İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
BİR ANI, BİR TEFEKKÜR!Tarih 16 Kasım 2022, 16:34 Editör: Editör

BİR ANI, BİR TEFEKKÜR!

Geçen hafta bayisi bulunduğumuz bölge müdür koordinatörümüz İbrahim Bey sağ olsunlar ziyaretimize ilçemize İnebolu’ya geldiler.

Misafirimize ilçemizi tanıtma ve tanıştırma fırsatı buldum. Onu misafir etmekten onur duydum gurur duydum. Ertesi günü ilçemizin kaotik ortamından uzaklaşıp kahvaltıyı tarih ve doğa harikası Ersizler Dere Kanyonu’nda yaptık. Yol güzergahımız boyunca ağaç ve bitkilerin renk cümbüşünü, ahengini, değişim ve dönüşümünün yüce yaratanın kudret sanatında yoğrulup muhteşem icraatını keşfetme ve tefekkür etme fırsatını bulduk.

Mevsim sonbahar; düşündük, duygulandık, hüzünlendik…

Sonra doğada, doğal kahvaltı sofrasında uzun kahvaltımızı muhabbetle, sevgiyle yaparken özellikle büyük şehirlerde beton yığınları içerisinde kalmış hava kirliliğinden, şehirlerin gürültüsünden, egzoz gazlarından işlenmiş asitli yiyecek ve içeceklerin bizleri ne hale getirdiğinden sağlığımıza ve sinir sistemimizin nasıl bozduğundan bahsettik.

Kuş seslerini, böcek hışırtılarını, rüzgarın ıslık sesini, akarsuyun ışıltısını, uğultuyu, iniltiyi, fısıltıyı daha yakından keşfetme, gözlemleme fırsatını bulduk. Temaşa ettik Mevla’ya şükrettik.

Yaratıcının eserlerinde, sanatında, doğada, doğal ortamda huzur bulduk, sağlık bulduk, iş konuştuk, muhabbet ettik. Kısacası minikte olsa psikoterapi yaptık ruhumuzu dinlendirdik kendimizi ödüllendirdik.

Bu duygular içerisinde bir sonraki ziyarette görüşmek, buluşmak üzere vedalaştık, helalleştik, hüzünlendik.

Günlerden Perşembeydi Bülent Yağcıoğlu arkadaşımın yanına haftalık gazetedeki yazısının istişaresini, mütalaasını yapmak için iş yerine makamına ziyarete gittim. Muhabbet esnasında anımızdan bahsettim Bülent Bey’in hoşuna gitti. Bana yazıya döküp gazetede yayınlamayı önerdi. Ben de bu yazıyı onun sözü üzerine sizin için kaleme aldım, yazdım.

Doğayı; çünkü Allah’ı(c.c) anmak ve tefekkür etmek sessizliğinin içerisinde doğayla baş başa kalmak bir büyük ibadettir.

Sağlıcakla kalın.  |  Bu haber 3004 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

CAMİDE TELEFONLA KONUŞANLAR !

CAMİDE TELEFONLA KONUŞANLAR ! Geçtiğimiz günlerde bir öğle namazını kılmak üzere Yahyapaşa Camiine (Orta Cami) girdim. Öğle ezanı okunalı 1 saat...

"ALLAH RAZI OLSUN İNEBOLU HALKINDAN"

Gönülden bu kadar mı güzel söylenir bu cümle ?

3 KÖYÜMÜZE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ VERİLDİ

3 KÖYÜMÜZE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ VERİLDİ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’in katıldığı törenle ORKÖY destekleri k...

KLAVYE KAHRAMANLARI YORUMLARININ ALTINDA KALDI!

KLAVYE KAHRAMANLARI YORUMLARININ ALTINDA KALDI! Çok geçmedi üzerinden, yaklaşık 10 gün önce bir haber çıktı karşımıza...

PROF. DR. HALİT ERTUĞRUL İNEBOLU'DA KONFERANS VERDİ

PROF. DR. HALİT ERTUĞRUL İNEBOLU'DA KONFERANS VERDİ Akademisyen yazar Prof. Dr. Halit Ertuğrul, İnebolu Müftülüğü’nce düzenlenen programda konferans verdi.

İNEBOLULU LİSE ÖĞRENCİSİ DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

İNEBOLULU LİSE ÖĞRENCİSİ DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ İnebolu Özbaşı Köyünden merhum Mehmet Ecevit’in torunu, Hüseyin Mutlu’nun oğlu 17 yaşındaki lise öğrencisi Yusuf Mu...

İNEBOLULULAR BAŞKENT'TE BULUŞTU

İNEBOLULULAR BAŞKENT'TE BULUŞTU İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve İnebolu Dostları, Ankara’da düzenledikleri gecede hemşehrilerim...

ÖĞRETMEN OĞLUMA MEKTUP

ÖĞRETMEN OĞLUMA MEKTUP Canım Oğlum;

İNEBOLU CADDELERİNDE İSMİ YAŞATILAN DEĞERLERİMİZ

İNEBOLU CADDELERİNDE İSMİ YAŞATILAN DEĞERLERİMİZ Aşağı Hatıpbağı – Yukarı Hatıpbağı…

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:124948

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:110528

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:129294

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:115696

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign