İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
YUNAN BU SULARIN SOĞUKLUĞUNU İYİ BİLİYORTarih 12 Eylül 2020, 00:07 Editör: Editör

YUNAN BU SULARIN SOĞUKLUĞUNU İYİ BİLİYOR

Ülkemiz sınırlarının dört bir tarafında mücadeleye devam ederken, Yunan hükümeti başta Fransa’dan aldığı havayla Türk’e kafa tutmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde İzmir’in kurtuluşu,Yunan’ın denize dökülüşünün yıldönümü olan 9 Eylül’ü kutladık. Bir avuç toprağa canını veren ve verecek olan milletimizin, Yunan işgalindeki İzmir’e Türk ordusunun girişini ve Yunan’a dünyayı dar ettiğimizi  ifade eden bu tarihtir.

Dışişleri Bakanı M. Çavuşoğlu’nun tabiriyle Avrupa’nın şımarık çocuğu Yunanistan, geçmişten ders almamış olacak ki adeta yine hak ettiğini bulmak istiyor. Ve yaşanan gelişmeler nihayetinde en somut cevabı Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi: Masaysa masa, sahaysa saha!

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, “Türkiye’nin tehdit dilinden vazgeçmesi gerekiyor.”  şeklinde yaptığı açıklama hem küstahça hem de komik. Sadece 1. Ordu tarafından 6 saatte haritadan silinebilecek bir ülkenin böyle açıklamalar da bulunması arkasındaki Fransa gibi ülkelerin havasıyla yapılabilecek bir davranışa benziyor.

Kim bu Miçotakis?

1970 yılında hükümete geçen ırkçı cuntacılar göçmenlere baskıda bulunuyordu. Bu durumlardan etkilenen bir isim vardı:Konstantinos Miçotakis. Dönemin Dışişleri Bakanı’nın yardımıyla Türkiye’ye kaçan o isim özgürlüğü bu topraklarda bulmuştu.O günlerde belki de Türkiye’nin yardımıyla nefes alan Miçotakis, oğlunun Türkiye’ye kafa tutmaya çalışması gururuna dokunuyordur belki de.. (Yunan’da gurur ne ararsa…)

Resmiyette Ege Denizi olarak gözüken ama özümüzde Adalar Denizi olarak da bilinen bu coğrafyada yer alan adaların her bir karışında bu toprakların hakkı vardır. Bir karış toprak için kardeşiyle kavga eden bu millet o adalarda da hak sahibi olduğunu gösterme zamanı gelmiştir.

Bu ifadelere en güzel örnek ise Manisa Akhisar’da yaşayan 85 yaşındaki Mihriye Yalazı’dır. Şu an oturduğu tarihi evde yıllar önce Aristotle Onassis adında bir armatör doğmuş. Onassis Vakfı tarafından 3 milyon Euro teklif edilen bu eve, Mihriye Teyze aslında her şeyi ortaya koyan şu sözlerle reddetmiştir: “Yunan bayrağı dalgalanmasın diye”

Tabi Yunanistan kışkırtma çalışmaları devam ederken, arkasındaki gizli kahramanları da boş durmuyor. Bir yandan ABD Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne ambargoyu kaldırırken, Lübnan’ı evi bellemiş Macron da Ankara’ya yaptırım tehditlerinde bulunuyor.

Peki Türkiye Meis Adası’na ( Kızılhisar Adası) turist gemisiyle asker çıkaran Yunanistan’a müdahalede bulunmuyor?    

Elbet sıra Meis’e de gelecektir. Ama öncelik olarak Türkiye Akdeniz’de sondaj çalışmalarına devam ediyor. Ve sonunda tıpkı Karadeniz’de olduğu gibi orada da mutlu bir sonuca ulaşılacaktır. Türkiye Yunanistan’ın Meis’e asker çıkarmadan önce de sondaj faaliyetlerini yürütüyordu. Asker çıkarttıktan sonra da yürütüyor. Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye’yi bu milli menfaatlerinden yıldıramayacaklar. Şunu unutmasınlar ki sıra Meis’e de gelecek Rodos’a da.

Şimdi bizim yapmamız gereken bir bilinç oluşturmak. O da MAVİ VATAN. Yediden yetmişe herkese, dağlara taşlara, evimizin bir köşesine bize bu davayı hatırlatacak bir şeyler yapması gerekir her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının.  |  Bu haber 13336 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İNEBOLU CİTTASLOW'A KATILABİLİR Mİ?

İNEBOLU CİTTASLOW'A KATILABİLİR Mİ? Günümüzde şehirler adeta bir marka gibi kendi reklamını yapmak için çeşitli yollar izliyorlar. Kimileri ulusal düze...

İNEBOLU KÜLTÜR TURİZMİ'NE ODAKLANMALI

İNEBOLU KÜLTÜR TURİZMİ'NE ODAKLANMALI İmrenerek okuyoruz...

İNEBOLU GÖNÜLLERE GİRİNCE...

İNEBOLU GÖNÜLLERE GİRİNCE... Nüfus kağıdında doğum yeri neresi olursa olsun, bir kere İnebolu sevdası benliğini kaplamaya görsün...

KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR, AZERBAYCAN TÜRKİYE'DİR

KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR, AZERBAYCAN TÜRKİYE'DİR Yaklaşık otuz yıldır büyük bir sorunumuz var. Evet bizim sorunumuz. Ermenistan tarafından işgal edilmiş Karabağ sor...

VAKA SAYISINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

VAKA SAYISINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR İnebolu'da Kurban Bayramı tatili sonrası koronavirüs vaka sayısında patlama yaşanmıştı. Alınan tedbirlerle birl...

ÇOCUKLARIN EGEMEN OLDUĞU AİLE YAPISI

ÇOCUKLARIN EGEMEN OLDUĞU AİLE YAPISI Zaman hızla akıp gidiyor...

TERMİNAL KÖPRÜSÜNDE ÇALIŞMALARA BAŞLANIYOR

TERMİNAL KÖPRÜSÜNDE ÇALIŞMALARA BAŞLANIYOR Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "İnebolu Terminal Köprüsü ve İnebolu Girişi BSK Yapılma...

"KEŞKE İNEBOLU'LU OLSAYDIM!"

Böyle bir başlık neden atılır? Mutlaka bir sebebi vardır?

İSTİKLALİN YOLU İNEBOLU PARKI

İSTİKLALİN YOLU İNEBOLU PARKI İnebolu’da yaşayan vatandaşlarımızın da bileceği üzere İnebolu’muza belediye tarafından güzel b...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:78184

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:66324

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:83422

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:71006

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign