İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
İNEBOLU DERNEKLERİNDEN ZİYARETTarih 03 Mayıs 2024, 23:38 Editör: Editör

İNEBOLU DERNEKLERİNDEN ZİYARET

İstanbul’da faaliyet gösteren ve gurbetteki hemşehrilerimize bir araya getirip hizmet etmeyi amaçlayan Esenyurt İnebolulular Derneği ile Tuzla İnebolulular Derneği yöneticileri ilçemizde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Esenyurt İnebolulular Derneği Başkanı Mehmet Çetinkaya, Tuzla İnebolulular Derneği Başkanı Mehmet Uçarkuş ve yönetim kurulu üyeleri ile Esenyurt İnebolulular Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Aksakal Seyahat Otobüs İşletmesi sahibi Raşit Nalbant’tan oluşan heyet, Kaymakam Ahmet Vezir Baycar’ı makamında ziyaret ederek plaket takdim etti.

İnebolu Dernekleri yöneticileri Belediye Başkanı Engin Uzuner’i de makamında ziyaret etti. Başkan Uzuner’e hayırlı olsun temennisinde bulunarak başarılar dileyen dernek yöneticileri ziyaretin anısına plaket sundu. Başkan Uzuner, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek misafirlerine teşekkür etti.

Esenyurt İnebolulular Derneği Başkanı Mehmet Çetinkaya, Tuzla İnebolulular Derneği Başkanı Mehmet Uçarkuş, Aksakal Seyahat sahibi Raşit Nalbant ve diğer dernek yöneticileri gazetemize de ziyarette bulundular.

ESENYURT’TA HEMŞEHRİLERİMİZE İKİ ÖNEMLİ HİZMET

Esenyurt İnebolular Derneği Başkanı Mehmet Çetinkaya, dernek olarak hemşehrilerimize yönelik iki önemli hizmeti hayata geçirdiklerini söyledi.

ESENYURT’TA İNEBOLU PAZARI

Bunlardan ilkinin Esenyurt’ta her Pazar günü kurulan İnebolu Pazarı olduğunu belirten Çetinkaya, “15 yıldır Esenyurt’ta İnebolu Pazarı kuruyoruz. Her hafta İnebolu’ya biz katkı sunuyoruz. Derneğimizin önünde kuruluyor. İnebolu’dan gelen ürünler satılıyor. Belediyeden izinliyiz. İnebolu’dan mantarından kestanesine, ekmeğinden yumurtasından yoğurduna çeşitli ürünler geliyor. Hemşehrilerimizi pazarımıza bekliyoruz” dedi.

AKSAKAL SEYAHAT’TEN HER GÜN SERVİS HİZMETİ

Bir diğer önemli hizmeti ise dernek yönetim kurulu üyesi ve Aksakal Seyahat firması sahibi Raşit Nalbant tarafından hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Çetinkaya, “En önemli faaliyetlerimizden biri de, Aksakal Seyahat sahibi Raşit Bey derneğin önünden servisler koydu. Her gün akşam sabah Otogar’dan Esenyurt İnebolulular Derneğine servis yapılıyor. Giden yolcuyu alıyor, gelen yolcuyu bırakıyor. Bu faaliyetimiz de İnebolu’ya gelip giden hemşehrilerimize büyük kolaylık sağlıyor.” diye konuştu.

15 YIL ÖNCE KURULDU

Esenyurt İnebolulular Derneği’nin 2010 yılında kurulduğunu dile getiren Çetinkaya, “Derneğimizde kurucu başkan Yaşar Çolakoğlu’ndan sonra Ramazan Şivetoğlu ve Kadir Çayanoğlu ile devam etti. Şu anda dernek başkanlığını ben yürütüyorum. Raşit beyle yeni bir yönetim oluşturduğumuz 15 yıldır İnebolululara hizmet eden birlik ve beraberliğimiz için faaliyet gösteren bir dernek. Mehmet Uçarkuş Başkanımız Tuzla’da, biz de Esenyurt’ta hizmet veriyoruz. Bizim KASDER ile işimiz yok, KASDER ile bir bağlantımız yok. Biz bağımsız bir derneğiz. Biz kendi başımıza bağımsız yönetimi olan bir derneğiz.” ifadelerini kullandı.

GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET

İnebolu Dernekleri Yöneticileri daha sonra Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri İnebolu Temsilcisi Gazi Erdal Göçmen’i ziyaret etti. Dernek yöneticileri bu ziyaret sırasında İnebolu eski Belediye Başkanı İdris Güleç'le de bir araya geldi.  |  Bu haber 642 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İNEBOLU SEVDALILARINA MİRASTIR

İNEBOLU SEVDALILARINA MİRASTIR İNEBOLU; havası, suyu, taşı, toprağı ve kendine has güzellikleri ile dört mevsimi yaşadığımız memleketimizdir.

DEMİRÖZ KONAKLAMA TESİSLERİ AÇILDI

DEMİRÖZ KONAKLAMA TESİSLERİ AÇILDI İlçemizde 6 tarihi evi restore eden Nevzat Demiröz, bu evlerden 3’ünü konaklama tesisi olarak turizmin hizmetine su...

9 HAZİRAN'DA İNEBOLU'DA NELER OLDU?

9 HAZİRAN'DA İNEBOLU'DA NELER OLDU? Soruyorlar, nedir bu 9 Haziran, İnebolu’da neler olmuş?. Bu güne kadar çeşitli yazılı kaynaklardan ve büyüklerimizi...

9 HAZİRAN RUHUNUN YOK OLMADIĞINI GÖSTERELİM!

9 HAZİRAN RUHUNUN YOK OLMADIĞINI GÖSTERELİM! İnebolu halkı her yıl diğer il ve ilçelerden farklı iki bayram kutlamasına şahitlik eder. Bunlar 9 Haziran şeref ve...

İNEBOLU BELEDİYESİNDEN 15 MİLYONLUK ARSA SATIŞI

İNEBOLU BELEDİYESİNDEN 15 MİLYONLUK ARSA SATIŞI Mevcut borçlar ve yeni hizmetler için kaynak arayışında olan İnebolu Belediyesi, Musa Mahallesi Kurtköy mevkiinde A...

İNEBOLU'DA İLK KEZ YKS HEYECANI YAŞANACAK

İNEBOLU'DA İLK KEZ YKS HEYECANI YAŞANACAK ÖSYM tarafından Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınav merkezi olarak belirlenen ilçemiz, hafta sonu büyük heyecana e...

"KÜRE DAĞLARI" KURUYOR!

4-5 gün önce bir iş icabı Kastamonu'ya giderken, daha önce dikkatimi çekmeyen belki de yeni başlayan ve acilen ...

UZUNER ÇÖP İSTASYONU SORUNUNA EL ATTI

UZUNER ÇÖP İSTASYONU SORUNUNA EL ATTI İlçemiz Ayva köyü yakınındaki Katı Atık Transfer İstasyonu’nda her yaz mevsiminde yaşanan çöp sorununa Belediye Baş...

"9500 NÜFUSLU İNEBOLU'DA BİLE VAR!"

İnebolu'ya yaklaşık 1000 kilometre uzaklıkta, Adıyaman'a bağlı bir ilçe Kâhta...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:126010

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:111490

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:130626

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:116768

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign