İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
HUZUREVİNDE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ÜST SEVİYEDETarih 18 Nisan 2020, 13:32 Editör: Editör

HUZUREVİNDE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ÜST SEVİYEDE

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, özellikle kronik hastalar ve yaşlılar için büyük risk taşıyan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında resmi ve özel huzurevleri ile yaşlı bakım kuruluşlarının tamamında Sağlık Bakanlığının duyuruları doğrultusunda yeni önlemleri uygulamaya aldı.

İnebolu Sabahat Bahriyeli Huzurevi'nde ise koronavirüs salgınına karşı etkin mücadelede ciddi çalışmalar ve tedbirler uygulamaya konuldu.

İnebolu Huzurevi'ne ziyaretçi kesinlikle kabul edilmezken, çalışan personellerin de 14 günlük sabit vardiya ile huzurevinde yatılı olarak kalması kararlaştırıldı. Huzurevinde 12-13 kişilik 3 vardiya oluşturuldu. İlk vardiya mesaiye başlarken 14 gün sonra görevi ikinci vardiyaya devredeceği öğrenildi. Personellerin 14 günlük çalışmalarına uygun yatma ve banyo ihtiyaçlarının karşılanması için uygun oda ve ortam hazırlandı.

İKİNCİ VARDİYA KOVİD-19 TESTİ YAPTIRARAK GÖREVE BAŞLAYACAK

Huzurevinde 14 günlük vardiyaya başlayan görevlilerin dışarı çıkmaları yasaklandı. Yeni vardiya da Kovid-19 testi yaptırdıktan sonra göreve başlayacak. Görevliler huzurevine girerken el dezenfektanı kullanıp ayaklarını da yoğun çamaşır suyu katkılı suya bastırıp içeri girebilecek. Hizmet verirken de formasını giyerek galoş, maske ve eldivenle çalışacak. Yaşlıların da maske kullandığı İnebolu Huzurevi'nde en az iki metre sosyal mesafeye dikkat ediliyor.

YAŞLILARA GELEN PARALAR TEMİZLENİYOR

İnebolu Huzurevi'nde kalan yaşlıların maaşları Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından getiriliyor. Yaşlılara gelen paralar çamaşır suyu katkılı bezlerle silinip temizlendikten sonra birkaç saat bekletilip sahiplerine imza karşılığı teslim ediliyor.

MUTFAKTAKİ TEDBİRLER

İnebolu Huzurevi'nin mutfak alışverişleri de yeniden düzenlendi. Tedbirler kapsamında huzurevi mutfağının ihtiyacı olan malzemeler haftada bir gün toplu olarak temin ediliyor. Yeşillikler sirkeli suda iki saat bekletilip mutfağa alınıyor. Diğer malzemelerin ambalajları da çamaşır suyu katkılı bezlerle siliniyor.

YEMEKHANEDE SOSYAL MESAFE KURALI

Yaşlıların birbirleri ve kurum personelleri arasındaki sosyal mesafeye yemekhanede de özen gösteriliyor. Yaşlılar yemek masasında çapraz oturtularak aralarındaki mesafe korunuyor. Yemek öncesinde ve sonrasında eller yıkanıyor.

6 SAATTE BİR ATEŞ VE NABIZ KONTROLÜ

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yaşlıların rutin sağlık kontrolleri de günde 4 defaya çıkarıldı. Huzurevi görevlileri, her 6 saatte bir yaşlıların ateş, solunum, nabız, tansiyon gibi takiplerini yapıyor.


  |  Bu haber 9830 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI

TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI İstanbul'dan İnebolu'ya gelen Bayraktar ailesi Araç-Kastamonu karayolunda trafik kazası geçirdi; kazada 1 k...

UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI

UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI İnebolu'da Extacy uyuşturucu hap satmak isteyen bir kişi suçüstü yakalandı.

HATIPBAĞI'NIN BİBERİ

HATIPBAĞI'NIN BİBERİ Tadı, kokusu,rengi ve kıvrım kıvrım oluşuydu onu diğerlerinden ayıran...

KORONALIDAN KAÇANLAR !

KORONALIDAN KAÇANLAR ! Ciddi bir imtihandan geçiyoruz...

"BU MEMLEKETİN ÖNÜNE TUZU KURU OLANLAR HEP TAŞ KOYMUŞ"

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Araç Muayene İstasyonu için ilçemizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) başk...

BELEDİYE PERSONELİNE PANDEMİ İLE MÜCADELEDE "BAŞARI BELGESİ"

BELEDİYE PERSONELİNE PANDEMİ İLE MÜCADELEDE Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında İlçe Kaymakamlığı öncülüğünde yürütüle...

ZARBANA HES'TE SON SÖZÜ DANIŞTAY SÖYLEDİ

ZARBANA HES'TE SON SÖZÜ DANIŞTAY SÖYLEDİ Danıştay 6.Dairesi, Zarbana Çayı üzerine yapılması planlanan Kaya Regülatörü ve HES Projesi için verilen "ÇED Oluml...

TÜRKİYE'NİN DÜNYAYA KAPISI İNEBOLU'DAN AÇILMALIDIR

TÜRKİYE'NİN DÜNYAYA KAPISI İNEBOLU'DAN AÇILMALIDIR 1983 yılı son çeyreğinde Türkiye Basın Birliği Kastamonu şubesi tarafından bir yazı yarışması düzenleniyor.

2.ŞERİFE BACI İSTİKLAL KOŞUSU 23 AĞUSTOS'TA

2.ŞERİFE BACI İSTİKLAL KOŞUSU 23 AĞUSTOS'TA Geçen yıl ilki düzenlenen İnebolu Şerife Bacı İstiklal Yol Koşusu'nun ikincisi 23 Ağustos 2020 Pazar günü Beled...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:55238

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:43432

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:60310

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:48004

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign