İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
HUZUREVİNDE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ÜST SEVİYEDETarih 18 Nisan 2020, 13:32 Editör: Editör

HUZUREVİNDE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ÜST SEVİYEDE

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, özellikle kronik hastalar ve yaşlılar için büyük risk taşıyan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında resmi ve özel huzurevleri ile yaşlı bakım kuruluşlarının tamamında Sağlık Bakanlığının duyuruları doğrultusunda yeni önlemleri uygulamaya aldı.

İnebolu Sabahat Bahriyeli Huzurevi'nde ise koronavirüs salgınına karşı etkin mücadelede ciddi çalışmalar ve tedbirler uygulamaya konuldu.

İnebolu Huzurevi'ne ziyaretçi kesinlikle kabul edilmezken, çalışan personellerin de 14 günlük sabit vardiya ile huzurevinde yatılı olarak kalması kararlaştırıldı. Huzurevinde 12-13 kişilik 3 vardiya oluşturuldu. İlk vardiya mesaiye başlarken 14 gün sonra görevi ikinci vardiyaya devredeceği öğrenildi. Personellerin 14 günlük çalışmalarına uygun yatma ve banyo ihtiyaçlarının karşılanması için uygun oda ve ortam hazırlandı.

İKİNCİ VARDİYA KOVİD-19 TESTİ YAPTIRARAK GÖREVE BAŞLAYACAK

Huzurevinde 14 günlük vardiyaya başlayan görevlilerin dışarı çıkmaları yasaklandı. Yeni vardiya da Kovid-19 testi yaptırdıktan sonra göreve başlayacak. Görevliler huzurevine girerken el dezenfektanı kullanıp ayaklarını da yoğun çamaşır suyu katkılı suya bastırıp içeri girebilecek. Hizmet verirken de formasını giyerek galoş, maske ve eldivenle çalışacak. Yaşlıların da maske kullandığı İnebolu Huzurevi'nde en az iki metre sosyal mesafeye dikkat ediliyor.

YAŞLILARA GELEN PARALAR TEMİZLENİYOR

İnebolu Huzurevi'nde kalan yaşlıların maaşları Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından getiriliyor. Yaşlılara gelen paralar çamaşır suyu katkılı bezlerle silinip temizlendikten sonra birkaç saat bekletilip sahiplerine imza karşılığı teslim ediliyor.

MUTFAKTAKİ TEDBİRLER

İnebolu Huzurevi'nin mutfak alışverişleri de yeniden düzenlendi. Tedbirler kapsamında huzurevi mutfağının ihtiyacı olan malzemeler haftada bir gün toplu olarak temin ediliyor. Yeşillikler sirkeli suda iki saat bekletilip mutfağa alınıyor. Diğer malzemelerin ambalajları da çamaşır suyu katkılı bezlerle siliniyor.

YEMEKHANEDE SOSYAL MESAFE KURALI

Yaşlıların birbirleri ve kurum personelleri arasındaki sosyal mesafeye yemekhanede de özen gösteriliyor. Yaşlılar yemek masasında çapraz oturtularak aralarındaki mesafe korunuyor. Yemek öncesinde ve sonrasında eller yıkanıyor.

6 SAATTE BİR ATEŞ VE NABIZ KONTROLÜ

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yaşlıların rutin sağlık kontrolleri de günde 4 defaya çıkarıldı. Huzurevi görevlileri, her 6 saatte bir yaşlıların ateş, solunum, nabız, tansiyon gibi takiplerini yapıyor.


  |  Bu haber 9448 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İNEBOLU'YU 20 BİN ASKERLE İŞGAL EDECEKLERDİ

İNEBOLU'YU 20 BİN ASKERLE İŞGAL EDECEKLERDİ Milli Mücadele'de cepheye gönderilen silah ve cephanelerin Anadolu'ya giriş kapısı olan Türkiye'nin İst...

BU TOPRAKLARDAN BİRİ : İBRAHİM TENEKECİ

BU TOPRAKLARDAN BİRİ : İBRAHİM TENEKECİ “Rabbim sen olmasan kimin aklına gelirim ben.”

AHMET ERGÜN ÇOCUK PARKI

AHMET ERGÜN ÇOCUK PARKI Her birimiz misafir olduğumuz fani dünyada günümüzü tamamlıyoruz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN HEMŞEHRİMİZE TAZİYE TELEFONU

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN HEMŞEHRİMİZE TAZİYE TELEFONU Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz Riva yolunda geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden İnebolu Deliktaş ...

ANA KUCAĞI DEĞİL ASKER OCAĞI !

ANA KUCAĞI DEĞİL ASKER OCAĞI ! 30 Mayıs 1988... Hafızama kayıtlı önemli bir tarih.

"EN BÜYÜK PROJEMİZ SEVGİ"

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İnebolu Belediyesince Facebook üzerinden canlı olarak yayımlanan Bayram Özel p...

ERGÜN KARA'YA İYİ HABER

ERGÜN KARA'YA İYİ HABER Yaptığımız haberler üzerine, Kastamonu'da faaliyet gösteren Sağlam İnşaat firması sahibi hemşehrimiz Engin Usta...

İNEBOLU'DAN UZAK GEÇEN YILLAR

İNEBOLU'DAN UZAK GEÇEN YILLAR Sene 1982...

O ESKİ RAMAZANLAR!

O ESKİ RAMAZANLAR! Bundan yaklaşık üç ay önce herhangi bir genç, genelde büyüklerimizin her Ramazan’da söylediği gibi &#...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:36180

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:24486

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:41194

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:29068

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign