ANNESİZ İLK BAYRAM! Mübarek Ramazan ayını beraber karşıladık...

3'ÜNCÜ ENGİN UZUNER DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

3'ÜNCÜ ENGİN UZUNER DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde MHP’den İnebolu Belediye Başkanı seçilen Engin Uzun...

İNEBOLULULAR İFTARDA BULUŞTU

İNEBOLULULAR İFTARDA BULUŞTU İstanbul'da ikamet eden İnebolulu hemşehrilerimiz, düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

İNEBOLU'DA İSMİ UNUTULMAYAN HAFIZLAR...

İNEBOLU'DA İSMİ UNUTULMAYAN HAFIZLAR... 25 Mart Pazartesi günü Canım Annemi, tam bir hafta sonra ise Kızkardeşimin eşini Ahirete uğurlamanın üzüntüsü içeri...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:125682

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:111224

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:130204

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:116426

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign